PFS® TRENING KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE KONCEPCJA FUNKCJONALNO-MEDYCZNA

  TERMINY SZKOLENIA

NOWY, JESZCZE BARDZIEJ OBSZERNY PROGRAM SZKOLENIA!

Wiedza jest absolutnym minimum pozwalającym wziąć odpowiedzialność za świadomy i bezpieczny trening innych.

Szkolenie PFS® Trening Kobiet w Ciąży i po Porodzie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku usług fitness na wykwalifikowanych instruktorów i trenerów, posiadających umiejętności prowadzenia bezpiecznego treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie. Zwiększająca się świadomość Pań chcących aktywnie przejść przez okres ciąży, a następnie bezpiecznie wrócić do treningu po porodzie jest wyznacznikiem konieczności pogłębiania wiedzy wśród instruktorów i trenerów personalnych o specjalistyczne zagadnienia w oparciu o najnowsze standardy pracy i aktualną wiedzę. 

PFS Trening Kobiet w Ciąży i po Porodzie to 3-dniowe intensywne szkolenie w ujęciu funkcjonalno-medycznym, przygotowujące trenerów do odpowiedzialnej, świadomej i bezpiecznej pracy z kobietami w ciąży i po porodzie. Obszerne w wiedzę szkolenie, które uwzględnia wiadomości z dziedziny treningu fitness, fizjoterapii, ginekologii, uroginekologii, fizjologii ciąży i okresu okołopordowego, zasad prowadzenia kobiet w ciąży, bezpieczeństwa prowadzenia treningu. Dokładnie omawiane są zmiany zachodzące w organizmie kobiety szczególnie pod kątem układu kostno-mięśniowo-powięziowo-więzadłowego w przebiegu ciąży z przykładami ćwiczeń, ich modyfikacjami, analizą i dostosowaniem ćwiczeń do trymestru ciąży i zmian osobniczych. Znajomość tych zmian stanowi dla trenera podstawę przygotowania odpowiedniego, bezpiecznego i świadomie przygotowanego programu ćwiczeń. Na szkoleniu nie zabraknie zagadnień związanych z typowymi dolegliwościami bólowymi oraz powikłaniami okresu ciąży i połogu. Uczestnicy szkolenia w praktyce będą analizować ciało kobiety pod kątem doboru ćwiczeń tak, by minimalizować niekorzystne skutki zmian w statyce ciała oraz planować program ćwiczeń w aspekcie przywracania funkcjonalności i prawidłowości pracy ciała po porodzie. Uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia zajęć grupowych, odbędą się lekcje pokazowe z przyborami oraz z zastosowaniem oporu własnego ciała. Analizie podlegają  typowe ćwiczenia z modyfikacją pod kątem trymestru ciąży, potrzeb organizmu, dopasowaniem pozycji ćwiczeń do przebiegu ciąży i indywidualnego problemu.  Duża uwaga na szkoleniu skoncentrowana jest na pracę funkcjonalną w oparciu o wzorce ruchu oraz taśmy mięśniowo-powięziowe. Uczestnicy nauczą się spojrzenia trójpłaszczyznowego na ciało kobiety w ciąży i po porodzie.  

TYLKO U NAS!

Na każdym ze szkoleń PFS Trening Kobiet w Ciąży i po Porodzie będzie dostępny aparat USG, na którym będziemy z Wami pracować! W czym pomoże praca z USG? To same korzyści, zobaczcie sami!
 • USG podczas szkolenia wykorzystywane jest do nauki świadomej i poprawnej aktywacji mięśni dna miednicy.
 • Każdy z uczestników otrzyma własny instruktaż, ocenę umiejętności skurczu, naukę komunikacji dotyczącą skurczu, aby umiał przekazać wiedzę swoim podopiecznym.
 • Na zasadzie biofeedback będzie widoczna poprawna oraz niepoprawna aktywacja mięśni dna miednicy. Zniwelujemy również błędy, niepoprawności.
 • Będziemy analizować pod USG pracę ściany brzucha, kresy białej, kres półksiężycowatych i umiejętności oceny poprawności napięcia mm. brzucha, w tym głównego mięśnia poprzecznego.
 • Będziemy oceniać sposób aktywacji mięśnia poprzecznego, szukać kompensacji i niwelować błędy.
 • USG pozwoli nauczyć uczestnika umiejętności oceny palpacyjnie poziomu i poprawności, kiedy napina się mięsień poprzeczny, a kiedy już pojawią się kompensacje z poziomu mięśni skośnych.
 • Każdy uczestnik kursu doświadczy sposobu napinania odpowiednich mięśni na sobie, co pozwoli zdobyć umiejętności palpacyjne oceny pracy ściany brzucha.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie przeznaczone jest dla Instruktorów Fitness oraz Trenerów Personalnych, których interesuje tematyka i zagadnienia prowadzenia treningu kobiet w ciąży i po porodzie, zarówno w zajęciach grupowych jak i treningach indywidualnych, dla instruktorów chcących poszerzyć swój obecny warsztat instruktorski o nową wiedzę i prowadzić odpowiedzialnie i świadomie trening w ciąży i po porodzie oraz dla każdego kto jest chłonny wiedzy, chce poszerzyć tematykę o dużą ilość zagadnień z dziedziny medycyny, fizjoterapii, ginekologii, urologii, które pozwolą odpowiedzialnie podejść do treningu kobiet w ciąży i po porodzie i w bezpieczny sposób przygotować program ćwiczeń.

SZCZEGÓŁOWA TEMATYKA SZKOLENIA:

 1. Podział przebiegu ciąży i czas jej trwania.
 2. Fizjologiczne zmiany adaptacyjne w przebiegu ciąży (analiza wszystkich układów ciała).
 3. Fizjologiczne zmiany adaptacyjne układu ruchu kobiety ciężarnej (zmiany układu kostno-mięśniowo-powięziowego) wpływające na zmianę postawy ciała ciężarnej i zaburzeń z tym związanych.
 4. Zaburzenia statyki narządu ruchu i idące za tym kompensacje przeciążeniowe w ciąży i po porodzie (przyczyny występowanie, postępowanie zapobiegawcze, minimalizowanie przeciążeń, założenia treningowe).
 5. Mięśnie dna miednicy w ciąży i po porodzie.
 6. Mięśnie brzucha – zachowanie w ciąży i po porodzie.
 7. Rozejście mięśni prostych brzucha (diastasis recti) i dysfunkcja ściany brzucha.
 8. Przepona i oddech.
 9. Ciśnienie śródbrzuszne.
 10. Trening medyczny w ciąży.
 11. Poród i połóg.
 12. Trening medyczny po porodzie.
 13. Zmiany hormonalne w okresie ciąży i po porodzie, pojęcie baby blues, elementy psychologii kobiety ciężarnej.
 14. Trening medyczny a fizjoterapia uroginekologiczna.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS® Trening kobiet w ciąży i po porodzie jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które spełniają min. jeden z poniższych wymogów:

- posiadają uprawnienia Instruktora Siłowni (np. PFS Gym Instructor)

- posiadają uprawnienia Trenera Personalnego (np. PFS Personal Trainer)

- posiadają uprawnienia Instruktora Fitness (np. PFS Fitness Group Instructor)

- ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym lub medycznym np. wychowanie fizyczne, fizjoterapia

- zapraszamy również położne.

 

 Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje uprawnienia umożliwiają udział w szkoleniu PFS® Trening kobiet w ciąży i po porodzie, napisz do nas na adres e-mail info@profi-fitness.com.pl.

Szkolenie trwa 3 dni, łącznie 23 h.

1 dzień - 7h - zajęcia teoretyczne online (tydzień przed szkoleniem stacjonarnym na żywo + dodatkowo nagrana transmisja po szkoleniu)

2 dni - 16h - szkolenie stacjonarne, część praktyczno-teoretyczna, obejmuje cd. teorii oraz ćwiczenia praktyczne wraz z ich analizą, analizy przypadków, diagnostykę funkcjonalną, lekcje pokazowe, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia w korekcji rozejścia mięśni prostych brzucha, programowanie ćwiczeń po porodzie, specyfika połogu oraz dobór ćwiczeń, ćwiczenia przygotowujące do porodu.

Materiały w wersji elektronicznej.

Po dokonaniu płatności uczestnik otrzymuje nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej, gdzie znajdują się wszystkie materiały szkoleniowe.

 

Dostęp do platformy uczestnik otrzymuje drogą mailową po dokonaniu płatności (po otrzymaniu informacji o zmianie statusu płatności na aktywny).

Na zakończenie pierwszego dnia kursu stacjonarnego (praktycznego) odbywa się test sprawdzający wiedzę z teorii omawianej podczas pierwszego dnia szkolenia online.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie uprawnień do prowadzenia zajęć z kobietami w ciąży oraz po porodzie oraz udział w szkoleniu PFS® Trening kobiet w ciąży i po porodzie.

Otrzymujesz uprawnienia do prowadzenia zajęć z kobietami w ciąży i po porodzie oraz tytuł Prenatal and Postnatal Fitness Training Instructor. 

*Szkolenie nie kończy się egzaminem.Jesteśmy akredytowani przez REPs Polska
To szkolenie posiada 16 punktów CPD (Continue Professional Development). 

Szkolenie dostępne jest w cenie 1680 zł.

 

Płatność:
Podczas rejestracji możesz wpłacić całość kwoty lub wybrać płatność zadatku o wartości 500 zł (wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia szkolenia).

 

Możliwość płatności ratalnej:

I rata w kwocie 560 zł płatna w ciągu 24h od daty rejestracji.

II rata w kwocie 560 zł płatna w kolejnym miesiącu.

III rata w kwocie 560 zł płatna w kolejnym miesiącu.

 

Raty udzielane są wewnętrznie przez Akademię, nie wymagamy zaświadczeń o zarobkach.

Najbliższe szkolenia

Kraków
Warszawa

Filmy

Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz