PFS Personal Trainer® COMBO (Instruktor Siłowni + Trener Personalny)

Trener Personalny
PFS Personal Trainer®
COMBO (Instruktor Siłowni + Trener Personalny)
  TERMINY SZKOLENIA

Zostań najskuteczniejszym trenerem personalnym

Istnieje ogromna ilość szkół kształcących trenerów personalnych. Wiele z nich to dobre szkoły. Jednak bycie tylko „dobrym” w dzisiejszych czasach to za mało. Jeśli chcesz być zaliczany do najlepszych, to ukończ kurs który sprosta twoim oczekiwaniom, a nie tylko da ci niezbędny certyfikat. Wszyscy w ProFi Fitness School wiemy od dawna to, co odkryło 14000 naszych absolwentów. Wiemy jak przygotować i prowadzić kursy, aby dać ci maksimum wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia pracy już na drugi dzień po zdanym egzaminie.

 

 Nasz kurs to:

 • 100 godzin dydaktycznych, w tym 70 godzin praktyki na siłowni
 • 400 ćwiczeń siłowych, funkcjonalnych, kalistenicznych, plyometrycznych i prozdrowotnych
 • Nauka planowania treningu w zależności od celu klienta
 • Nauka sprzedaży treningów personalnych
 • Zaawansowane metody treningowe stosowane w treningach siłowych
 • Praktyka w klubach fitness

 

  

PFS Peronal Trainer COMBO

 

* Termin rozpoczęcia szkolenia PFS Personal Trainer® COMBO jest jednocześnie datą startu kursu PFS Gym Instructor®

 

 

Przez lata wielu szukało najlepszej szkoły i w efekcie wybrali nas

1. W szeregach naszych szkoleniowców nie ma przypadku.

Z jednej strony wszyscy jesteśmy wieloletnimi praktykami a z drugiej regularnie sami się uczymy, jak skutecznie prowadzić szkolenia. Wiemy jak przekazać wiedzę, żeby została ci w głowie. Zależy nam na tym, żebyś po szkoleniu był w stanie wykorzystać ją w swojej pracy. W końcu robisz szkolenie po to by się dowiedzieć jak najwięcej i bezpośrednio po szkoleniu zacząć skutecznie pracować.

2. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Od dawna widzimy, jak ważne jest praktyczne podejście do tematu. Dlatego na twoim przyszłym szkoleniu będziesz skupiać się przede wszystkim na nauce praktycznego podejścia do ćwiczeń. Ponad 80% zajęć to nauka ćwiczeń siłowych i funkcjonalnych. Tego nie da się nauczyć w teorii. Na początku zajęć dostaniesz dwa bogate skrypty, które zaspokoją twoją wiedzę.

3. Nasz program jest akredytowany przez największe zagraniczne instytucje.

Dlatego certyfikat który uzyskasz po szkoleniu jest respektowany w wielu krajach świata. Jeśli szukasz szkoły, po ukończeniu której będziesz pracować w Unii Europejskiej, Australii, USA czy Emiratach Arabskich, zapisz się na szkolenie już dziś. Po zdanym egzaminie uzyskasz kwalifikacje na poziomie EQF3 i EQF4. Więcej informacji znajdziesz na stronie REPs Polska.

4. Szkolimy również za granicami kraju!

Choć zaczęliśmy w Polsce, nasz system nauczania stał się tak skuteczny i doceniany, że otworzyliśmy placówki poza granicami Polski. Mamy oddziały również w Irlandii i Hiszpanii. I jesteśmy pewni, że to nie koniec!

 

Dlaczego to szkolenie jest przeznaczone właśnie dla ciebie?

Prowadzimy szkolenie od wielu lat i wiemy nie tylko ile wiedzy jest niezbędne do pracy z klientem, ale też jaki powinien być poziom nauczania dla osób które chcą stawiać pierwsze kroki w branży. Dlatego nasi absolwenci najbardziej doceniają nasz program. 

 

Po pierwsze: Realność

COMBO jest przeznaczone dla początkujących trenerów. Nie znajdziesz tutaj zaawansowanych metod leczenia bólów kolana ani specjalistycznych ćwiczeń stabilizujących barki. Od tego są nasze warsztaty uzupełniające dla osób zaawansowanych. Ale nie sugeruj się, że przez to poziom będzie niski. Wręcz odwrotnie - podstawy pracy trenera personalnego to godziny ciężkiej pracy i nauki. A po zdaniu egzaminu będziesz mieć doskonałe podstawy żeby uczyć się dalej.

Po drugie: Praktyka

W trakcie kursu nauczymy się ogromnej ilości ćwiczeń. W naszym programie znajdziesz ponad ćwiczeń 250 siłowych i funkcjonalnych, które będziesz mógł wykorzystywać zarówno w swojej pracy jako trener personalny, jak i w swoim treningu. Podstawowe i zaawansowane ćwiczenia siłowe, ćwiczenia na pośladki, treningi funkcjonalne z przyborami i obciążeniem własnego ciała. Jeśli nastawiasz się na praktykę, zapisz się na szkolenie już dziś!

Po trzecie: Doświadczenie

Potrafimy prowadzić szkolenia. Robimy to już od wielu lat. Dlatego nasi szkoleniowcy to nie tylko praktycy treningów personalnych, ale i prelegenci wszystkich najważniejszych kongresów fitness. Pomagają osiągać wyniki sportowe i zdobywać swoim podopiecznym podium zawodów sylwetkowych. Możesz posłuchać nas wszędzie. W ubiegłym roku byliśmy na kongresach: FIWE, Eu4YA, Body Life, Body & Mind oraz IFM SUMMIT! Wiemy jak trenować i wiemy jak nauczać.  


PLAN SZKOLENIA - Część GYM INSTRUCTOR

 

W tym dniu odbędzie się wykład w trakcie którego przybliżymy ci niezbędną wiedzę z anatomii i fizjologii wysiłku. Dowiesz się wielu interesujących rzeczy o praktycznym zastosowaniu tej wiedzy w praktyce. Bez znajomości anatomii nie można być dobrym trenerem, a ten wykład da ci dobre podstawy do tego, by zrozumieć budowę narządu ruchu człowieka.
Od pierwszego dnia od razu przechodzimy do praktyki. Dowiesz się jak być dobrym instruktorem i trenerem personalnym, jak prawidłowo obsługiwać klientów klubu fitness oraz jak zachęcać ich do skorzystania z twoich usług. Pierwszy dzień to również nauka prawidłowej rozgrzewki. Dobry trener sam rozgrzewa swojego klienta, dlatego posiądziesz wiedzę o istniejących ćwiczeniach rozgrzewkowych, a żeby upewnić się, że żadne ćwiczenie ci nie umknie, otrzymasz również nagrane w formie wideo materiały. Na sam koniec przy pomocy podstawowych ćwiczeń nauczysz się jak skutecznie trenować mięśnie brzucha.
Teoria jest ważna, ale to duża ilość praktyki pozwala na perfekcyjne opanowanie ćwiczeń. Zaczniemy od nauczenia cię istniejących ćwiczeń na klatkę piersiową, a następnie dowiesz się, które z nich będą najlepszym wyborem dla twoich klientów, jak je łączyć oraz które stosować w danej fazie sezonu treningowego. Druga część to nauka ćwiczeń rozciągających, które w połączeniu z rozgrzewką są niezbędne w prawidłowo przeprowadzonym treningu personalnym. Po tym bloku będziesz w stanie wykorzystać 20 nowych ćwiczeń rozciągających, które przyczynią się do lepszej sprawności twojego klienta.
Kolejny dzień to nauka ćwiczeń aktywizujących i budujących mięśnie kończyn dolnych. Zaczniemy od nauki prawidłowego przysiadu i ćwiczeń wspomagających naukę tego niezwykle ważnego podstawowego wzorca ruchowego. Nauka prawidłowego przysiadu to jedna z najczęstszych czynności jakich będziesz uczył swoich przyszłych podopiecznych, dlatego przykładamy do niej wiele uwagi. Kiedy juz nauczysz się je prawidłowo wykonywać, przejdziesz do nauki kolejnych ćwiczeń na mięśnie kończyn dolnych z uwzględnieniem nie tylko sztang i sztangielek, ale również i maszyn które najczęściej znajdziesz w klubach fitness na całym świecie.
Kolejny dzień również poświęcamy na praktykę ćwiczeń siłowych. Tym razem nauczysz się prawidłowo ćwiczyć mięśnie pleców i bicepsy. Oprócz klasycznych ćwiczeń, takich jak podciąganie na drążku oraz różnych wariantów wiosłowania sztangą i sztangielkami nauczysz się jak prawidłowo korzystać z maszyn do treningu mięśni grzbietu oraz będziesz w stanie dopasować konkretne maszyny do potrzeb twojego klienta.
Na sam koniec zostawiliśmy ćwiczenia ukierunkowane na mięśnie naramienne i tricepsy. W tym dniu dowiesz się, jak zbudowane są te grupy mięśniowe, by później lepiej dobierać ćwiczenia ukierunkowane właśnie na konkretne głowy i aktony omawianych mięśni. Poznasz ćwiczenia z wolnymi ciężarami oraz maszyny, które angażują poszczególne części tych mięśni. Dowiesz się też, które ćwiczenia na barki będą lepiej budować mięśnie a które nadadzą się do ich kształtowania i pracy nad separacją.
Ostatni dzień pierwszej części kursu poświęcony jest nauce aerobów oraz prostego planowania treningów dla początkujących. Zaczniesz dzień od nauki, czym są zakresy tętna i dowiesz się, jakie tętno skuteczniej spala tłuszcz a jakie poprawia wydolność organizmu i pracę układu sercowo - naczyniowego. Następnie poznasz prawidłową pracę na maszynach do treningu aerobowego i poznasz wskazania i przeciwwskazania do treningu na wybranych z nich. W drugiej części szkolenia dowiesz się, jak przy pomocy prostych narzędzi trenerskich zaprogramować trening metodami treningu stacyjnego i obwodowego, w zależności od celu klienta i jego stopnia zaawansowania.

 

PLAN SZKOLENIA - Część PERSONAL TRAINER

 

Ten dzień rozpoczyna drugą część kursu, w czasie której będziesz poznawać coraz bardziej wyrafinowane formy treningu. Zaczniesz od nauki treningu core i poznania czym jest ta znana na całym świecie metoda stabilizacji centralnej. Dowiesz się jakie pozycje będą najskuteczniejsze w treningu core oraz poznasz ćwiczenia, poczynając od tych dla osób które nigdy z core się nie zetknęły, aż do tych zaawansowanych. Co więcej, nauczysz się jak prawidłowo pracować przeponą i mięśniem poprzecznym brzucha oraz poznasz metody aktywizacji mięśni core przy użyciu różnych wzorców. Ale to jeszcze nie wszystko. Oprócz klasycznej metody core dowiesz się, jak połączyć te izolowane ćwiczenia z ruchami globalnymi stosowanymi w treningu wzmacniającym tułów. Dzięki temu posiądziesz wiedzę niezbędna do pracy z ludźmi, którzy chcą dbać o swój kręgosłup i wzmacniać go, przeciwdziałając bólowi.
W ciągu dotychczasowego kursu poznałeś ćwiczenia ukierunkowane na rozwój poszczególnych grup mięśniowych, a teraz nadszedł czas, by nauczyć się jak trenować ciężej, żeby mięć efekt, niezależnie od długości stażu. W dniu 9 nauczysz się metod i zasad planowania oraz intensyfikowania treningu, poznasz metody które wspomagają budowanie masy mięśniowej a także takie, które ułatwiają redukcję tłuszczowej masy ciała. Ten dzień da ci tyle wiedzy, by skutecznie pracować jako trener przez wiele następnych lat!
Trening funkcjonalny to forma treningu ogólnorozwojowego ukierunkowana na uzyskanie najlepszej sprawności. Ponieważ jest to nie tylko modna, ale również i bardzo atrakcyjna forma treningu dla twoich klientów poświęcamy bardzo dużo czasu na nauczenie ciebie jak korzystać z takich przyborów jak: TRX, POWERBAG, KETTLEBELLS, BOSU, FITNESS BALL.
Ale to jeszcze nie wszystko. W trakcie osobnego bloku nauczysz się 20 ćwiczeń funkcjonalnych które można wykorzystać do treningu wyłącznie z obciążeniem własnego ciała. Do zastosowania w treningu twojego klienta poza klubem fitness - w parku, na plaży. Po tym dwudniowym bloku treningu funkcjonalnego poznasz prawie 100 ćwiczeń do praktycznego zastosowania!
Kolejny dzień to nie lada gratka dla wszystkich wymagających od treningu siłowego czegoś więcej. W tym wyjątkowym dniu poznasz kolejne zaawansowane ćwiczenia ukierunkowane na rozwój najważniejszych grup mięśniowych. Ćwiczeń które z powodzeniem będą mogły być stosowane przez najbardziej doświadczonych trenujących w siłowniach. A drugi blok to już coś dla pań. Ponieważ tak popularne obecnie są ćwiczenia budujące i kształtujące pośladki, to pół dnia poświęcimy na nauczenie ciebie najskuteczniejszych ćwiczeń właśnie na tę grupę mięśni. Możemy przyznać się z dumą - jako jedyna szkoła fitness uczy tylu zaawansowanych ćwiczeń na kursie podstawowym!
Kolejny dzień zdobywania wiedzy to coraz głębsze wody trenerskiego oceanu. W tym dniu na pierwszy ogień idzie teoria i praktyka anatomii palpacyjnej, w trakcie której poznasz budowę stawów i dowiesz się jak w praktyce znaleść poszczególne mięśnie na ciele twojego klienta. Drugi blok kursu to omówienie czym jest mobility po którym następuje praktyczna nauka ćwiczeń z tej grupy. Jeśli do tej pory nie byłeś pewien jak prawidłowo pracować z wałkiem, to ten dzień rzuci dużo światła na ten cieszący się niezwykła popularnością przybór do rozluźniania mięśni. Kiedy już nauczysz się prawidłowego rollowania, przejdziemy do ostatniego tematu dnia, mianowicie zaawansowanych metod rozciągania i wywodzącej się z fizjoterapii metody poizometrycznej relaksacji. Metody która swoją skutecznością bije na łeb wszystkie pozostałe!
Na nic nie zda się znajomość ćwiczeń, jeśli nie będziesz wiedzieć, które są lepsze dla danego klienta a które nie zdadzą się na wiele. Planowanie treningu jest jedną z najważniejszych umiejętności jakie musisz posiąść by skutecznie i trwale pracować z przyszłym klientem. Tego dnia dowiesz się, jak łączyć ze sobą ćwiczenia, ile serii i jaki zakres powtórzeń będzie optymalny dla osiągnięcia danego celu oraz jak skutecznie zaplanować trening swojego klienta. Przeanalizowane zostaną różne przypadku i prowadzący omówi najskuteczniejsze metody doprowadzenia klienta do wymarzonego przez niego celu.
Ostatni dzień zdobywania wiedzy to spojrzenie na pracę trenera z perspektywy prowadzenia własnego biznesu. W tym dniu dowiesz się, jak byś skutecznym trenerem personalnym i poznasz tajniki skuteczniej sprzedaży treningów personalnych. Dowiesz się przy tym, jak dbać o swój biznes i czym się wyróżnić by być rozpoznawalnym na rynku w swoim mieście jako zaangażowany, dbający o swoich klientów trener personalny któremu warto zaufać.
Ostatni dzień to egzamin teoretyczny i praktyczny, który pozwoli ci wykazać się zdobytą przez ostatnie trzy tygodnie wiedzą a uzyskany w ten sposób certyfikat otworzy ci drogę do pracy w wielu krajach na całym świecie. Gratulujemy dojścia do celu i realizacji swojego marzenia, by stać się najlepszym, najskuteczniejszym trenerem personalnym. Trenerem po kursie ProFi Fitness School.

 

Nie jesteś przekonany? Poczytaj, co mówią o nas nasi absolwenci!

 

Podwójne uprawnienia na poziomie Międzynarodowych kwalifikacji EQF 3 oraz EQF 4.

PFS Gym Instructor® oraz PFS Personal Trainer® to szkolenia akredytowane przez Międzynarodowy Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness REPs*

 

 

Uczestnik otrzymuje dwa tytuły Professional Gym Instructor oraz Professional Personal Trainer.

 

REPS Polska

  

 

*REPs Polska jest pełnoprawnym członkiem ogólnoświatowej Federacji Fitness International Confederation of Registers for Exercise Professionals (ICREPs)

Możesz być widoczny w Międzynarodowym spisie Akredytowanych Trenerów. Należy wówczas dokonać wpisu na stronie REPs Polska . Wpisu należy dokonać za pomocą uzyskanego certyfikatu w Akademii ProFi Fitness School lub innej placówki mającej uprawnienia Międzynarodowych Akredytacji.

W sprawie zapytań można skontaktować się bezpośrednio pod adresem email: kontakt@repspolska.pl

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS Personal Trainer® COMBO jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Dodatkowe dokumentacje:

 1. Ukończone 17 lat (w przypadku osób 17-to letnich wymagana jest legitymacja szkolna, pisemna zgoda rodziców + ksero dowodu tożsamości jednego z rodziców).
 2. Zaświadczenie od lekarza rodzinnego, że jest się zdrowym i można przystąpić do ćwiczeń lub oświadczenie dotyczącego braku przeciwwskazań do uczestnictwa w szkoleniu. 
 3. Karta praktyk. Po ukończeniu pierwszej części szkolenia PFS GYM INSTRUCTOR uczestnicy mają obowiązek odbycia 10 godzin praktyk na stanowisku Instruktora siłowni w wybranym przez siebie klubie fitness. 

Szkolenie w systemie niestacjonarnym

17 dni (9 weekendów, zajęcia w soboty i niedziele).

Obowiązuje od początku września do końca czerwca.

Czas trwania jednostki od 5 do 8 godzin dziennie w zależności od modułu.

 

Szkolenie w systemie stacjonarnym - KURSY WAKACYJNE

System KURSY WAKACYJNE to  intensywne szkolenie przeznaczone dla osób mających minimum rekreacyjne doświadczenie w pracy z własnym treningiem.

17 dni (3 tygodnie, zajęcia od poniedziałku do piątku, egzaminy końcowe odbywają się w ostatni weekend szkolenia).

Obowiązuje od początku lipca do końca sierpnia.

Czas trwania jednostki od 5 do 8 godzin dziennie w zależności od modułu.

 

(Egzaminy PFS Gym Instructor® zaliczane są w takcie szkolenia. Egzamin PFS Personal Trainer® w terminie 1 miesiąca od zakończenia szkolenia).

Uzyskanie certyfikatu wiąże się z pozytywnym zaliczeniem egzaminów teoretycznych (w formie testu) oraz egzaminów praktycznych.

Egzamin PFS Gym Instructor® składa się z:

 • Egzaminu teoretycznego z anatomii i fizjologii (30 pytań, 45 minut)
 • Egzaminu teoretycznego z części specjalistycznej – program treningowy, podstawy dietetyki (30 pytań - 45 minut)
 • Egzaminu praktycznego (20-30 minut)

Podczas egzaminu praktycznego studenci przeprowadzają krótką sesję treningową o następujących częściach składowych:

 1. Przedstawienie się
 2. Konsultacja z klientem
 3. Rozgrzewka
 4. Ćwiczenia wzmacniające
 5. Trening cardio
 6. Rozciąganie

Egzamin PFS Personal Trainer® składa się z:

 • Egzaminu teoretycznego z fizjologii wysiłku (10 pytań, 15 minut).
 • Egzaminu teoretycznego z części specjalistycznej – program treningowy cz. specjalistyczna, dietetyka (30 pytań - 45 minut).
 • Egzaminu praktycznego (20-30 minut).

 

Dwa DYPLOMY na poziomie Międzynarodowych kwalifikacji EQF 3 oraz EQF 4. 

Szkolenie jest rozpoznawalne na rynku międzynarodowym.

Dyplom ukończenia  PFS Gym Instructor® oraz PFS Personal Trainer® zostanie wysłany do studentów w ciągu 4 tygodni od pomyślnego zakończenia szkolenia.

Dyplomy wystawiane są w języku angielskim.

Istnieje możliwość dodatkowego zamówienia Dyplomu w języku polskim. 

 

 

Szkolenie dostępne jest w cenie 2200,00 zł*  

W cenie zawarte są materiały szkoleniowe.

 

*W trakcie szkolenia uczestnik dokonuje płatności za egzaminy międzynarodowe:

1. 100zł- egzamin PFS GYM INSTRUCTOR (opłatę należy uregulować do 5 dni przed wyznaczonym terminem)

2. 100zł- egzamin PFS PERSONAL TRAINER (opłatę należy uregulować do 5 dni przed wyznaczonym terminem)

 

Depozyt o wartości 600 zł wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia pierwszego dnia kursu lub skorzystać z systemu ratalnego.

Cena regularna dwóch szkoleń 3500 zł, w systemie COMBO zyskujesz 1300,00 zł 

 

Możliwości płatności RATALNEJ:

1.W przypadku rat, łączny koszt szkolenia powiększony jest o kwotę 110 zł. 

I RATA w kwocie 770 zł płatna w ciągu 24h od daty rejestracji.

II RATA w kwocie 770 zł płatna do 15 dnia następnego miesiąca.

III RATA w kwocie 770 zł płatna do 15 dnia kolejnego miesiąca.

 

*W trakcie szkolenia uczestnik dokonuje płatności za egzaminy międzynarodowe:

1. 100zł- egzamin PFS GYM INSTRUCTOR (opłatę należy uregulować do 5 dni przed wyznaczonym terminem)

2. 100zł- egzamin PFS PERSONAL TRAINER (opłatę należy uregulować do 5 dni przed wyznaczonym terminem)

Najbliższe szkolenia

Gdańsk/Gdynia
Katowice
Kraków
Poznań
Szczecin
Warszawa
Wrocław

Filmy

Rekomendowane kursy