PFS® Aktywny Senior w Treningu Personalnym

  TERMINY SZKOLENIA

Szkolenie PFS Aktywny Senior w Treningu Personalnym odpowiada na potrzeby seniorów, którzy chcą zacząć bezpiecznie się ruszać. Podczas szkolenia poznasz potrzeby ruchowe seniorów, dowiesz się jak programować i planować aktywność fizyczną osób starszych w zależności od chorób, które im towarzyszą. Zrozumiesz, jak proces starzenia działa na organizm i jak aktywność fizyczna temu przeciwdziała. Zyskasz informacje i pewność siebie, aby bezpiecznie pracować z seniorami, którzy wymagają specjalistycznej pomocy treningowej.

Aktualnie społeczeństwo systematycznie starzeje się na skutek mniejszej liczby urodzeń oraz postępu medycyny. Oznacza to, że wśród nas coraz więcej jest osób starszych, a biorąc pod uwagę wydłużającą się średnią życia, starość staje się coraz dłuższym etapem. Senior, tak samo jak osoby młode, nie tylko może korzystać z usług trenera i regularnie ćwiczyć, ale nawet powinien. Jedyna różnica jest taka, że jako trenerzy musimy znać specyficzne wymagania i potrzeby tej ogromnej, potrzebującej pomocy grupy osób. 

Trening seniora najczęściej błędnie kojarzony jest z rehabilitacją i wyjazdami do sanatorium. Boimy się trenować seniorów, którym naturalnie towarzyszy wiele chorób, niekoniecznie całkowicie wykluczających ich z możliwości uprawiania aktywności. Sami seniorzy, stygmatyzowani i pełni strachu przed ruchem wycofują się, a postępujące ograniczenie aktywności negatywnie wpływa na ich dalsze zdrowie fizyczne, samodzielność oraz zdrowie psychiczne. Regularna aktywność fizyczna pomaga w zachowaniu dobrego zdrowia i kondycji, chroni przed utratą masy mięśniowej, spadkiem siły i elastyczności. Zapobiega wielu chorobom i jest podstawowym działaniem w przypadku wystąpienia innych schorzeń. Ćwiczenia fizyczne pomagają w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom starzenia się. Regularne ćwiczenia wpływają też pozytywnie na stan zdrowia psychicznego seniorów. Senior, tak jak i osoby młode, powinien ćwiczyć - trzeba tylko specyficzne wymagania tej ogromnej, potrzebującej pomocy grupy osób.

PODCZAS SZKOLENIA:

 • Zrozumiesz, jak ważna dla osoby starszej i całego społeczeństwa jest aktywność fizyczna pośród seniorów.
 • Nauczysz się przeprowadzać wywiad oraz testy funkcjonalne na potrzeby treningu personalnego, aby rozpoznać najważniejsze potrzeby i ewentualne ograniczenia w aktywności seniora.
 • Poznasz, jak prowadzić aktywność u seniorów w poszczególnych jednostkach chorobowych.
 • Otrzymasz gotowe protokoły postępowania w przypadku klientów z endoprotezą biodra, nadciśnieniem, osteoporozą, sarkopenią.
 • Nauczysz się jak dbać o równowagę osób starszych by zmniejszyć ryzyko upadków.
 • Dostaniesz mnóstwo praktycznych narzędzi, by świadomie i odpowiedzialnie dbać o ogólne zdrowie osób starszych.

TEMATYKA SZKOLENIA:

 • Wpływ starzenia na formę fizyczną i mentalną seniora.
 • Aktywność fizyczna seniorów - wskazania, korzyści, przeciwwskazania, skutki braku aktywności, trening funkcji poznawczych.
 • Najczęstsze choroby towarzyszące osobom starszym - nadciśnienie, osteoporoza, zmiany zwyrodnieniowe, cukrzyca, sarkopenia (wpływ na sprawność ruchową, ograniczenia i wskazania do treningu).
 • Wywiad na potrzeby treningu personalnego osób starszych - ocena stanu zdrowia, testy oceniające sprawność, testy bezpieczeństwa.
 • Podstawy tworzenia programów ćwiczeń dla osób starszych.
 • Trening siły, wytrzymałości, gibkości i równowagi.
 • Zapobieganie upadkom - nauka upadania i wstawania.
 • Podstawowe zasady żywieniowe i wspomaganie odporności seniora.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach ProFi jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które spełniają min. jeden z poniższych wymogów:

- posiadają uprawnienia Trenera Personalnego

lub

- ukończyły szkołę wyższą o profilu sportowym lub medycznym np. wychowanie fizyczne, fizjoterapia.

 

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje uprawnienia umożliwiają udział w szkoleniu PFS® Aktywny Senior w Treningu Personalnym, napisz do nas na adres e-mail info@profi-fitness.com.pl.

2 dni - 12h

Materiały w wersji elektronicznej.

Po dokonaniu płatności uczestnik otrzymuje nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej, gdzie znajdują się wszystkie materiały szkoleniowe.

 

Dostęp do platformy uczestnik otrzymuje drogą mailową po dokonaniu płatności (po otrzymaniu informacji o zmianie statusu płatności na aktywny).

Uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie uprawnień oraz udział w szkoleniu PFS Aktywny Senior w Treningu Personalnym.

 

Szkolenie dostępne jest w cenie 850 zł.

Płatność:
Podczas rejestracji możesz wpłacić całość kwoty lub wybrać płatność zadatku o wartości 300 zł (wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia szkolenia).

 

Możliwość płatności ratalnej 0%:
I rata w kwocie 425 zł płatna w ciągu 24h od daty rejestracji.

II rata w kwocie 425 zł płatna w kolejnym miesiącu.

Raty udzielane są wewnętrznie przez Akademię, nie wymagamy zaświadczeń o zarobkach.

Rekomendowane kursy

KURSY UZUPEŁNIAJĄCE
Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz