PFS® Kształtowanie Pośladków

Szkolenia Trener Personalny
PFS® Kształtowanie Pośladków
  TERMINY SZKOLENIA

PFS Kształtowanie Pośladków to warsztaty które są przeznaczone zarówno dla trenerów personalnych jak i wszystkich tych, którzy chcą zagłębić się w tajniki ćwiczeń modulujących pośladki. Zapraszamy serdecznie wszystkie panie, które chcą poznać najlepsze ćwiczenia na pupę! Innowacyjne podejście do budowania planów treningowych mających na celu budowę pośladków bez rozbudowywania ud.  

Trendy w treningu siłowym zmieniają się równie szybko, jak zmieniają się panujące trendy i wizerunek wymarzonego ciała. I choć podział na ćwiczenia typowo „damskie” i „męskie” jest dość sztuczny a granicę łatwo przesunąć w obydwie strony, to istnieje grupa mięśniowa, której trening jest niezwykle istotny zarówno ze względów estetycznych jak i zdrowotnych.

Pośladki - a dokładnie trzy mięśnie pośladkowe, to strefa, która budzi zainteresowanie nowoczesnych trenerów personalnych ze względu na dwie cechy, które są pożądane przez ich klientów: funkcja i wygląd.

Funkcja: Mięśnie pośladkowe wielkie jako jedne z największych i najsilniejszych mięśni ciała człowieka pełnią niezwykle ważną rolę w stabilizacji ciała, przenoszeniu obciążeń z kończyn dolnych na tułów i odwrotnie, a także pełnią wybitnie dużą rolę w podtrzymywaniu kręgosłupa. Kiedy są niewydolne, ciało zaczyna przeciążać odcinek lędźwiowy kręgosłupa, zwiększając patologicznie obciążanie mięśni prostowników grzbietu czemu towarzyszyć może ból kręgosłupa. A ponieważ brak ruchu, siedzący tryb życia i brak prawidłowych wzorców ruchowych może przyczyniać się do wyłączania pośladków, efektem będzie tutaj nieprawidłowa praca układu ruchu i w efekcie ból. Podsumowując: nieaktywny pośladek = ból kręgosłupa lędźwiowego.

Estetyka: Mięśnie pośladkowe stanowią idealne podkreślenie seksownej i wysportowanej sylwetki. Dobrze rozwinięte, skupiają wzrok, dodają seksapilu i są niezwykle pożądane przez Panie ćwiczące obecnie w klubach fitness.

Plan szkolenia:

  1. Anatomia i biomechanika biodra - omówienie funkcji poszczególnych mięśni wchodzących w skład pośladka
  2. Wady postawy które ograniczają zaangażowanie pośladków
  3. Obalenie mitów związanych z budowaniem pośladka
  4. Dobieranie intensywności ćwiczeń w celu najlepszej aktywizacji pośladka
  5. Rozgrzewka - rola właściwej rozgrzewki oraz metody lepszej aktywacji pośladka przy pomocy przyborów
  6. Technika wykonywania podstawowych ruchów oraz omówienie wzorców ruchowych
  7. Trening siłowy celowany na mięśnie pośladkowe - ćwiczenia ze sztangami, kettlami, workami, wolnymi ciężarami oraz maszynami
  8. Skurcze mięśniowe oraz ich praktyczne zastosowanie w celu lepszej aktywizacji pośladka
  9. Trening plyometryczny
  10. Programowanie treningu ukierunkowanego na rozwijanie pośladków

Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 17 roku życia i brak przeciwwskazań do treningu fizycznego.

1 dzień: 6-8h.

Materiały w wersji elektronicznej.

Po dokonaniu płatności uczestnik otrzymuje nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej, gdzie znajdują się wszystkie materiały szkoleniowe.

 

Dostęp do platformy uczestnik otrzymuje drogą mailową po dokonaniu płatności (po otrzymaniu informacji o zmianie statusu płatności na aktywny).

Uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa w warsztacie PFS Kształtowanie Pośladków.

Jesteśmy akredytowani przez REPs Polska
To szkolenie posiada 6 punktów CPD (Continue Professional Development). 

Warsztaty dostępne są w cenie 380 zł.

 
 

Szkoleniowcy

Opinie

Najbliższe szkolenia

Filmy