Jakie kursy powinien ukończyć trener crossfit?

Jakie kursy powinien ukończyć trener crossfit?
ProFi Fitness School, 28-01-2019

O tym, że trening crossfit zyskuje coraz większą popularność nie trzeba nikogo przekonywać. Rośnie konkurencja – trenerzy mają więc trudne zadanie. Jakie kursy crossfit warto ukończyć, by podnieść własne kwalifikacje? Zobacz szkolenia podobnych do crossfitu systemów treningowych.

Co zrobić by zostać trenerem crossfit? | Kurs trenera crossfit

Najlepszym rozwiązaniem jest ukończenie kursów międzynarodowych (CF HQ). Nie tylko dają one upoważnienia trenerskie, lecz także możliwość pracy za granicą. Nie oznacza to, że odbycie polskich kursów trenera crossfit jest za granicą nieważne. Problem polega na tym, że znacznie bardziej liczą się kursy międzynarodowe. 


Stopnie szkoleń CF HQ:

LVL-1. Zbiera osoby początkujące w treningach crossfit. Można spotkać także takie, które chcą ugruntować swoje wieloletnie doświadczenie. W tym przypadku nie trzeba zdawać umiejętności praktycznych. Ten etap kończy się testem z zakresu m.in. diety, programowania czy podstawowych ćwiczeń. Możliwości: tytuł trenera crossfit, założenie boxu.

LVL-2. Pogłębienie wiedzy z pierwszego etapu. Co więcej, wpajana jest wiedza z zakresu korygowania błędów czy nauczania na treningu. Brak egzaminu.

LVL-3. Trudny teoretyczny egzamin z zakresu wiedzy o crossficie.

LVL-4. Dogłębne sprawdzenie umiejętności trenerskich. Na tym etapie można dołączyć do CF Seminar Staff i prowadzić szkolenia LVL-1 oraz LVL-2.

 

Kursy crossfit uzupełniające – trening mobility

Ten system treningowy skupia się na poprawieniu ruchomości, mobilności, elastyczności i mobilności stawów, więzadeł, ścięgien i mięśni. Dzięki ćwiczeniom trener crossfit jest w stanie zwiększyć możliwości własnego ciała. Co więcej, poprawią się także jego wyniki sportowe. Wiedza wyniesiona z zajęć przyda się nie tylko do rozwoju osobistego, lecz także do udoskonalenia treningów z klientami. Poza zajęciami praktycznymi, trenerzy crossfit mają szansę na naukę odpowiednich ćwiczeń w przypadku m.in. przebytej kontuzji, bóli wynikających z prowadzenia siedzącego trybu życia czy zaniedbań własnego ciała. Ponadto, mogą urozmaicić własne treningi przy pomocy gum, wałków czy piłek do masażu. Dowiedzą się również jak radzić sobie z punktami spustowymi oraz prawidłowo rozciągać i wzmacniać mięśnie.


Kursy uzupełniające dla trenera crossfit – endurance & skill

W przypadku takich zajęć trenerzy crossfit mają szansę na podniesienie ogólnej sprawności własnego organizmu. Dowiedzą się w jaki sposób przeciwdziałać kontuzjom, poprawić mobilność, wytrzymałość czy ekonomię ruchów. Spotkają się również z technikami treningu kalistenicznego, biegowego, core, stability, mobility, stretchingiem czy treningu z gumami oporowymi oraz ćwiczeniami plyometrycznymi. Taki warsztat pozwala trenerom crossfit na udoskonalenie dotychczasowych treningów. Będą w stanie podnieść ogólną sprawność podopiecznych, poprawić ich wydolność, moc czy gibkość. Co więcej, wiedza uzyskana przez trenera podczas takiego kursu pozwala na poprawienie ekonomii ruchu. Tym samym klienci mają szansę na osiągnięcie lepszych wyników sportowych na treningu crossfit.

 

Kursy crossfit uzupełniające – trening core

Ten system treningowy zakłada poprawę stabilności ogólnej. Dzięki takim ćwiczeniom można wzmocnić gorset mięśniowy (ang. core). Te mięśnie odpowiadają za kontrolowanie wszystkich ruchów w ludzkim ciele. Trenowanie tych obszarów pozwala na poprawienie techniki i siły w docelowym treningu, usprawnia rehabilitację oraz zmniejsza ryzyko kontuzji. Trener crossfit ma szansę na zwiększenie bezpieczeństwa klientów podczas standardowych treningów. Co więcej, dobrze wykształcone mięśnie gorsetu są absolutną podstawą w treningu siłowym, jakim jest crossfit.

 

Kursy uzupełniające dla trenerów crossfit – kettlebells

Trening kettlebells ma na celu uzyskanie maksymalnej mocy mięśniowej. Można to osiągnąć dzięki maksymalnemu napięciu mięśni, a następnie ich relaksowaniu. Trenerzy crossfit mają szansę nauczyć się metody treningowej, która pozwala na kontrolę napięcia-relaksacji mięśni. Co więcej, dzięki takim umiejętnościom mogą podnosić możliwości siłowe podopiecznych.

Lepszytrener.pl 
Profesjonalna reklama dla trenerów sportowych
Zarejestruj się za darmo w największej bazie trenerów w Polsce!