Neuro Training Patrick Meinart

  TERMINY SZKOLENIA

Poznaj zakres pracy mózgu podczas treningu w kontekście układu nerwowego.

Zaawansowane techniki poprawy reaktywności nerwowo-mięśniowej.

 

Po raz pierwszy w Polsce, wyjątkowy autorytet na arenie światowej - Patrick Meinart, przedstawi całkiem nowe podejście do treningu. Zaawansowane szkolenie Neuro Training, podczas którego poznasz pracę mózgu w ujęciu układu nerwowego w treningu oraz nauczysz się zaawansowanych technik poprawy reaktywności nerwowo-mięśniowej jest w Twoim zasięgu. Patrick skupia się na poznaniu neurocentrycznyego poglądu na ruch w ujęciu połączenia z pracą mózgu. To najnowszy trend i odkrycie nowego wymiaru skuteczności w treningu na świecie.

Kiedy mówimy o ruchu, myślimy o kończynach, mięśniach, ścięgnach i kościach, sercu oraz układzie krążenia. W rzeczywistości wszystkie nasze ruchy powstają również jako wzorce neurologiczne w mózgu, jeszcze przed tym zanim zostaną przekształcone w widoczne ruchy. To szkolenie przedstawia neurocentryczny pogląd na ruch w połączeniu pracy mózgu.  Dzięki temu zdobędziesz doskonałe podstawy i zrozumiesz ideę treningu połączoną z wykorzystaniem wiedzy o mózgu i jego działaniu m.in. w budowaniu ruchu oraz eliminowaniu dysfunkcji w ciele. To bardzo dobry start do zdobycia nowej wiedzy i poznania zastosowania najnowszych metod w treningu nastawionym na skuteczność.

TEMATYKA

 • Wprowadzenie i podstawy treningu opartego na pracy mózgu.
 • Podstawy neurologii ruchu, w jaki sposób ruch jest kontrolowany przez mózg.
 • Układ proprioceptywny w hierarchii neuronowej.
 • Ból a mózg, przywrócenie jakości ruchu i praca z dysfunkcjami.
 • Wpływ widzenia i przedsionka na ból i wydajność.
 • Praktyczne wdrożenie odpowiednich testów i metod diagnostycznych.

 

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?

 • Dowiesz się jak wzorzec neurologiczny w mózgu przekształca się w widoczne ruchy.
 • Poznasz miejsce układu proprioceptywnego w hierarchii neuronowej.
 • Dowiesz się w jaki sposób mózg kontroluje i wpływa na ruch oraz jak możemy przeprogramować i poprawić wzorce neurologiczne poprzez trening, aby uwolnić blokady wydajności, wyeliminować ból oraz odzyskać mobilność.
 • Poznasz podstawy neurofizjologii, biomechaniki oraz zasad treningu ruchowego.
 •  Neurologia stosowana - poznasz w praktyczny sposób podejście do eliminowania różnych zaburzeń neurologicznych, w tym deficytów ruchowych, bólu, zaburzeń neurodegeneracyjnych i problemów z równowagą.
 • Poznasz związek między układem przedsionkowym, pniem mózgu i móżdżkiem. Nacisk kładziony jest na zaburzenia układu przedsionkowego i eliminację związanych z nimi dysfunkcji, który odpowiada za koordynację i równowagę.
 • Poznasz integrację sensoryczną między tymi obszarami.

SZKOLENIOWIEC

Patrick Meinart - naukowiec oraz uznany autorytet na arenie światowej, ekspert w dziedzinie mobilności, zajmujący się sportem i fizjoterapią,  szczegółowo wyjaśnia pracę mózgu w ujęciu układu nerwowego w treningu. Odpowiada w jaki sposób mózg kontroluje i wpływa na ruch oraz jak możemy przeprogramować i poprawić wzorce neurologiczne poprzez trening, aby uwolnić blokady wydajności, wyeliminować ból i odzyskać mobilność. Praktycznie i zrozumiale przedstawia powiązania między ciałem a mózgiem, co sprawia, że wiedza ta ​​jest równie wartościowa dla trenerów, sportowców, jak i amatorów. Więcej o Patricku.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które spełniają min. jeden z poniższych wymogów:

- posiadają uprawnienia Instruktora Siłowni/Trenera Personalnego 

- posiadają uprawnienia Instruktora Sportu (akceptowane różne dziedziny)

- posiadają uprawnienia Trenera Sportowego (akceptowane różne dziedziny)

- są studentami kierunków sportowych/fizjoterapeutycznych 

ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym lub medycznym np. wychowanie fizyczne, fizjoterapia.

 

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje uprawnienia umożliwiają udział w szkoleniu, napisz do nas na adres e-mail info@profi-fitness.com.pl

1 dzień - 9h

Uczestnik otrzymuje certyfikat Neuro Training Patrick Meinart potwierdzający udział w szkoleniu.

Szkolenie dostępne jest w cenie 2200 zł

Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz