PFS® Powerband & Miniband Workshop

  TERMINY SZKOLENIA

 "Jesteś tak silny, jak silne jest Twoje najsłabsze ogniwo."

Warsztat PFS® Powerband & Miniband Workshop to najbardziej obszerny i efektywny program szkoleniowy, który ma na celu uświadomienie zasad treningu funkcjonalnego w oparciu o ćwiczenia aktywizujące z gumami oporowymi. Metodycznie dobrane zestawy ćwiczeń przy użyciu gum miniband i powerband wprowadzą Cię w nowy wymiar treningu, w którym każdy mięsień w Twoim ciele zostanie zaangażowany do działania. Praca od podstaw, czyli właściwe czucie i timing mięśniowy powinny odgrywać kluczową rolę w każdej przemyślanej jednostce treningowej, aby odpowiednio wzmocnić organizm i ochronić go przed kontuzjami. System PFS® Powerband & Miniband Workshop dedykowany jest nie tylko sportowcom, ale każdej osobie, która chce cieszyć się sprawnością fizyczną przez długie lata.

Świadome wprowadzenie w życie ćwiczeń aktywizujących uruchomi do pracy wszystkie mięśnie w Twoim ciele – od niewielkich lokalnych stabilizatorów i mięśni głębokich, po mięśnie posturalne, utrzymujące kręgosłup, dlatego tak ważne podczas ćwiczeń jest skupienie się na właściwym czuciu mięśniowym i aktywacji określonych grup mięśniowych jeszcze przed rozpoczęciem ruchu siłowego. Ćwiczenia przy pomocy gum miniband i powerband znajdują zastosowanie w treningu medycznym, rehabilitacji pourazowej, treningu funkcjonalnym i siłowym, treningu motorycznym, triathlonie oraz kalistenice.

Czego nauczysz się na szkoleniu?

 • Dowiesz się jakie jest zastosowanie gum oporowych miniband i powerband w treningu siłowym, motorycznym, funkcjonalnym i medycznym.
 • Poznasz i nauczysz się ponad 100 ćwiczeń, które możesz stosować w ramach rozgrzewki.
 • Poznasz podstawowe i utrudnione wersje ćwiczeń aktywizujących dane grupy mięśniowe.
 • Poznasz metody treningowe niezbędne do przygotowania swojego ciała do pracy siłowej.
 • Dowiesz się w jaki sposób skorygować ustawienia sylwetki, aby zmaksymalizować efekty ćwiczeń.
 • Poznasz ćwiczenia mobilizujące i stabilizujące stawy ramienne i biodrowe.
 • Poznasz ćwiczenia z gumami wzmacniające mięśnie pleców, ramion, klatki piersiowej i pośladków.
 • Nauczysz się ćwiczeń wykorzystywanych w treningu indywidualnym i zespołowym.

 

Należy wiedzieć, że:

 • świadoma praca łopatką i ustawienie obręczy barkowejniezbędne do wykonania wszystkich ćwiczeń angażujących do pracy mięśnie pleców, klatki piersiowej i ramion
 • dokładny timing mięśniowy we współpracy z właściwym oddechem przeponowym usprawnia każdy ruch siłowy i funkcjonalny
 • odpowiednie ustawienie miednicy przed wykonaniem złożonego ruchu jest wyznacznikiem poprawnie wykonanego ćwiczenia, zgodnym z biomechaniką ruchu
 • usprawnienie mechanizmów stabilizacji i propriocepcji wpłynie nie tylko na progres siłowy, ale też na codzienne bezbolesne funkcjonowanie
 • czucie każdego mięśnia w swoim ciele i świadomość poruszania nim w określony sposób warunkuje osiągnięcie znacznie większego progresu w ogólnie rozumianym treningu

 

Warsztaty PFS® Powerband & Miniband Workshop zostało stworzone dla każdego, kto chce zwiększyć swój warsztat treningowy i szuka nowych rozwiązań na kompleksowe przygotowanie swojego ciała do szeroko rozumianego treningu. Zapraszamy instruktorów fitness, instruktorów siłowni, trenerów personalnych oraz wszystkie osoby, które chcą poprawić codzienne funkcjonowanie swojego ciała. Uczestnicząc w warsztatach uzyskasz wiedzę dotyczącą metodologii nauki ruchu, doskonałej techniki, korygowania wad postawy oraz sposobów progresji ćwiczeń aktywizujących.

  CZYTAJ WIĘCEJ

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie PFS® Powerband & Miniband Workshop jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

1 dzień: 7-8h.

Materiały w wersji elektronicznej.

Po dokonaniu płatności uczestnik otrzymuje nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej, gdzie znajdują się wszystkie materiały szkoleniowe.

 

Dostęp do platformy uczestnik otrzymuje drogą mailową po dokonaniu płatności (po otrzymaniu informacji o zmianie statusu płatności na aktywny).

Uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji do prowadzenia zajęć z użyciem powerbandów i minibandów oraz potwierdzający ukończenie warsztatu PFS® Powerband & Miniband Workshop.


Jesteśmy akredytowani przez REPs Polska
Ten warsztat posiada 8 punktów CPD (Continue Professional Development). 

Warsztat dostępny jest w cenie 550 zł.

 

Płatność:
Podczas rejestracji możesz wpłacić całość kwoty lub wybrać płatność zadatku o wartości 200 zł (wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia szkolenia).

Szkoleniowcy

Najbliższe szkolenia

Filmy

Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz