Szkolenia Trener Personalny
PFS® Trener Personalny
  TERMINY SZKOLENIA

Zostań najskuteczniejszym Trenerem Personalnym

Jeśli chcesz być zaliczany do grona najlepszych trenerów, ukończ kurs który sprosta Twoim oczekiwaniom i da Ci pełne spektrum wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia pracy już na drugi dzień po zdanym egzaminie. Zaufało nam już ponad 35 000 absolwentów. 

 Nasz kurs to:

 • 100 godzin dydaktycznych, w tym 70 godzin praktyki na siłowni.
 • 250 ćwiczeń siłowych, funkcjonalnych, kalistenicznych, plyometrycznych i prozdrowotnych.
 • Nauka pracy z klientem.
 • Diagnostyka niezbędna do prowadzenia bezpiecznego treningu.
 • Nauka planowania treningu na wszystkich poziomach, w zależności od celu klienta.
 • Nauka sprzedaży treningów personalnych.
 • Zaawansowane metody treningowe stosowane w treningach siłowych.
 • Podstawy dietetyki.

  Harmonogram szkolenia

Moduł 1:

 • Rola i wzór instruktora siłowni. Formularz zdrowotny, karta treningowa, CV, pierwsza pomoc przedmedyczna. Nauka rozgrzewki. Testy z zakresu ruchomości. 
 • Trening mięśni klatki piersiowej. Stretching.
 • Anatomia i fizjologia (e-learning).

Moduł 2:

 • Trening nóg - ud  i podudzi.
 • Trening mięśni grzbietu, bicepsów.
 • Trening mięśni brzucha.

Moduł 3:

 • Trening mięśni naramiennych i trójgłowych ramienia.
 • Aeroby i interwały. Trening obwodowy. Podsumowanie rozgrzewki, rozciągania, ćwiczeń siłowych.
 • Budowa planów treningowych metodą BB i klasyczną metodą treningu obwodowego. Podsumowanie.

Moduł 4:

 • Anatomia palpacyjna. Mobility i PIR. Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z wałkiem i innymi przyborami.

 • Core, zdrowy kręgosłup, wady postawy

Moduł 5:

 • Trening obwodowy funkcjonalny. Ćwiczenia z workami, wybrane ćwiczenia z trx, kettlebells,bosu i piłkami fitness.
 • Zaawansowane ćwiczenia siłowe. Trening pośladków.

Moduł 6:

 • Zasady Weidera. Zaawansowane metody treningowe. Pokaz m. progresji, holistyczna, izometryczna, ekscentryczna. Trening funkcjonalny z własnym ciężarem ciała.
 • Budowa planów treningowych na wszystkich poziomach, z uwzględnieniem różnych celów, przebytych kontuzji, wad postawy oraz chorób. Tematyka w systemie e-learning. 

Moduł 7:

 • Dietetyka i suplementacja. Tematyka w systemie e-learning.
 • Akademia Biznesu Trenera. Tematyka w systemie e-learning.

Moduł 8:

 • Egzamin teoretyczny PFS ANATOMIA I FIZJOLOGIA, PFS INSTRUKTOR SIŁOWNI- część specjalistyczna, PFS TRENER PERSONALNY- część specjalistyczna
 • Egzamin praktyczny PFS INSTRUKTOR SIŁOWNI oraz PFS TRENER PERSONALNY

 

 

Dlaczego to szkolenie przeznaczone jest właśnie dla Ciebie?

Prowadzimy szkolenia od 18 lat i wiemy jaka wiedza jest niezbędna do pracy z klientem oraz jaki powinien być poziom nauczania dla osób, które chcą stawiać pierwsze kroki w branży. Badamy potrzeby naszych klientów i nieustannie śledzimy trendy rynku fitness, dlatego nasz program jest nieustannie rozwijany i udoskonalany. Dajemy Ci pewność, że przekazywana przez nas wiedza jest rzetelna i oparta na aktualnych badaniach oraz standardach.

 

Przez lata wielu szukało najlepszej szkoły i w efekcie wybrali nas!

 

1. W szeregach naszych szkoleniowców nie ma przypadku.

Nasza kadra składa się z profesjonalnie przygotowanych i doświadczonych szkoleniowców, którzy wiedzą w jaki sposób przekazać Ci wiedzę i umiejętności, abyś po ukończonym kursie posiadał konkretne narzędzia do rozpoczęcia pracy Trenera. Wiemy, jak ważny jest rozwój, dlatego nasi szkoleniowcy to nie tylko praktycy treningów, ale również prezenterzy i prelegenci najważniejszych wydarzeń branżowych w kraju i za granicą. Znajdziecie nas również na Youtube, gdzie sukcesywnie dodajemy nagrane dla Was odcinki z różnych specjalizacji.

2. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Ponad 70% szkolenia to zajęcia praktyczne, polegające na nauce podstawowych i zaawansowanych ćwiczeń siłowych, funkcjonalnych, ćwiczeń na pośladki, a także z ciężarem własnego ciała oraz przyborami. Nauczymy Cię poprawnej techniki ponad 250 ćwiczeń, które będziesz mógł wykorzystać zarówno w pracy Trenera, jak i w swoim treningu. Nauczymy Cię również w jaki sposób przekazywać wiedzę, aby Twój klient mógł ćwiczyć w sposób skuteczny, ale również bezpieczny.

3. Profesjonalne materiały szkoleniowe.

W trosce o jak najlepsze przygotowanie naszych uczniów, zarówno do egzaminu, jak i pracy Trenera, przygotowaliśmy materiały szkoleniowe, które będą powtórzeniem oraz uzupełnieniem wiedzy zdobytej na kursie. Podczas szkolenia uczestnik otrzymuje nielimitowany dostęp do platformy szkoleniowej, na której znajdują się: 2 skrypty szkoleniowe, 14 prezentacji elektronicznych, 89 materiałów filmowych ze wszystkimi ćwiczeniami, a także 4 nagrania wykładów z anatomii i fizjologii, dietetyki, budowy planów treningowych, akademii biznesu trenera-intro (e-learning). Materiały szkoleniowe w postaci elektronicznej pozwolą Ci na naukę w dowolnym czasie i miejscu.

4. Uprawnienia honorowane poza granicami kraju!

Posiadamy akredytację REPs Polska, co oznacza że prowadzone przez nas szkolenia spełniają najwyższe międzynarodowe standardy, a wydawane przez nas dyplomy honorowane są we wszystkich krajach członkowskich. Dajemy Ci pewność, że przekazywana przez nas wiedza jest rzetelna i zgodna z najwyższymi światowymi wymogami. REPs Polska po ukończonym kursie umożliwia rejestrację w ogólnopolskim systemie, co pozwoli Ci być rozpoznawalnym Trenerem, a także umożliwi zdobycie nowych klientów.

5. Szkolimy również za granicami kraju!

Choć zaczęliśmy w Polsce, nasz system nauczania stał się tak skuteczny i doceniany, że otworzyliśmy placówki poza granicami Polski. Posiadamy oddziały w Irlandii, Hiszpanii, a także w Wielkiej Brytanii. I jesteśmy pewni, że to nie koniec!

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS® Trener Personalny jest ukończenie min. 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

 

Dodatkowa dokumentacja:

 1. Pisemna zgoda rodziców (w przypadku osób 17-letnich).
 2. Zaświadczenie od lekarza rodzinnego o dobrym stanie zdrowia/braku przeciwwskazań do wysiłku fizycznego. W przypadku braku zaświadczenia lekarskiego można podpisać oświadczenie* dotyczące dobrego stanu zdrowia.
 3. Umowa* dotycząca udziału w szkoleniu.

 

Wymagania podczas szkolenia:

 

Karta Praktyk

Praktyka jest jedną z form przygotowania kursanta do zapoznania się z zakresem pracy Instruktora siłowni oraz jest przygotowaniem do drugiej części szkolenia PFS TRENER PERSONALNY. Praktykę należy realizować po ukończeniu pierwszej części szkolenia PFS INSTRUKTOR SIŁOWNI w formie 10 godzin. Praktyka jest obowiązkowa. Realizują ją Państwo we własnym zakresie w wybranych przez siebie klubach/ siłowniach. Praktyka jest warunkiem otrzymania certyfikatów, po pozytywnym zaliczeniu międzynarodowych egzaminów. Czas realizacji praktyk - do egzaminu PFS TRENER PERSONALNY lub nie później niż do roku po ukończeniu szkolenia. Kartę można przekazać egzaminatorowi na egzaminie lub na maila: szkolenia@profi-fitness.com.pl w formie skanu lub zdjęcia.

*Karta praktyk została zniesiona w edycjach jesień 2020 / zima 2021 / wiosna 2021r.

*Od edycji wakacyjnej 2021 karta praktyk obowiązuje.

 

Wszelkie dokumenty należy podpisać i  wysyłać elektronicznie (w formie skanu lub zdjęcia) na adres: szkolenia@profi-fitness.com.pl.
*Wzór oświadczenia, umowy oraz karty praktyk uczestnik otrzymuje po dokonaniu rejestracji oraz płatności poprzez dostęp do platformy e-learningowej. 

Szkolenie w systemie weekendowym (zajęcia odbywają się w soboty i niedziele).

Czas trwania: 13 dni/7 weekendów.

Zajęcia trwają od 5h do 7h dziennie (w zależności od modułu).

 

 

Po dokonaniu płatności (zadatku lub całości wpłaty) uczestnik otrzymuje nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej gdzie znajdzie wszystkie materiały szkoleniowe:

- 2 skrypty szkoleniowe
- 14 prezentacji
elektronicznych
- 89 materiałów filmowych z ćwiczeniami instruktażowymi
- nagrania wykładów z Anatomii i Fizjologii (e-learning)
nagrania wykładów z Dietetyki (e-learning)
- nagrania wykładów z Budowy planów treningowych (e-learning)
- nagrania wykładów z Akademii Biznesu Trenera-intro (e-learning)

Uczestniczą Państwo w szkoleniu PFS Trener Personalny, które jest akredytowane przez Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness Polska.

Egzaminy odbywają się na poziomie międzynarodowym, oznacza to że jest wprowadzony jednolity system nauczania. Wiąże się to z koniecznością dokonania bezpłatnej rejestracji, która umożliwi Państwu podejście do egzaminów.

Rejestracji należy dokonać na stronie :
https://repspolska.pl/rejestracja-indywidualnych-trenerow-i-instruktorow

Po zalogowaniu się do Panelu Kursanta należy wejść w zakładkę Egzaminy i wypełnić wniosek o egzamin, wybierając jednostkę prowadzącą, czyli ProFi Fitness School. Dalsza weryfikacja jest po stronie REPs Polska oraz ProFi Fitness School.

Państwa jedynym zadaniem jest rejestracja konta.

Zachęcamy, aby dokonać rejestracji jeszcze przed egzaminem PFS Trener Personalny. Warunkiem koniecznym jest dokonanie rejestracji na 5 dni przed egzaminem. Osoby, które nie spełnią tego wymogu nie będą dopuszczone do egzaminu końcowego.

 

Egzamin PFS® Instruktor Siłowni składa się z:

 • Testu z anatomii i fizjologii (35 pytań, 30 minut).
 • Testu z części specjalistycznej – program treningowy, podstawy dietetyki (30 pytań - 25 minut).
 • Egzaminu praktycznego (losowanie zestawów ćwiczeń, 20-30 minut).

Podczas egzaminu praktycznego studenci przeprowadzają krótką sesję treningową o następujących częściach składowych:

 1. Przedstawienie się.
 2. Konsultacja z klientem.
 3. Rozgrzewka.
 4. Ćwiczenia wzmacniające.
 5. Trening cardio.
 6. Rozciąganie.

Egzamin PFS® Trener Personalny składa się z:

 • Testu z części specjalistycznej – program treningowy (30 pytań - 25 minut).
 • Egzaminu praktycznego (20-30 minut). 

 *Egzaminy teoretyczne realizowane są w formie testu jednokrotnego wyboru w wersji elektronicznej.

Uczestnik otrzymuje 3 dyplomy:

 • Dyplom PFS® Gym Instructor w j. angielskim.
 • Dyplom PFS® Personal Trainer w j. angielskim.
 • Dyplom Blackroll® Workshop w j. polskim.

 

Dyplomy PFS® Gym Instructor oraz PFS® Personal Trainer znajdują się na poziomie międzynarodowych kwalifikacji EQF 3 oraz EQF 4.

Warunkiem uzyskania dyplomów jest zaliczenie wszystkich egzaminów teoretycznych i praktycznych oraz odbycie 10h praktyk na stanowisku Instruktora Siłowni.

 

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych dyplomów w języku polskim (koszt jednego dyplomu wynosi 30 zł).
Zamówienie należy kierować drogą mailową na adres: szkolenia@profi-fitness.com.pl.

REPS Polska

PFS® Gym Instructor oraz PFS® Personal Trainer to szkolenia akredytowane przez Międzynarodowy Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness REPs.

Uczestnik otrzymuje dwa tytuły Professional Gym Instructor oraz Professional Personal Trainer.

REPs Polska jest pełnoprawnym członkiem ogólnoświatowej Federacji Fitness International Confederation of Registers for Exercise Professionals (ICREPs).

Możesz być widoczny w Międzynarodowym Spisie Akredytowanych Trenerów, należy wówczas dokonać wpisu na stronie REPs Polska. Wpisu należy dokonać za pomocą dyplomu uzyskanego w ProFi Fitness School lub innej placówki mającej uprawnienia REPs. Na rejestrację w systemie REPs uczestnik ma 6 miesięcy od momentu ukończenia szkolenia. W sprawie zapytań należy skontaktować się bezpośrednio z REPs pod adresem email: kontakt@repspolska.pl.

Szkolenie dostępne jest w cenie 4200 zł 2900*!

 

Cena regularna dwóch szkoleń to 4200 zł, w systemie COMBO zyskujesz aż 1300,00 zł!  

- PFS Gym Instructor - 1950 zł  1200 zł

PFS Personal Trainer - 2250 zł  1700 zł

 W cenie zawarte są materiały szkoleniowe oraz koszt egzaminów. Kursant nie ponosi dodatkowych opłat za karnet na siłownię, w której odbywa się kurs. Koszt karnetu pokrywa Akademia. 

 

Płatność: 

Zadatek o wartości 500 zł wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia pierwszego dnia kursu lub można skorzystać z systemu ratalnego.

 

Możliwość płatności ratalnej:

W przypadku wyboru płatności ratalnej cena szkolenia jest zwiększona o 100 zł.

 

I rata w kwocie 1000 zł płatna w ciągu 24h od daty rejestracji.

II rata w kwocie 1000 zł płatna w kolejnym miesiącu.

III rata w kwocie 1000 zł płatna w kolejnym miesiącu.

 

DOFINANSOWANIE SZKOLEŃ

ProFi Fitness School wpisana jest do ogólnopolskiego Rejestru Instytucji Szkoleniowych, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Nasz numer ewidencyjny to 2.32/00171/2019.

Osoby bezrobotne lub poszukujące pracy, zainteresowane naszymi kursami, mogą uzyskać dofinansowanie z takich instytucji jak np. Urząd Pracy, Krajowy Fundusz Szkoleniowy, Fundusz Pracy lub fundusze pomocowe Unii Europejskiej. Z wnioskiem o sfinansowanie kursu należy zgłosić się do swojego Urzędu Pracy.

Opinie

Najbliższe szkolenia

Kraków
Poznań
Szczecin
Trójmiasto
Warszawa
Wrocław

Filmy

Rekomendowane kursy

METODY TRENINGOWE I DIAGNOSTYKA
METODY TRENINGOWE ZE SPRZĘTEM
METODY TRENINGOWE I DIAGNOSTYKA
METODY TRENINGOWE ZE SPRZĘTEM
METODY TRENINGOWE ZE SPRZĘTEM