PFS® Trening Mięśni Dna Miednicy u Kobiet w Ciąży z Punktu Widzenia Fizjoterapii

  TERMINY SZKOLENIA

PFS® Trening Mięśni Dna Miednicy u Kobiet w Ciąży z Punktu Widzenia Fizjoterapii to webinar przygotowany przez Izabelę Ślęzak-Walczybok - fizjoterapeutkę uroginekologiczną, która specjalizuje się w fizjoterapii kobiecej, fizjoterapii uroginekologicznej, fizjoterapii okołoporodowej, w treningu medycznym kobiet w ciąży i po porodzie oraz jest wieloletnim szkoleniowcem w ProFi oraz  jest również autorką szkolenia PFS Trening Kobiet w Ciąży i Po Porodzie.

Często pojawiającym się zdaniem, jakie słyszą kobiety jest stwierdzenie, że „W ciąży należy wzmacniać mięśnie dna miednicy”. Z punktu widzenia fizjoterapeuty uroginekologicznego - trening mięśni dna miednicy będzie dla każdej kobiety inaczej dopasowywany. Jest to kwestia osobnicza, ponieważ każda kobieta jest inna, ma inne potrzeby, różny tryb życia, inną historię zapisaną w ciele. Zatem również tutaj inne i indywidualne będą potrzeby pracy mięśni dna miednicy w przygotowaniu do porodu i treningu w ciąży. Porównać można to z treningiem ogólnym, w którym przychodzi klient do trenera. Każdy ma inne ciało, każdy ma inną sylwetkę, inne stany w ciele. Zatem każdy klient będzie potrzebował innego podejścia do treningu. To samo dotyczy kwestii treningu mięśni dna miednicy w ciąży.

Najważniejszą kwestią jest diagnostyka, zbadanie potrzeb mięśni dna miednicy, oceny ich stanu napięcia, relaksacji, jakości tkanki, stanu aktywności całego ciała oraz postawy i na tej podstawie ustalenie potrzeb treningowych dla mięśni dna miednicy. Zatem logicznym będzie, że każde dno miednicy u kobiet będzie wymagało innego podejścia do treningu.

Podczas wykładu dowiesz się o tym jak prawidłowo powinny pracować mięśni dna miednicy u kobiety w ciąży, a przede wszystkim od czego zależy dobór treningu dna miednicy w ciąży, na co zwracać uwagę i dlaczego nie można traktować jednakowo każdej kobiety w kwestii treningu dna miednicy. Poruszona jest kwestia anatomii, rodzaju włókien mięśniowych, które wymagają innej aktywacji podczas ćwiczeń. Dowiesz się również o funkcji pracy mięśni dna miednicy, jak powinno być przygotowane dno miednicy oraz jak ważna jest współpraca trenera z fizjoterapeutą uroginekologicznym w przygotowaniu kobiety do porodu.

 

 

  CZYTAJ WIĘCEJ

55 min.

Dostęp do transmisji otrzymasz mailowo, po dokonaniu płatności (otrzymasz dane do logowania do platformy, w której znajduje się nagranie z webinaru).

Uczestnik otrzymuje elektroniczny certyfikat uczestnictwa w webinarze PFS® Trening Mięśni Dna Miednicy u Kobiet w Ciąży z Punktu Widzenia Fizjoterapii.

Webinar jest dostępny w cenie 150 zł 97 zł!

Najbliższe szkolenia

Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz