Kształtowanie pośladków - nietypowy warsztat dla nowoczesnego trenera personalnego

Kształtowanie pośladków - nietypowy warsztat dla nowoczesnego trenera personalnego
Karolina Sitkowska, 06-03-2019

Trendy w treningu siłowym zmieniają się równie szybko, jak zmieniają się panujące trendy i wizerunek wymarzonego ciała. I choć podział na ćwiczenia typowo „damskie” i „męskie” jest dość sztuczny, a granicę łatwo przesunąć w obydwie strony, to istnieje grupa mięśniowa, której trening jest niezwykle istotny zarówno ze względów estetycznych jak i zdrowotnych, są nimi pośladki.

 

 

W swojej pracy jako trener personalny często spotykam się z kobietami, które chcą mieć “ładne nogi”. Na początku należy jednak wyjaśnić co kryje się pod tym pojęciem z punktu widzenia kobiety - przede wszystkim smukło wyglądające nogi z jędrnymi pośladkami. Większość z nich nie ma celów na miarę zawodniczki Bikini Fitness. Natomiast coraz większa popularyzacja tego typu zawodów i wysportowanych sylwetek spowodowała spore zainteresowanie na tę partię ciała. Ponadto mięśnie pośladkowe u kobiet porównywane są do rozbudowanych barków u mężczyzny.

Stanowią idealne podkreślenie seksownej i wysportowanej sylwetki. Dobrze rozwinięte skupiają wzrok, dodają seksapilu i są niezwykle pożądane przez panie ćwiczące obecnie w klubach fitness.  Niestety większość osób ćwiczących na siłowni bądź trenerów personalnych na hasło "pośladki" jako przykład ćwiczenia na tą partię zaproponuje przysiady jako jedno z wielu ćwiczeń wielostawowych. Nie ma w tym nic złego jeżeli jest zachowana odpowiednia technika, czucie mięśniowe i głębokość siadu. Jednak na ile ono będzie zgodne z założeniem finalnym podopiecznej i czy tylko ćwiczenia wielostawowe dadzą pożądany efekt? Biorąc pod uwagę włókna szybko i wolnokurczliwe - intensywność, zwiększenie mobilizacji stawu biodrowego oraz wyselekcjonowane ćwiczenia izolowane, da to szersze spektrum działania dla trenera, nie tylko pod względem poprawnej techniki wykonywania danego ćwiczenia czy możliwości jego urozmaicenia.

 

Szkolenie PFS Kształtowanie Pośladków 2.03.2019 Poznań 

 

 

Warsztaty PFS Kształtowanie Pośladków zostało w pełni poświęcone tej tematyce. Dedykowane jest ono kobietom chcących rozpocząć swoją przygodę z siłownią lub udoskonalić swoją technikę, ale niekoniecznie ich celem jest budowanie mięśni czworogłowych uda.

Ponadto kierowany jest ono do trenerów personalnych, którzy chcą poznać know-how programowania treningu na jędrne pośladki dla swoich podopiecznych oraz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Ponadto zostanie omówiona anatomia, budowa mięśni pośladkowych, wady postawy, które mogą blokować efekty treningu, odpowiednia aktywizacja pośladka oraz odpowiedni dobór ciężaru pod dany mięsień. W części praktycznej każdy z uczestników ma możliwość pracy w grupie jak również indywidualnie.

Szkolenie trwa 6-8 godzin z czego ¾ to praktyka na siłowni z zastosowaniem maszyn, wolnych ciężarów, sztangi, gum oporowych, kettlebells czy worek bułgarski.

Zostanie poruszona kwestia dietetyki jako istotnego elementu budowania mięśni pośladkowych oraz zostaną obalone mity krążących wokół tego tematu. Natomiast dzięki pracy w kameralnej grupie każdy z uczestników będzie miał możliwość indywidualnego skorygowania błędów oraz pozna możliwości do osiągnięcia maksymalnych efektów.

 Najbliższe terminy:

  • 18.05 Wrocław
  • 08.06 Szczecin
  • 15.06 Kraków 

więcej na: https://www.profi-fitness.com.pl/trener-personalny/pfs-ksztaltowanie-posladkow