Gdzie szukać rzetelnych informacji w internecie?

Gdzie szukać rzetelnych informacji w internecie?
ProFi Fitness School, 28-11-2017

 

"Nie rozwijając swoich kompetencji, w najlepszym wypadku stoisz w miejscu. W najgorszym się cofasz."

To powiedzenie doskonale obrazuje, czym jest rozwój zawodowy każdego profesjonalisty. Branża fitness nieustannie się rozwija, ewoluuje i przybiera nowe formy. Ilość wiedzy, a wraz z nią narzędzi i metod, jakimi mogą pracować skuteczni trenerzy personalni podwaja się z każdym rokiem. Trening siłowy, jako narzędzie wyjściowe wielu trenerów personalnych przez wiele lat był wystarczającą metodą pracy z klientem trenera personalnego. Jako podstawowe narzędzie został dobrze poznany na przełomie lat 60-80, zaś metody treningu oporowego do dziś doskonale się sprawdzają.

Ostatnie lata w Polsce to absolutny boom na zdrowy tryb życia. Trening w klubie fitness / siłowni, niegdyś będący w ogonie listy najpopularniejszych sportów drastycznie wspiął się na samą górę drabiny, przyciągając rzesze chętnych. Niezależnie od faktycznych powodów, które motywują ludzi do treningu, prawie 3 miliony Polaków trenuje w klubach.

 

Trzeba też spojrzeć prawdzie w oczy - żyjemy w czasach, w których bycie FIt jest po prostu modne.

Klienci klubów fitness są wiele bardziej świadomi, niż kiedyś. Trenerzy, których głównym zadaniem było kiedyś odchudzanie i budowanie mięśni, dziś stają przez wieloma wyzwaniami. Mobilność ciała, specyficzne treningi ukierunkowane na dyscyplinę sportu uprawianą przez klienta, trening medyczny osób z problemami zdrowotnymi, trening kobiet w ciąży, trening funkcjonalny, współistniejące choroby metaboliczne - to tylko niektóre nowe wyzwania, jakie rzucają klubowicze w 2017 roku. Lista jest długa i wciąż rośnie. Jak trenerzy mają się do tego przygotować?

Internet jest jednocześnie wybawieniem i przekleństwem. Z jednej strony daje dostęp do nieograniczonej wiedzy bez wychodzenia z domu, z drugiej jest gigantycznym globalnych śmietnikiem, w którym ląduje wszystko. Dosłownie każde ćwiczenie, każda metoda i technika jest już omówiona w sieci. Wystarczy tylko wpisać odpowiednią frazę. I wtedy zaczyna się problem.

Dzięki wszechobecnym mediom Facebook, Instagram, You Tube i Snapchat, każdy może stać się autorem treści, które dzięki dostępowi do globalnej sieci staja się dostępne dla wszystkich. Nie istnieje żaden system weryfikacji, zatem oglądając film nie ma pewności, jakie kompetencje ma osoba, która go umieściła. Najpopularniejszym systemem nadającym wiarygodność staje się zatem liczba wyświetleń danego posta i popularność autora. Niestety, nie zawsze kompetencje idą w parze z popularnością. Kiedyś trzeba było coś osiągnąć, żeby być znanym, dziś wystarczy sama popularność w mediach społecznościowych.

 

 

Dla świadomego trenera kursy i warsztaty stanowią podstawę edukacji i niejako bazę, na której buduje swój warsztat. Internet jest jednak świetnym uzupełnieniem zdobywanej wiedzy. Ponieważ w ProFi zależy nam na ciągłym rozwoju naszych absolwentów, stworzyliśmy nowy projekt, przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać. „Minuta dla trenera” to cykl krótkich filmów nagranych przez naszych szkoleniowców, którzy w krótki i treściwy sposób zdradzają tajniki różnych form treningów. Za darmo, dla wszystkich głodnych wiedzy.

 

Dlaczego warto oglądać „Minutę dla trenera”?

Głównym powodem powstania cyklu była chęć stworzenia kanału dla wszystkich, którzy chcą czerpać wiedzę ze sprawdzonego źródła. Ponieważ autorami filmów są nasi szkoleniowcy, każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczęliśmy od podstaw, prezentując mniej i bardziej znane ćwiczenia siłowe, będzie też nieco mobility i podstaw treningu funkcjonalnego. A to dopiero początek. Wszyscy poszukujący bardziej zaawansowanej wiedzy znajdą jej ogrom oglądając materiały z nagranych prelekcji które odbyły się na różnych kongresach dla trenerów personalnych.

Jest to podziękowanie za to, że jesteście z nami już tyle lat. Za kursy i warsztaty, na których mogliśmy was gościć. Za udział w szkoleniach i kongresach które organizowaliśmy po to, by dać wam nową wiedzę i inny punkt widzenia. Byśmy wspólnie mogli tworzyć najwyższej jakości rynek fitness w Polsce.

 

 

Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube!

Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz