Core i Mobilność 2.0 Fundament Treningu w Terapii Ruchem

  TERMINY SZKOLENIA

NOWOŚĆ!

Core, mobilność i diagnostyka funkcjonalna stanowią fundament wiedzy każdego trenera. Znajomość tych zagadnień tworzy z nas prawdziwych profesjonalistów a jednocześnie otwiera przed nami ogromne okno na świat branży terapii ruchem. Tematy, które dla Was przygotowaliśmy w tym szkoleniu, to starannie wyselekcjonowane kompendium wiedzy, po którym następuje płynne wprowadzenie do części praktycznej. Niezależnie od tego czy Twoja praca opiera się na prowadzeniu zawodników sportów sylwetkowych, czy osób które trenują rekreacyjnie w ramach poprawy własnego samopoczucia, umiejętność sprawnej identyfikacji i korekcji problemów związanych z postawą, oddechem, stabilizacją i mobilnością pozostają niezmienne. To właśnie na tym etapie popełnianych jest najwięcej błędów. To właśnie w tym miejscu stawiamy granicę oddzielającą profesjonalistów od amatorów, więc jeśli jesteś tu, czytasz to i wciąż zastanawiasz się czy to droga dla Ciebie, to może warto też zadać sobie pytanie, jakim trenerem chcesz zostać w przyszłości, a przede wszystkim, jaką wartość dla Ciebie odgrywa zdrowie Twoich podopiecznych? Pamiętaj, że to jak wysoką cenę w zdrowiu zapłacisz, by zrealizować swój cel, lub cele Twoich podopiecznych, zależy od Twojej edukacji.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST TO SZKOLENIE?

Niezależnie od kierunku, w jakim chcesz rozwijać swoje umiejętności na każdej z tych dróg będziesz potrzebował poznać i zrozumieć podstawy. Odpowiedź na pytanie, komu dedykujemy to szkolenie brzmi – każdemu! Niezależnie od tego czy chcesz zostać trenerem personalnym, czy po prostu prowadzisz sportowy tryb życia, chwila, w której poznasz uniwersalne zasady funkcjonowania ludzkiego ciała na zawsze odmieni sposób, w jaki patrzysz na ciało.

PODCZAS SZKOLENIA:

 • Dowiesz się jak pozyskać przydatne informacje z wywiadu ze swoim klientem.
 • Poznasz najważniejsze podstawy anatomiczne mechaniki oddechu i systemu stabilizacji centralnej.
 • Nauczysz się jak rozpoznać i skorygować zaburzony wzorzec oddechu.
 • Dowiesz się jak pozyskać wartościowe informacje oceniając postawę i nawyki ruchowe.
 • Posiądziesz wiedzę z zakresu diagnostyki w postaci najbardziej przydatnych testów oceniających obecny stan tkanek.
 • Zrozumiesz dlaczego podczas wykonywania niektórych ćwiczeń czujesz zupełnie inne zaangażowanie mięśni, niż chcesz.
 • Pokażemy Ci jak ustawić miednicę i żebra w pozycji neutralnej dla lepszej pracy przepony i centralnej stabilizacji.
 • Nauczysz się jak rozpoznać kompensacje ruchu w ćwiczeniach wielostawowych, poznasz ich przyczynę oraz jak dopasować narzędzie korygujące.
 • Dowiesz się jak rozpocząć naukę z systemem stabilizacji core, a także poznasz szeroki przekrój ćwiczeń, które Ci w tym pomogą.
 • Nauczysz się jak dopasować narzędzia, które korygują nieprawidłową funkcję stawu poprzez techniki ślizgu dwóch elementów kostnych względem siebie w różnych kierunkach, mobilizując przy tym głębokie tkanki z cechami ograniczonej elastyczności.

TEMATYKA SZKOLENIA:

 • Znaczenie szczegółowo przeprowadzonego wywiadu.
 • Ocena postawy w statyce i ruchu.
 • Diagnostyka w postaci testów.
 • Jak odnaleźć źródło kompensacji w ćwiczeniach.
 • Znaczenie mobilności i siły mięśni korowych w treningu siłowym.
 • Podział mięśni ze względu na ich fizjologiczną budowę.
 • Rola przepony w systemie stabilizacji.
 • Wpływ postawy na funkcje oddechowe i centralną stabilizację.
 • Przywrócenie prawidłowej funkcji oddechu.
 • Korzyści z treningu mięśni core.
 • Utrata mobilności, jako przyczyna decentralizacji stawu.
 • Szeroki wachlarz ćwiczeń mobilności i centralnej stabilizacji.

Szkolenie polecamy osobom, które są absolwentami szkoleń trenerskich/fitness.

Jeśli jednak nie posiadasz żadnych kwalifikacji*, a chciałbyś uczestniczyć w szkoleniu, po zakupie szkolenia otrzymasz od nas w prezencie szkolenie online PFS Anatomia i Fizjologia, aby przygotować się do szkolenia. Osoby nieposiadające wcześniejszych kwalifikacji nie otrzymają certyfikatu z kwalifikacjami instruktorskimi, otrzymają jednak zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

 

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje uprawnienia umożliwiają udział w szkoleniu Core i Mobilność 2.0 - Fundament Treningu w Terapii Ruchem, napisz do nas na adres e-mail info@profi-fitness.com.pl.

2 dni - 12h

Materiały w wersji elektronicznej.

Po dokonaniu płatności uczestnik otrzymuje nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej, gdzie znajdują się wszystkie materiały szkoleniowe.

 

Dostęp do platformy uczestnik otrzymuje drogą mailową po dokonaniu płatności (po otrzymaniu informacji o zmianie statusu płatności na aktywny).

 

Uczestnik otrzymuje certyfikat Core i Mobilność 2.0 - Fundament Treningu w Terapii Ruchem potwierdzający zdobycie kwalifikacji oraz uczestnictwo w szkoleniu.

Uprawnienia instruktorskie - tytuł Professional Mobility & Core Instructor.

Szkolenie jest dostępne w cenie 1200 zł 890 zł.

 

Płatność:
Podczas rejestracji możesz wpłacić całość kwoty lub wybrać płatność zadatku o wartości 300 zł (wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia szkolenia).

 

Możliwość płatności ratalnej 0%:
I rata w kwocie 445 zł płatna w ciągu 24h od daty rejestracji.

II rata w kwocie 445 zł płatna w kolejnym miesiącu.

Raty udzielane są wewnętrznie przez Akademię, nie wymagamy zaświadczeń o zarobkach.

Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz