PFS® Anatomia Palpacyjna i Podstawy Mobilności

  TERMINY SZKOLENIA

Coraz więcej klientów zwraca do trenera personalnego z dolegliwościami bólowymi oraz dysfunkcjami aparatu ruchu. Pandemia, siedzący tryb życia oraz presja społeczna spowodowały znaczne powiększenie grona osób borykających się z bólami pleców, rwy kulszowej, bólami w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa, protrakcją głowy, bólami kolan oraz barków. Warszaty PFS Anatomia Palpacyjna i Podstawy Mobilności to narzędzie pozwalające Ci na zapoznanie się w sposób praktyczny z anatomią palpacyjną, mobility oraz poizometryczną relaksacją mięśni (PIR). Zapoznasz się z techniką rozciągania tkanek miękkich, którą wykorzystuje się w stanach wzmożonych napięć mięśniowych i przykurczów. Dzięki tej metodzie będziesz w stanie przywrócić balans mięśniowy oraz przeciwdziałać hipertonii mięśniowej. Co więcej, to właśnie na naszym kursie poznasz techniki rozluźniania mięśni za pomocą wałków BLACKROLL.

Dlaczego powinieneś wziąć udział w warsztacie?

Warsztat PFS Anatomia Palpacyjna i Podstawy Mobilności to przede wszystkim praktyczne podejście do zagadnień związanych z aparatem ruchu. Udział w warsztacie pozwoli Ci zdobyć umiejętność odnalezienia najważniejszych punktów orientacyjnych, umożliwiających Ci diagnostykę podopiecznego. Otrzymasz narzędzia, które pozwolą Ci przywrócić prawidłową ruchomość oraz poprawić zakresy pracy stawów. Dzięki temu wyeliminujesz przykurcze mięśniowe, które ograniczają potencjał pracy mięśni. Co oznacza to w praktyce? Pomożesz swoim podopiecznym w pozbyciu się dolegliwości bólowych, zwiększeniu mobilności oraz odzyskaniu pełnego potencjału, umożliwiającego szybsze osiągnięcie wyznaczonych celów treningowych.

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?

  • Anatomii palpacyjnej mięśni grzbietu oraz klatki piersiowej  
  • Wyznaczać elementy kostne obręczy górnej i odcinka szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego.
  • Zwiększać zakresy ruchomości technikami mobilizacji, przy zachowaniu balansu mobilności i stabilności.
  • Poizometrycznej relaksacji mięśni (PIR) oraz rozluźniania mięśniowo-powięziowego z wałkiem i innymi przyborami.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ WARSZTATY?

Warsztaty dedykowane są Trenerom Personalnym, Instruktorom Fitness, a także każdej osobie, która chciałaby się zapoznać z tematyką kursu.


Warsztaty są częścią kursu PFS Trener Personalny i odbywają się razem z uczestnikami tego szkolenia.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które posiadają udokumentowaną znajomość anatomii i fizjologii człowieka lub są absolwentami szkoleń trenerskich/fitness.

 

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje uprawnienia umożliwiają udział w szkoleniu PFS Anatomia Palpacyjna i Podstawy Mobilności, napisz do nas na adres e-mail info@profi-fitness.com.pl.

1 dzień - 7h

Uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa w warsztacie PFS Anatomia Palpacyjna i Podstawy Mobilności.

 

Jesteśmy akredytowani przez REPs Polska
To szkolenie posiada 7 punktów CPD (Continue Professional Development). 

Warsztaty dostępne są w cenie 450 zł.

Rekomendowane kursy

Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz