PFS® Gym Instructor Instruktor Siłowni

Szkolenia Trener Personalny
PFS® Gym Instructor
Instruktor Siłowni
  TERMINY SZKOLENIA

„WIEDZA JEST ABSOLUTNYM MINIMUM POZWALAJĄCYM WZIĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ŚWIADOMY I BEZPIECZNY TRENING INNYCH.”

 
 
Jest to jeden z najobszerniejszych, najbardziej zaawansowanych merytorycznie szkoleń dostępnych na rynku. Pozwoli Tobie w ciągu kilku tygodni poznać zagadnienia niezbędne do pracy na stanowisku instruktora siłowni i da niezbędne podstawy do kontynuowania edukacji jako trener personalny. Program przygotowany przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem krajowym i międzynarodowym. Akredytowany przez największe autorytety międzynarodowych kwalifikacji ICreps, Reps i Europe Active uznane na świecie. Jesteśmy pewni swojej kompetencji. 
 

Kim jest Gym Instructor?

Rola Gym Instruktora w Polsce znana jako instruktora siłowni,  zmieniła się w ostatnich latach diametralnie. Jeszcze kilka lat wcześniej, głównym zadaniem instruktora było m.in otworzenie klubu, sprawdzenie ważności karnetów, wydanie kluczy do szafki, następnie opieka nad klientami ćwiczącymi na maszynach cardio, atlasach i wolnych ciężarach. Dziś większość z tych obowiązków wykonują inne stanowiska – np. recepcjonista czy obsługa techniczna.
Jaki jest powód? Okazało się, że instruktor siłowni to klucz do zwiększania liczebności klientów klubu, osoba której ludzie powierzają własne zdrowie, a nawet wzór do naśladowania.
 

"Praca instruktora siłowni to niezbędne przygotowanie do kolejnego szczebla Twojej kariery."


Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie ?

Szkolenie PFS Gym Instructor® jest kierowane do osób, które chciałyby zdobyć wiedzę niezbędną do pracy w klubie fitness oraz dla tych, które już pracują na stanowisku instruktora siłowni. Dla pracujących instruktorów chcących usystematyzować lub też uaktualnić swoją wiedzę, tym samym zdobywając odpowiednią kwalifikację certyfikowaną Akredytacjami Międzynarodowymi.
 

 "Jeśli chodzisz na siłownię od lat i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, jeśli ćwiczenia siłowe to Twoje hobby, ten kurs pozwoli Ci pracować i zdobyć pewność, że robisz to dobrze."

 

Czego nauczysz się na szkoleniu ?

PFS Gym Instructor® przygotuje Cię do kariery jako instruktor siłowni, do pracy z klientem przy doborze i prezentacji ćwiczeń wzmacniających.

 

W trakcie szkolenia :

 • Pogłębisz swoją wiedzę z zakresu podstaw anatomii funkcjonalnej ciała człowieka - budowy układu kostnego, roli i funkcji poszczególnych mięśni w konkretnych ruchach segmentów ciała w kontekście aktywności fizycznej. Dowiesz się jak zbudowany jest kręgosłup i jakie są jego funkcje w praktycznym zastosowaniu ćwiczeń fizycznych.
 • Zrozumiesz podstawy fizjologii wysiłku, dowiesz się na czym polega skurcz mięśni, jakie są źródła energii przy różnych rodzajach i czasie pracy, aby później wykorzystać tę wiedzę w praktyce,  w czasie układania programu treningowego i planowania odpoczynku.
 • Zrozumiesz jak zmieniała się rola instruktora siłowni na przestrzeni lat. Dowiesz się, jakie obowiązki należą do jego pracy i jak je wykonywać, aby szybko stać się atrakcyjnym wśród innych pracowników, zarówno dla pracodawcy jak i dla potencjalnych klientów.
 • Zyskasz dostęp do informacji, jak przeprowadzać podstawową rozmowę z klientami, będziesz w stanie sprawnie analizować ich potrzeby, aby najlepiej dopasować im odpowiednią aktywność ruchową.
 • Dowiesz się, jak użyć podstawowych testów wydolności i ruchomości, aby móc skonfrontować uzyskane wyniki w przyszłości.
 • Nauczysz się, jak prawidłowo rozciągać klientów w różnych pozycjach. Będziesz w stanie przeprowadzić krótkie zajęcia ze stretchingu zarówno dla indywidualnych klientów ,jak i małych grup.
 • Nauczysz się pracy na wszystkich dostępnych obecnie maszynach do treningu cardio / aerobowego. Dowiesz się, jak prawidłowo obsługiwać te urządzenia oraz jak wyliczać prawidłowe tętno dla konkretnego celu, który klient chciałby uzyskać.
 • Dowiesz się, jak prawidłowo przeprowadzać trening siłowy na maszynach i tak zwanych wolnych ciężarach.
 • Zdobędziesz wiedzę, jak odpowiednio zaplanować konspekt jednostki treningowej, aby móc prowadzić zajęcia obwodowe i stacyjne na siłowni w małych grupach osób.
 • Będziesz w stanie tworzyć proste skuteczne programy treningowe pod kątem budowania siły, masy, redukcji tkanki mięśniowej i rozwijania różnych części ciała.

  

Jakie są Twoje możliwości po tym szkoleniu ?

Absolwenci ProFi Fitness School są poszukiwani w branży fitness, i mają wysokie szanse znalezienia pracy jako w pełni wykwalifikowani instruktorzy fitness w klubach sportowych i na siłowniach. ProFi® szczyci się wspieraniem studentów w ich karierze. Pomagamy w osiągnięciu Twoich celów i ściśle współpracujemy z wieloma siłowniami, które kontaktują się z nami w celu zatrudnienia nowych instruktorów.

W trakcie szkolenia kursant ma obowiązek odbyć 10 godzin praktyki na siłowni. Miejsce odbywania praktyk wybierane jest indywidualnie przez uczestników kursu lub przy pomocy ProFi Fitness School. Najzdolniejsi uczniowie otrzymują szansę podjęcia pracy w polecanych przez nas klubach fitness.

Szkolenie akredytowane przez Międzynarodowy Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness - REPs Polska

 

Uczestnik otrzymuje tytuł Professional Fitness Gym Instructor.

 

Certyfikat na poziomie Międzynarodowych kwalifikacji EQF 3. Kurs jest rozpoznawalny na rynku międzynarodowym.

 

REPS Polska

  

 

Aby otrzymać uprawnienia REPs, należy po ukończeniu szkolenia zarejestrować się na stronie REPs Polska za pomocą uzyskanego certyfikatu w Akademii ProFi Fitness School lub innej placówki mającej uprawnienia Międzynarodowych Akredytacji.

W sprawie zapytań można skontaktować się bezpośrednio pod adresem email: kontakt@repspolska.pl

 

*REPs Polska jest pełnoprawnym członkiem ogólnoświatowej Federacji Fitness International Confederation of Registers for Exercise Professionals (ICREPs)

 

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS Gym Instructor®jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Dodatkowe dokumentacje:

 1. Ukończone 17 lat (w przypadku osób 17-to letnich wymagana jest legitymacja szkolna, pisemna zgoda rodziców + ksero dowodu tożsamości jednego z rodziców).
 2. Zaświadczenie od lekarza rodzinnego, dotyczące braku przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.
 3. Karta praktyk. Po ukończeniu pierwszej części szkolenia PFS GYM INSTRUCTOR uczestnicy mają obowiązek odbycia 10 godzin praktyk na stanowisku Instruktora siłowni w wybranym przez siebie klubie fitness.

Szkolenie w systemie niestacjonarnym:

8 dni (4 weekendy, zajęcia odbywają się w soboty i niedziele).

Obowiązuje od początku września do końca czerwca.

 

Szkolenie w systemie stacjonarnym - SUMMER EDITION

8 dni (1,5 tygodnia, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku).

Obowiązuje od początku lipca do końca sierpnia.

Czas trwania jednostki od 5 do 8 godzin dziennie w zależności od modułu.

Uzyskanie certyfikatu wiąże się z pozytywnym zaliczeniem egzaminów teoretycznych (w formie testu) oraz egzaminów praktycznych.

Egzamin PFS Gym Instructor® składa się z:

 • Egzaminu teoretycznego z anatomii i fizjologii (30 pytań, 45 minut)
 • Egzaminu teoretycznego z części specjalistycznej – program treningowy, podstawy dietetyki (30 pytań - 45 minut)
 • Egzaminu praktycznego (20-30 minut)

 

Podczas egzaminu praktycznego studenci przeprowadzają krótką sesję treningową o następujących częściach składowych:

 1. Przedstawienie się.
 2. Konsultacja z klientem.
 3. Rozgrzewka.
 4. Ćwiczenia wzmacniające.
 5. Trening cardio.
 6. Rozciąganie.

Szczegółowe zalecenia egzaminacyjne zostaną wysłane mailowo w trakcie szkolenia.

Uczestnik otrzymuje DYPLOM ukończenia  PFS Gym Instructor®

Dyplomy wystawiane są w języku angielskim.

Istnieje możliwość dodatkowego zamówienia Dyplomu w języku polskim. 

Wypełniona karta obiegowa praktyk PFS GYM INSTRUCTOR jest warunkiem otrzymania certyfikatów.

 

Szkolenie dostępne jest w cenie 1650 zł.
W cenie zawarte są materiały szkoleniowe.

*W trakcie szkolenia uczestnik dokonuje płatności za egzamin międzynarodowy:

1. 100zł- egzamin PFS GYM INSTRUCTOR (opłatę należy uregulować do 5 dni przed wyznaczonym terminem )

 

 

Depozyt o wartości 500 zł wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną data rozpoczęcia pierwszego dnia kursu.

 

Filmy