Dlaczego Cycling w klubie fitness?

Dlaczego Cycling w klubie fitness?
Tomasz Rakowski, 12-03-2017

Człowiek od zawsze próbował wynaleźć coś, co by mu ułatwiło życie. Były to narzędzia, maszyny, pojazdy etc. Już w XIX wieku wynaleziono bicykl, który tak naprawdę do dnia dzisiejszego cały czas jest udoskonalany. Służy nie tylko do transportu, przyjemności, czy ścigania się, ale również do rehabilitacji, treningu jak również do ogólno pojmowanego dbania o zdrowie i formę.

Cycling jest bardzo popularną formą aktywności fizycznej w klubach fitness i nie tylko. Zawodnicy Rugby z Nowej Zelandii, wioślarze, piłkarze i pływacy z całego świata trenują na ergometrach rowerowych. Rowery stacjonarne używane są również do różnego rodzaju prób wysiłkowych w zakładach fizjologii. 

Natomiast zajęcia Cycling w klubach fitness można śmiało uznać za jedne z najprzyjemniejszych. Jazda do muzyki, z pomiarem tętna w grupie, daje nie tylko efekty w postaci rozwoju poszczególnych cech motorycznych, ale również sprzyja lepszemu samopoczuciu i zdrowiu. Duża porcja pozytywnej energii jaką otrzymujemy na takich zajęciach pozwala uczestnikom „naładować baterie” i „dać kopa” na następne dni.

Cycling to zajęcia dla każdego, bez prawie żadnych ograniczeń, bezpieczne dla ciała i dające rewelacyjne efekty redukcji tkanki tłuszczowej.  Korzyści płynące z zajęć Cycling to przede wszystkim mocniejszy i zdrowszy organizm, a w szczególności mocniejsze kości, wydolniejszy układ krwionośny i oddechowy, efektywniejsza praca mięśni poprzez zwiększenie utlenowania krwi. Niebagatelną sprawą jest również wpływ wysiłku na naszą psychikę. Dzięki umiarkowanemu wysiłkowi fizycznemu jesteśmy bardziej zadowoleni z siebie i innych, po prostu z życia.

W dzisiejszym, zabieganym świecie wysiłek fizyczny, a w tym także Cycling wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. W klubie, w którym pracuję mamy cztery, a nawet pięć godzin różnych zajęć Cycling dziennie. Są to zajęcia o charakterze wytrzymałościowym, siłowym, czy też interwałowym. Wszystkie przynoszą różne benefity dla naszego organizmu i wszystkie są potrzebne do przygotowania kompletnego i całościowego. Na zajęcia uczęszczają zarówno kolarze, triathloniści jak również klubowicze, którzy chcą pokręcić przy fajnej muzyce i spędzić razem czas z innymi. Cycling jest znakomitym uzupełnieniem treningu Cardio i może zdrowo uzależnić.

Kolejnym stopniem wtajemniczenia w tej układance jest stanie się Instruktorem PFS SportsArt Cycling Team. Podejmiesz wyzwanie?

Umów się z doradcą
Skorzystaj z naszego doświadczenia umów się na bezpłatną konsultację.
Wypełnij formularz