Master
Katarzyna Weilandt

Kraj:
Polska

Szkoleniowiec ProFi Fitness School

Już od czasów dzieciństwa moje życie kręciło się wokół aktywności fizycznej. Idąc za głosem serca zaczęłam studia na wychowaniu fizycznym, gdzie otworzył się przed mną świat fitnessu.

Dalej zgłębiając swoją wiedzę w dziedzinie fizjoterapii zaczęłam przenosić ją na salę fitness oraz pracę indywidualną z podopiecznymi. Umiejętności, profesjonalizm, determinacja w dążeniu do celu oraz pogoń za marzeniami sprawiły, że z początkującego instruktora fitness stałam się szkoleniowcem w Międzynarodowej Akademii ProFi Fitness School, w której wspólnie z Agnieszką Wietrzyńską stworzyłyśmy nowe wydanie projektu Akademii Zdrowego Kręgosłupa.

Na co dzień jestem fizjoterapeutką, specjalizującą się w Medycznym Treningu Terapeutycznym. Na swoim koncie posiadam dyplom:

 • magistra fizjoterapii (Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu),
 • magistra wychowania fizycznego (Uniwersytet Szczeciński),
 • technika masażysty (Wielkopolska Szkoła Medyczna w Poznaniu),
 • studia podyplomowe; Masaż w odnowie biologicznej (Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu),
 • studia podyplomowe; Formy Gimnastyczno-Taneczne i Fitness (Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu).

Ponadto posiadam tytuł:

 • Trenera personalnego.
 • Instruktora Dyscypliny Sportu – Taniec Sportowy
 • Instruktora Fitness.

Lata 2020-2021 były dla mnie owocnym w doświadczenia czasem. W moje ręce wpadł „świeży łup” w postaci dyplomu Terapii Manualnej Holistycznej Andrzeja Rakowskiego, jednego z najbardziej uznanych nauczycieli i autorytetów z dziedziny terapii manualnej. To najlepiej spędzone dwa lata nauki, dzięki którym rozwinęłam się zarówno jako specjalista oraz szkoleniowiec.

Praktyka, którą wdrażam w codziennej pracy oparta jest o wiedzę zdobytą podczas nauki na licznych szkoleniach m. in.: Terapia Tkanek głębokich, J. Ciechomski (Klinika osteopatii i rehabilitacji), Terapia - Masaż Tensegracyjny, K. Kassolik, W. Andrzejewski (WSEiT), Stopa dziecka – rozwój, diagnostyka, profilaktyka, rehabilitacja (Podologia pl.)

… i to nie koniec mojej przygody z wiedzą, którą lubię się dzielić -> ROZWÓJ TO PODSTAWA

„Kiedyś to PASJA tworzyła naszą OSOBOWOŚĆ, teraz to my tworzymy PASJĘ”

Pasja do leczenia za pomocą aktywności ruchowej to coś, czego szukałam przez całą swoją drogę zawodową. Specjalizuję się w szkoleniach z zakresu:

 • Zdrowego Kręgosłupa, profilaktyki zdrowotnej i fizjoterapii,
 • Stretchingu,
 • Body&Mind,
 • a także PFS Fitness Group Instructor.

Prowadzę podopiecznych i szkolę całym sercem, zawsze służę radą oraz motywuję osobowością. Jednym słowem praca to mój drugi dom, całe życie i droga do sukcesu, po której kroczę z pasją.

Jako Medyczny Trener Personalny uznaję pracę indywidualną za priorytet osiągnięcia efektów i założonych celów w procesie kształtowania prawidłowych wzorców ruchowych tak, by ruch nie więził naszego ciała, które powinno być przecież „domem dla ruchu”

Uważam, że dobry trener szkoli się całe życie, o czym najlepiej świadczy liczba certyfikowanych szkoleń, które posiadam na swoim koncie:

PFI Personal Trainer, PFI Basic Instructor, PFS Functional Training, PFI Zdrowy Kręgosłup 2011r., 2014r., 2014r., 2017r., Rehabilitacja Pourazowa (Mauricz Training Center ), PFI Stretching Plus, PFI Spiral Movements, IFAA Vinyasa Yoga Basic, PFI Fit Ball, PFI Easy Ball, Metodyka Treningu I (Mauricz Training Center ), PFI Cycling I Level, PFI Body Sculpt, PFI Bosu Instructor, PFI Step Basic, PFI Pump&Tone Base, PFI Dynamic Interval Functional Treining,, IFAA Kettlebell Workout, PFS Suspension Training (TRX), PFS Aqua Instructor.