PFS® Gym Instructor Instruktor Siłowni

Szkolenia Trener Personalny
PFS® Gym Instructor
Instruktor Siłowni
  TERMINY SZKOLENIA

WIEDZA JEST ABSOLUTNYM MINIMUM POZWALAJĄCYM WZIĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ŚWIADOMY I BEZPIECZNY TRENING INNYCH.

 
 
Jest to jeden z najobszerniejszych, najbardziej zaawansowanych merytorycznie szkoleń dostępnych na rynku. Pozwoli Ci w ciągu kilku tygodni poznać zagadnienia niezbędne do pracy na stanowisku Instruktora Siłowni i da niezbędne podstawy do kontynuowania edukacji jako Trener Personalny. Program został przygotowany przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, zarówno krajowym jak i międzynarodowym. Posiadamy akredytację REPs Polska, co oznacza że prowadzone przez nas szkolenia spełniają najwyższe międzynarodowe standardy, a wydawane przez nas dyplomy honorowane są we wszystkich krajach członkowskich. Dajemy Ci pewność, że przekazywana przez nas wiedza jest rzetelna i zgodna z najwyższymi światowymi wymogami. REPs Polska po ukończonym kursie umożliwia rejestrację w ogólnopolskim systemie, co pozwoli Ci być rozpoznawalnym Trenerem, a także umożliwi zdobycie nowych klientów.

 

Praca instruktora siłowni to niezbędne przygotowanie do kolejnego szczebla Twojej kariery.


Dla kogo przeznaczone jest szkolenie ?

Szkolenie PFS® Gym Instructor jest kierowane do osób, które chciałyby zdobyć wiedzę niezbędną do pracy w klubie fitness oraz dla tych, którzy już pracują na stanowisku Instruktora Siłowni, ale chcieliby odświeżyć, usystematyzować i uzupełnić swoją wiedzę lub zdobyć międzynarodowe uprawnienia REPs Polska.
 

 Jeśli chodzisz na siłownię od lat i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, jeśli ćwiczenia siłowe to Twoje hobby, ten kurs pozwoli Ci pracować i zdobyć pewność, że robisz to dobrze.

 

Harmonogram szkolenia

Moduł 1:

 • Rola i wzór instruktora siłowni. Formularz zdrowotny, karta treningowa, CV, pierwsza pomoc przedmedyczna. Nauka rozgrzewki. Testy.
 • Trening mięśni klatki piersiowej. Stretching.
 • Anatomia i fizjologia (e-learning).

Moduł 2:

 • Trening nóg - ud  i podudzi.
 • Trening mięśni grzbietu, bicepsów.
 • Trening mięśni brzucha.

Moduł 3:

 • Trening mięśni naramiennych i trójgłowych ramienia.
 • Aeroby i interwały. Trening obwodowy. Podsumowanie rozgrzewki, rozciągania, ćwiczeń siłowych.
 • Budowa planów treningowych metodą BB i klasyczną metodą treningu obwodowego. Podsumowanie.

Moduł 4:

 • Egzamin PFS Gym Instructor.

 

W trakcie szkolenia:

 • Pogłębisz swoją wiedzę z zakresu podstaw anatomii funkcjonalnej ciała człowieka - budowy układu kostnego, roli i funkcji poszczególnych mięśni w konkretnych ruchach segmentów ciała w kontekście aktywności fizycznej. Dowiesz się jak zbudowany jest kręgosłup i jakie są jego funkcje w praktycznym zastosowaniu ćwiczeń fizycznych.
 • Zrozumiesz podstawy fizjologii wysiłku, dowiesz się na czym polega skurcz mięśni, jakie są źródła energii przy różnych rodzajach i czasie pracy, aby później wykorzystać tę wiedzę w praktyce,  w czasie układania programu treningowego i planowania odpoczynku.
 • Zrozumiesz jak zmieniała się rola Instruktora Siłowni na przestrzeni lat. Dowiesz się, jakie obowiązki należą do jego pracy i jak je wykonywać, aby szybko stać się atrakcyjnym wśród innych pracowników, zarówno dla pracodawcy jak i dla potencjalnych klientów.
 • Zyskasz dostęp do informacji, jak przeprowadzać podstawową rozmowę z klientami, będziesz w stanie sprawnie analizować ich potrzeby, aby jak najlepiej dopasować dpowiednią aktywność ruchową.
 • Dowiesz się, jak użyć podstawowych testów wydolności i ruchomości, aby móc skonfrontować uzyskane wyniki w przyszłości.
 • Nauczysz się, jak prawidłowo rozciągać klientów w różnych pozycjach. Będziesz w stanie przeprowadzić krótkie zajęcia ze stretchingu, zarówno dla indywidualnych klientów, jak i małych grup.
 • Nauczysz się pracy na wszystkich dostępnych obecnie maszynach do treningu cardio/aerobowego. Dowiesz się, jak prawidłowo obsługiwać te urządzenia oraz jak wyliczać prawidłowe tętno dla konkretnego celu, który klient chciałby uzyskać.
 • Dowiesz się, jak prawidłowo przeprowadzać trening siłowy na maszynach i wolnych ciężarach.
 • Zdobędziesz wiedzę, jak odpowiednio zaplanować konspekt jednostki treningowej, aby móc prowadzić zajęcia obwodowe i stacyjne na siłowni w małych grupach osób.
 • Będziesz w stanie tworzyć proste skuteczne programy treningowe pod kątem budowania siły, masy, redukcji tkanki mięśniowej i rozwijania różnych części ciała.

  

Jakie są Twoje możliwości po tym szkoleniu?

Absolwenci ProFi Fitness School są poszukiwani w branży fitness i mają wysokie szanse znalezienia pracy jako w pełni wykwalifikowani instruktorzy fitness w klubach sportowych i na siłowniach. ProFi® szczyci się wspieraniem studentów w ich karierze. Pomagamy w osiągnięciu Twoich celów i ściśle współpracujemy z wieloma siłowniami, które kontaktują się z nami w celu zatrudnienia nowych instruktorów. W trakcie szkolenia kursant ma obowiązek odbyć 10 godzin praktyki na siłowni. Miejsce odbywania praktyk wybierane jest indywidualnie przez uczestników kursu lub przy pomocy ProFi Fitness School. Najzdolniejsi uczniowie otrzymują szansę podjęcia pracy w polecanych przez nas klubach fitness.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS® Gym Instructor jest ukończenie min. 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

 

Dodatkowa dokumentacja:

 1. Pisemna zgoda rodziców (w przypadku osób 17-letnich).
 2. Zaświadczenie od lekarza rodzinnego o dobrym stanie zdrowia/braku przeciwwskazań do wysiłku fizycznego. W przypadku braku zaświadczenia lekarskiego można podpisać oświadczenie* dotyczące dobrego stanu zdrowia.
 3. Umowa* dotycząca udziału w szkoleniu.

 

Wymagania podczas szkolenia:

Dostarczenie uzupełnionej karty praktyk. Po ukończeniu pierwszej części szkolenia PFS Gym Instructor uczestnicy mają obowiązek odbycia 10 godzin praktyk na stanowisku Instruktora Siłowni w wybranym przez siebie klubie fitness.
Kartę praktyk uczestnik otrzymuje mailowo po pierwszym weekendzie szkolenia.

 

Wszelkie dokumenty należy wysyłać elektronicznie (w formie skanu lub zdjęcia) na adres: szkolenia@profi-fitness.com.pl.
*Wzór oświadczenia oraz umowy uczestnik otrzymuje drogą mailową po dokonaniu rejestracji.

Szkolenie w systemie niestacjonarnym (zajęcia odbywają się w soboty i niedziele).

Czas trwania: 7 dni/4 weekendy.

Zajęcia trwają od 5h do 7h dziennie (w zależności od modułu).

Po dokonaniu płatności (zadatku lub całości wpłaty) uczestnik otrzymuje:

- skrypt szkoleniowy
- prezentacje
elektroniczne
-
dostęp do materiałów filmowych ze wszystkimi ćwiczeniami
- nagrania wykładów z anatomii i fizjologii (e-learning).

Uzyskanie certyfikatu wiąże się z pozytywnym zaliczeniem egzaminów teoretycznych (w formie testu) oraz egzaminu praktycznego.

Egzaminy teoretyczne w formie testu jednokrotnego wyboru w wersji elektronicznej. W dzień egzaminu należy zabrać ze sobą telefon/tablet/laptop z dostępem do Internetu.

 

Egzamin PFS® Gym Instructor składa się z:

 • Testu z anatomii i fizjologii (35 pytań, 30 minut).
 • Testu z części specjalistycznej – program treningowy, podstawy dietetyki (30 pytań - 25 minut).
 • Egzaminu praktycznego (losowanie zestawów ćwiczeń, 20-30 minut).

Podczas egzaminu praktycznego studenci przeprowadzają krótką sesję treningową o następujących częściach składowych:

 1. Przedstawienie się.
 2. Konsultacja z klientem.
 3. Rozgrzewka.
 4. Ćwiczenia wzmacniające.
 5. Trening cardio.
 6. Rozciąganie.

 

Koszt egzaminu:

 • PFS Gym Instructor - 100 zł (płatność do 5 dni przed planowanego datą egzaminu).

 

Przy wyborze płatności:

- Opłata za szkolenie w kwocie 1850 zł zawiera koszt międzynarodowych egzaminów.

- Opłata za szkolenie w kwocie 1750 zł nie zawiera kosztu międzynarodowych egzaminów.

 

Uczestnik otrzymuje międzynarodowy dyplom (w j.angielskim), potwierdzający udział w szkoleniu oraz zdobycie kwalifikacji Instruktora Siłowni.

Dyplom znajduje się na poziomie międzynarodowych kwalifikacji EQF3.

 

Warunkiem uzyskania dyplomu jest zaliczenie wszystkich egzaminów teoretycznych i praktycznych oraz odbycie 10h praktyk na stanowisku Instruktora Siłowni.

 

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego dyplomu w języku polskim (koszt 30 zł).
Zamówienie należy kierować drogą mailową na adres: szkolenia@profi-fitness.com.pl.

https://webapp.nozbe.com/upload/get/?k=qANJnrnEYLFBQKLlHabU7FGNYLs65lBE%2F3xKUrQY1lnR%2FMC%2FvXMA1sCu%2BwPbF9u71ND5BbQzCFSrFc08%2BEKSJw%3D%3D

REPS Polska

PFS® Gym Instructor to szkolenie akredytowane przez Międzynarodowy Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness REPs.

Uczestnik otrzymuje tytuł Professional Gym Instructor.

REPs Polska jest pełnoprawnym członkiem ogólnoświatowej Federacji Fitness International Confederation of Registers for Exercise Professionals (ICREPs).

Możesz być widoczny w Międzynarodowym Spisie Akredytowanych Trenerów, należy wówczas dokonać wpisu na stronie REPs Polska. Wpisu należy dokonać za pomocą dyplomu uzyskanego w ProFi Fitness School lub innej placówki mającej uprawnienia REPs. Na rejestrację w systemie REPs uczestnik ma 6 miesięcy od momentu ukończenia szkolenia. W sprawie zapytań należy skontaktować się bezpośrednio z REPs pod adresem email: kontakt@repspolska.pl.

Szkolenie dostępne jest w cenie:

1) 1850 zł (cena zawiera koszt międzynarodowych egzaminów)

2) 1750 zł (cena nie zawiera kosztu międzynarodowych egzaminów)

 

Koszt egzaminów:

 • PFS Gym Instructor - 100 zł (płatność do 5 dni przed planowanego datą egzaminu).

 

Płatność: 

Zadatek o wartości 500 zł wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia pierwszego dnia kursu lub skorzystać z systemu ratalnego.

 

Możliwość płatności ratalnej:

W przypadku wyboru płatności ratalnej, łączny koszt szkolenia powiększony jest o kwotę 110 zł.


1960 zł (opłata wraz z egzaminami)

I RATA w kwocie 653 zł płatna w ciągu 24h od daty rejestracji.

II RATA w kwocie 653 zł płatna w kolejnym miesiącu.

III RATA w kwocie 654 zł płatna w kolejnym miesiącu.

 

1860 zł (opłata bez egzaminów)

I RATA w kwocie 620 zł płatna w ciągu 24h od daty rejestracji.

II RATA w kwocie 620 zł płatna w kolejnym miesiącu.

III RATA w kwocie 620 zł płatna w kolejnym miesiącu.

Filmy