Szkolenia Trener Personalny
PFS® Cross Training Level I
  TERMINY SZKOLENIA

System Cross Training to jedna z najbardziej popularnych form treningowych. Rozwijający się trend CrossFitu tworzy potrzebę wprowadzania tego typu zajęć do klubów fitness, a co za tym idzie zwiększa zapotrzebowanie na trenerów posiadających wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Cross Training swoją popularność zawdzięcza szeroko rozumianej poprawie sprawności ogólnej człowieka, która charakteryzowana jest poprzez 10 podstawowych cech motorycznych takich jak: wydolność sercowo – naczyniowa, wytrzymałość mięśniowa, siła, szybkość, moc, gibkość, koordynacja, zwinność, równowaga, dokładność (celność). Zajęcia są połączeniem treningu z obciążeniem zewnętrznym w postaci sztang, kettli, piłek, hantli oraz z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Podczas szkolenia otrzymujesz spektrum wiedzy na temat metodologii skupiającej się przede wszystkim na nauce ruchu i doskonałej technice, dzięki czemu trening ten dedykowany jest nie tylko sportowcom, ale także każdemu, kto chce cieszyć się wysoką sprawnością fizyczną.

 

Czego nauczysz się na szkoleniu?

 • Zdobędziesz podstawowe umiejętności w zakresie Cross Training oraz poznasz zalety treningowe tego systemu.
 • Poznasz metodykę nauczania oraz sposoby eliminowania podstawowych błędów w ćwiczeniach.
 • Dowiesz się jak dobierać poziom trudności ćwiczenia dla osoby początkującej oraz dla osoby zaawansowanej.
 • Poznasz metodykę wprowadzania prawidłowej techniki ruchu wraz z asekuracją (korygowanie ćwiczącego, praca 1:1).
 • Przejdziesz przez wszystkie szczeble rozgrzewki ukierunkowanej pod konkretne ćwiczenia, włączając w to mobilizacje, aktywacje oraz ćwiczenia pomocnicze.
 • Nauczysz się prowadzenia zajęć w grupie, dowiesz się jak kierować uczestnikami zajęć, jak wydawać polecenia oraz jak pokazywać i egzekwować ćwiczenia pod względem technicznym.
 • Poznasz i nauczysz się techniki ćwiczeń, takich jak:
  - 3 formy przysiadu (air squat, front squat, goblet squat)
  - 3 formy wyciskania sztangi nad głowę (strict press, push press, push jerk)
  - ćwiczenia akcesoryjne i progresywne do kippingu
  - podstawy snatch i clean jerk
  - burpees
  - wall ball
  - deadlift (martwy ciąg)
  - sumo deadlift high pull
  - thrusters.

 

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Szkolenie skierowane do Trenerów Personalnych, Instruktorów Fitness, Trenerów Przygotowania Motorycznego oraz osób, które chcą trenować świadomie i poszerzyć swoją wiedzę na temat Cross Trainingu. Zachęcamy do udziału osoby, które chcą zdobyć uprawnienia do prowadzenia tego typu zajęć na siłowniach oraz w klubach fitness.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS® Cross Training Level I jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

 

2 dni - 12 godzin.

Materiały w wersji elektronicznej.

Po dokonaniu płatności uczestnik otrzymuje nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej, gdzie znajdują się wszystkie materiały szkoleniowe.

 

Dostęp do platformy uczestnik otrzymuje drogą mailową po dokonaniu płatności (po otrzymaniu informacji o zmianie statusu płatności na aktywny).

Uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji oraz uczestnictwo w szkoleniu PFS® Cross Training Level I.

Uprawnienia instruktorskie: tytuł Professional Cross Training Instructor.

 

Warunkiem otrzymania uprawnień jest zaliczenie ćwiczeń podczas szkolenia.


Jesteśmy akredytowani przez REPs Polska
To szkolenie posiada 12 punktów CPD (Continue Professional Development). 

 

Szkolenie dostępne jest w cenie 700 zł.
 

Filmy

Rekomendowane kursy