PFS Trening Personalny Kobiet w Nietrzymaniu Moczu oraz Obniżeniach Narządów Miednicy Mniejszej

  TERMINY SZKOLENIA

NOWOŚĆ!

Poznaj nowe szkolenie autorstwa Izabeli Ślęzak-Walczybok: PFS® Trening Personalny Kobiet w Nietrzymaniu Moczu oraz Obniżeniach Narządów Miednicy Mniejszej.

Obniżenie narządów miednicy mniejszej, jak i nietrzymanie moczu stanowią szczególny problem zdrowotny kobiet, które w znaczący sposób obniżają komfort i jakość życia w postaci spadku pewności siebie, zmniejszeniu poczucia atrakcyjności i kobiecości.
W Polsce problem nietrzymania moczu dotyczy ponad 2 mln osób. Obniżenie narządów miednicy mniejszej (Pelvic Organ Prolapse - POP) może dotyczyć nawet 50% kobiet, które rodziły oraz ok. 2% kobiet, które nie były w ciąży. Jest to duży problem ekonomiczny i społeczny, a zmieniające się warunki życia, duża ilość spędzanego czasu w pozycjach siedzących, stres, niska aktywność fizyczna, wiek, menopauza, otyłość – z pewnością będą przyczyniać się do wzrostu częstotliwości występowania problemu nietrzymania moczu oraz obniżenia narządów miednicy mniejszej.

Trenerze, zadaj sobie poniższe pytania!

 • Czy Ty jako Trener Personalny posiadasz umiejętności i kompetencje do odpowiedniego doboru ćwiczeń dla podopiecznej, która zgłosi się po pomoc?
 • Czy jesteś świadomy, że Twoje obecne podopieczne mogą borykać się z nietrzymaniem moczu, bądź obniżeniem narządów miednicy mniejszej?
 • Czy jesteś pewny, że Twoje dotychczasowe metody treningowe nie szkodzą podopiecznym?
 • Czy wiesz jak poprowadzić ćwiczenia, aby nie pogarszać stanu, czy posiadasz odpowiednie przygotowanie merytoryczne?
 • Nie wiesz od czego zacząć, nie wiesz jak zdiagnozować podopiecznych, jakie dobrać ćwiczenia i jak zaprogramować trening?


Zwykło się również uznawać, że problem wysiłkowego nietrzymania moczu oraz obniżenia narządów miednicy mniejszej dotyczy kobiet starszych lub kobiet po porodzie. Tymczasem przypadłość w bardzo wielu przypadkach dotyczy coraz młodszych Pań, a nawet nastolatek. Wiele kobiet, które ćwiczą lub są prowadzone przez swoich trenerów -  trenują nieumiejętnie, nieświadomie pogarszając swój stan.

Czy przyznasz, że problem jest istotny i warty, aby posiadać specjalistyczną wiedzę? Czy chciałbyś stać się kompletnym specjalistą? 
Trener personalny posiadający specjalistyczną wiedzę łączącą świat medycyny, fizjoterapii i treningu w wysiłkowym nietrzymaniu moczu oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej w sposób istotny i znaczący jest w stanie wesprzeć lekarzy oraz fizjoterapeutów w procesie przywracania sprawności i zmniejszania objawów. Połączenie współpracy na drodze lekarz - fizjoterapeuta - trener personalny, znacząco poprawia zdolność trzymania moczu, wpływa na lepsze samopoczucie i tym samym na poprawę komfortu życia kobiety.

Opracowaliśmy dla Ciebie kompleksowe szkolenie, będące odpowiedzią na potrzeby kobiet, szukających pomocy u wiarygodnych specjalistów, znających specyfikę problemu

 

PROGRAM SZKOLENIA:

 1. Fizjologiczna zdolność trzymania moczu (kontynencja).
 2. Definicja, rodzaje nietrzymania moczu z omówieniem stopni nasilenia i zaawansowania występowania dolegliwości.
 3. Czynniki ryzyka oraz przyczyny występowania nietrzymania moczu.
 4. Anatomia funkcjonalna miednicy mniejszej.
 5. Anatomia funkcjonalna mięśni dna miednicy – rodzaj mięśni, podział, zasady działania, funkcje.
 6. Omówienie procesu mikcji (12 fizjologicznych odruchów Mahony`ego).
 7. Zaburzenia postawy ciała i jej wpływ na pojawienie się nietrzymania moczu oraz obniżenia narządów miednicy mniejszej.
 8. Definicja i rodzaje obniżenia narządów miednicy mniejszej.
 9. Międzynarodowe klasyfikacje stopnia obniżenia narządów miednicy mniejszej.
 10. System więzadłowo-mięśniowo-powięziowy zapewniający statykę narządów miednicy mniejszej. Teoria De Lansey.
 11. Czynniki ryzyka predysponujące, wywołujące i ujawniające obniżenie narządów miednicy mniejszej.
 12. Synergia i dyssynergia przeponowo-brzuszno-miedniczna - definicja, kiedy mówimy o synergii, a kiedy będzie już dyssynergia, jak powstaje, co się zaburza, jakie mogą być przyczyny powstawania, sposób przywracania utraconej funkcji
 13. Fizjologia i patologia oddechu.
 14. Wpływ aktywnego oporowanego wydechu na poprawę funkcji trzymania moczu oraz zmniejszenia obniżenia narządów miednicy mniejszej.
 15. Ćwiczenia aktywnego oporowanego wydechu w pozycjach izolowanych oraz ruchach złożonych. Propozycja ćwiczeń z ich progresją.
 16. Ćwiczenia aktywnego oporowanego wydechu w treningu siłowym.
 17. Praca z przeponą – możliwości mobilizacji, ćwiczenia, rozluźnianie, oddech w ruchu.
 18. Ćwiczenia mięśni dna miednicy.
 19. Ćwiczenia aktywacji mięśnia poprzecznego brzucha – wyizolowane, złożone.
 20. Strategia połączeń mięśniowo-powięziowych pomiędzy dnem miednicy, a innymi taśmami ciała. 
 21. Równoważenie pracy taśm mięśniowo-powięziowych i ich wpływ na poprawę zdolności trzymania moczu oraz zmniejszenia obniżenia narządów miednicy mniejszej. Propozycja koncepcji ćwiczeń.
 22. Ćwiczenia hipopresyjne.
 23. Wpływ ergonomii dnia codziennego na występowanie zaburzeń.
 24. Omówienie codziennych nawyków wpływających na możliwość pojawienia się dysfunkcji trzymaniu moczu oraz obniżania narządów miednicy mniejszej.
 25. Omówienie działań prewencyjnych.
 26. Programowanie treningu w WNM oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej.
 27. Case study.

 

DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do trenerów personalnych, trenerów medycznych, fizjoterapeutów oraz osób, które na co dzień pracują z kobietami, a w szczególności do specjalistów, których interesuje tematyka problematyki uroginekologicznej kobiet oraz specjalistów, chcących poszerzyć swoje kompetencje o nowe zagadnienia.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS® Trening Personalny Kobiet w Nietrzymaniu Moczu oraz Obniżeniach Narządów Miednicy Mniejszej jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które spełniają min. jeden z poniższych wymogów:

- posiadają uprawnienia Instruktora Siłowni

- posiadają uprawnienia Trenera Personalnego

- posiadają uprawnienia Trenera Medycznego

- ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym lub medycznym np. wychowanie fizyczne, fizjoterapia

- inni specjaliści pracujący z kobietami.

 

 Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje uprawnienia umożliwiają udział w szkoleniu PFS® Trening Personalny Kobiet w Nietrzymaniu Moczu oraz Obniżeniach Narządów Miednicy Mniejszej, napisz do nas na adres e-mail info@profi-fitness.com.pl.

2 dni - 14h

Uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu PFS® Trening Personalny Kobiet w Nietrzymaniu Moczu oraz Obniżeniach Narządów Miednicy Mniejszej.

Szkolenie dostępne jest w cenie 1200 zł.

Płatność:
Podczas rejestracji możesz wpłacić całość kwoty lub wybrać płatność zadatku o wartości 300 zł (wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia szkolenia).

 

Możliwość płatności ratalnej 0%:
I rata w kwocie 400 zł płatna w ciągu 24h od daty rejestracji.

II rata w kwocie 400 zł płatna w kolejnym miesiącu.

III rata w kwocie 400 zł płatna w kolejnym miesiącu.

Raty udzielane są wewnętrznie przez Akademię, nie wymagamy zaświadczeń o zarobkach.

Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz