PFS® Personal Trainer Trener Personalny

Szkolenia Trener Personalny
PFS® Personal Trainer
Trener Personalny
  TERMINY SZKOLENIA

"Aspirujesz do poziomu Międzynarodowych Kwalifikacji"

 
PFS Personal Trainer®  jest jednym z najbardziej elitarnych i rozbudowanych programów szkoleniowych w dziedzinie treningu osobistego na rynku branży fitness w Europie. To drugi stopień systemu szkoleń dla Trenerów Personalnych. Aby wziąć udział w szkoleniu PFS Personal Trainer® System Międzynarodowych Uprawnień wymaga posiadania Dyplomu PFS Gym Instructor® Instruktora Siłowni lub posiadania uprawnień Instruktora Siłowni/Kulturystyki zdobytych w innej Placówce szkoleniowej. Jeśli nie posiadasz takich bądź podobnych szkoleń możesz skorzystać ze szkolenia PFS Personal Trainer® COMBO (Gym+Personal), gdzie łączymy te dwa szkolenia. 
 

Kim jest Trener Personalny?

Trener Personalny to obecnie postać, która pełni wiele funkcji przede wszystkim odpowiedzialnie planuje drogę dojścia do wyznaczonego celu i jest często niezbędna w jego osiągnieciu. Umiejętnie go modyfikuje tworząc nową jakość życia swoich podopiecznych. Jest specjalistą w obszarze prowadzenia zdrowego trybu życia. Powiększa wciąż swoje kompetencje dla potrzeb swoich podopiecznych, dba o swój rozwój wiedząc, że ma to wpływ na życie innych ludzi. Potrafi słuchać i obserwować dobierając do indywidualnych potrzeb swoich klientów odpowiednie ćwiczenia, odżywianie i regenerację. Jest swego rodzaju life-couchem powodując trwałe korzystne zmiany u swoich klientów. Oprócz ciągłej dbałości i nadzoru jest też często przyjacielem oraz powiernikiem.


Dlaczego system PFS Personal Trainer ProFi®?

Jeśli chcesz:
 • Być przygotowany do rozmowy kwalifikacyjnej lub do uruchomienia własnej działalności w osobie Trenera Personalnego otrzymasz gotowy przepis na sukces od liderów branży fitness.
 • Tworzyć długo terminowe plany treningowe i żywieniowe skutecznie modelujące sylwetkę kobiecą i męską, redukować tkankę tłuszczową osób z głęboką otyłością, przywracać sprawność seniorom
 • Poprawić własne osiągnięcia i formę w tak trudnych lub wymagających dyscyplinach jak crossfit, biegi maratońskie, sporty walki, triathlon.
 • Rozpocząć własną przygodę z aktywnością fizyczną i w efektywnym stylu osiągać życiową formę.
 • Nasz system jest wysoko oceniany na całym świecie, jeśli zapragniesz prowadzić zajęcia za granica DYPLOM ProFi® PFS Personal Trainer® umożliwi to Tobie.

 

"Podejmij wyzwanie i dołącz do grona Najlepszych"

 

 • Uszyty na miarę potrzeb program ułożony przez grono profesjonalistów z doświadczeniem krajowym jak i międzynarodowym. Trenerzy Personalni, Managerowie największych klubów fitness, dietetycy oraz fizjoterapeuci przygotują Ciebie do wymogów pracy w Polsce i na świecie. 
 • Przekazujemy Tobie jak korzystać z kanonów treningowych oraz nowatorskich rozwiązań oferowanych  w szeroko pojętym treningu sportowym.
 • Program nauczania został stworzony dzięki doświadczeniu i badaniom polskich, irlandzkich i angielskich wykładowców, którzy pracują w dziedzinach sportu i fitness od ponad 10 lat.
 • Poziom i merytoryka programów szkolenia objęta jest kuratorium jednej z najbardziej uznawanych w świecie fitness Międzynarodowej instytucji REPS Acreditation.

 

"Jeśli chcesz zdobyć Certyfikat  umożliwiający podjęcie pracy na całym świecie to dobrze trafiłeś !"

 

Dla kogo przeznaczony jest to szkolenie ?

PFS Personal Trainer® to idealny system szkolenia dla tych, którzy chcą zostać zaawansowanymi trenerami personalnymi lub już pracują w zawodzie i chcą usystematyzować swoją wiedzę i zdobyć międzynarodowe uprawnienia. Jest też doskonały dla osób, które ćwiczą w siłowni od dłuższego czasu i szukają pomysłu by urozmaicić i udoskonalić swój trening. Kurs PFS Personal Trainer® jest ściśle dostosowane tematycznie do najbardziej aktualnych trendów w branży dzięki czemu masz gwarancję, że dostaniesz wyłącznie najświeższą, najbardziej aktualną wiedzę!
 
  

Czego nauczysz się na szkoleniu ?

Uzyskasz dostęp do wiedzy jak analizować proste i złożone ćwiczenia, umiejętnie stosować progresję i zaawansowanie poszczególnych form treningu. Jak eliminować ograniczenia aparatu ruchowego, dywersyfikować wady postawy, motywować siebie i ćwiczących do działania.  Przekażemy Tobie jak korzystać z kanonów treningowych oraz nowatorskich rozwiązań oferowanych  w szeroko pojętym treningu sportowym.

 

Po szkoleniu będziesz potrafił/a:

 • Pozyskiwać klientów na treningi personalne w klubie i poza nim
 • Przeprowadzać analizę potrzeb klienta i kwestionariusz, aby wykluczyć przeciwwskazania do wykonywania niektórych ćwiczeń
 • Wykonać pomiary tkanki tłuszczowej
 • Przeprowadzić podstawowe testy wydolnościowe i dowiesz się, jak je analizować
 • Skutecznie wprowadzić klienta w środowisko siłowni i zaprezentować dostępne warianty treniengowe
 • Rozciągać klienta przy użyciu zaawanowanych technik stretchnigu w modelach stretchingu asystownego
 • Rozciągać klienta dzięki poizometrycznej relaksacji
 • Pokazać różne sposoby rozgrzania się i schłodzenia
 • Dobierać odpowiednie ćwiczenia, progresje i regresje ćwiczeń dla różnych poziomów sprawności i potrzeb
 • Dywersyfikować wady postawy
 • Stosować trening izometryczny i trening wzmacniający stabilizację kręgosłupa w programach treningowych klienta
 • Stosować zasady treningu cardio i treningu wytrzymałościowego w programach treningowych klienta
 • Zaprojektować kompletny program treningowy, dostosowany do celów klienta
 • Ocenić postawę i budowę ciała klienta oraz nauczysz się jakie kompensacje występują w przypadku najczęstszych wad postawy
 • Pracować z mięśniami głębokimi 
 • Aktywizować mięśnie głębokie do pracy oraz  palpacyjnie różnicować ich skurcz przeciwdziałając i niwelując dolegliwości bólowe kręgosłupa
 • Wyczuwać punkty spustowe  i nauczysz się metod ich rozluźniania
 • Zastosować w praktyce rozluźnianie mięśniowo-powięziowe przy użyciu wałków
 • Używać różnorodnych metod treningowych i systemów które są dają wymierne efekty w budowaniu masy mięśniowej
 • Ocenić stan funkcjonalnej mobilności klienta i zastosować odpowiednie ćwiczenia w celu zwiększenia zakresu ruchu
 • Zastosować periodyzację i zasady treningu sportowego w programach treningowych
 • Zaplanować efektywną sesję treningowe w makro i mikrocyklu
 • Przeprowadzić zajęcia z elementami treningu funkcjonalnego, kettlebells i systemu taśm podwieszanych 
 • Używać poprawnej terminologii podczas treningu z klientem
 • Motywować i wspierać swoich klientów
 • Trenować ludzi zachowując zasady bezpieczeństwa

 

Jakie są Twoje możliwości po tym szkoleniu ?

Po ukończeniu szkolenia PFS Personal Trainer® masz gwarancję uzyskania rzetelnej i praktycznej wiedzy  z zakresu tworzenia skutecznych programów treningowych, dzięki czemu z łatwością odnajdziesz się w pracy Trenera Personalnego. Odnajdziesz się w prowadzeniu i motywowaniu swoich klientów, zdobywając ich lojalność. Osiągniesz sukces zarządzając własną firmą treningową jako Trener Personalny. Otrzymasz narzędzia pozwalające Tobie zaplanować swoją karierę Trenera i Mentora swoich podopiecznych. Rozwiniesz w sobie umiejętności prowadzenia treningów na różnych poziomach zaawansowania, co pozwoli Ci stać się wyjątkowym i konkurencyjnym na coraz bardziej wymagającym rynku branży fitness.  Będziesz miał pewność wiedzy i swoich umiejętności, dzięki którym osiągniesz cele pomagając też innym w ich zdobywaniu. Trenerzy personalni pracują na siłowniach, w ośrodkach wypoczynkowych i na uniwersytetach. Szkolenie ProFi® PFS Personal Trainer® jest akredytowane przez REPs Polska, co zapewnia międzynarodową rozpoznawalność. Otrzymasz certyfikat ważny w wielu krajach na całym świecie, co pozwoli Tobie podjąć pracę nie tylko w Polsce czy Europie, ale również poza granicami naszego kontynentu. Nasi absolwenci są poszukiwani na rynku fitness i mogą być pewni, że zostaną zatrudnieni przez siłownie i ośrodki zdrowia. Możesz liczyć na nasze wsparcie w swojej karierze, począwszy od wszechstronnego programu szkoleniowego, po pomoc w znalezieniu zatrudnienia, dzięki naszym kontaktom na rynku fitness. Nasi absolwenci mogą także liczyć na pozycję w kadrze szkoleniowej – po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia, z radością zatrudnimy Cię jako naszego wykładowcę.

 

Atuty

ProFi

Najbardziej merytorycznie i programowo rozbudowany system szkolenia

 +

Szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży

 +

Zgodność obietnic programowych

 +

Program szkolenia dostosowany do potrzeb trenerów w XXII wieku

 +

Szkoleniowcy celebryci branży fitness i sportu z osiągnieciami w swoich dziedzinach

 +

Ponad 3500 zorganizowanych szkoleń

 +

Dostęp do wszystkich prezentacji, skryptów i materiałów praktycznych do wykorzystania w pracy trenera m.in formularzy zdrowotnych, kart klienta, kart planów trenigowych itp

 +

Szkoła z ponad  12 letnim doświadczeniem

 +

Międzynarodowy egzamin

 +

Międzynarodowy certyfikat REPS

 +

Program gwarantowany dzięki EHFA

 +

 

 Twoje życie staje się lepsze tylko, kiedy Ty stajesz się lepszym, a Ci najlepsi starają się ciągle czegoś nauczyć."

Brian Tracy

Szkolenie akredytowane przez Międzynarodowy Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness REPs *

 

Uczestnik otrzymuje tytuł Professional Personal Trainer.

 

Dyplom na poziomie Międzynarodowych kwalifikacji EQF 4. Szkolenie jest rozpoznawalne na rynku międzynarodowym.

 

REPS Polska

  

 

*REPs Polska jest pełnoprawnym członkiem ogólnoświatowej Federacji Fitness International Confederation of Registers for Exercise Professionals (ICREPs)

Możesz być widoczny w Międzynarodowym spisie Akredytowanych Trenerów. Należy wówczas dokonać wpisu na stronie REPs Polska . Wpisu należy dokonać za pomocą uzyskanego certyfikatu w Akademii ProFi Fitness School lub innej placówki mającej uprawnienia Międzynarodowych Akredytacji.

W sprawie zapytań można skontaktować się bezpośrednio pod adresem email: kontakt@repspolska.pl

 

 

 

 
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Dodatkowe dokumentacje:

 1. Ukończone 17 lat (w przypadku osób 17-to letnich wymagana jest legitymacja szkolna, pisemna zgoda rodziców + ksero dowodu tożsamości jednego z rodziców)
 2. Zaświadczenie od lekarza rodzinnego, że jest się zdrowym i można przystąpić do ćwiczeń.  
 
Szkolenie wymaga posiadania certyfikatu PFS Gym Instructor®, instruktora siłowni lub jego odpowiednika zarejestrowanego na poziomie kwalifikacji europejskich EQF 3 lub ukończenia szkoły wyższej o profilu państwowym: specjalizacja kulturystyka.
 
 

Jeśli nie posiadasz stosownych uprawnień sprawdź możliwość skorzystania z opcji łączonej szkolenia PFS Personal Trainer® COMBO.

Szkolenie w systemie niestacjonarnym

9 dni (5 weekendów, zajęcia w soboty i niedziele).

Obowiązuje od początku września do końca czerwca.

 

Szkolenie w systemie stacjonarnym - SUMMER EDITION

9 dni, (1,5 tygodnia, zajęcia od poniedziałku do piątku).

Obowiązuje od początku lipca do końca sierpnia.

Czas trwania jednostki od 5 do 8 godzin dziennie w zależności od modułu.

Uzyskanie certyfikatu wiąże się z pozytywnym zaliczeniem egzaminów teoretycznych (w formie testu) oraz egzaminów praktycznych.

Egzamin PFS Personal Trainer® składa się z:

 • Egzaminu teoretycznego z fizjologii wysiłku (10 pytań, 15 minut).
 • Egzaminu teoretycznego z części specjalistycznej – program treningowy cz. specjalistyczna, dietetyka (30 pytań - 45 minut).
 • Egzaminu praktycznego (20-30 minut).

 

Uczestnik otrzymuje DYPLOM ukończenia szkolenia PFS Personal Trainer®

Dyplomy wystawiane są w języku angielskim.

Istnieje możliwość dodatkowego zamówienia dyplomu w języku polskim. 

 

 

Szkolenie dostępne jest w cenie 1850 zł*

W cenie zawarte są materiały szkoleniowe.

 

*W trakcie szkolenia uczestnik dokonuje płatności za egzamin międzynarodowy:

1. 100zł- egzamin PFS PERSONAL TRAINER (opłatę należy uregulować do 5 dni przed wyznaczonym terminem )

 

Depozyt o wartości 500 zł wymagany jest w ciągu 24h od rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną data rozpoczęcia pierwszego dnia kursu.

 

 

 

Najbliższe szkolenia

Gdańsk/Gdynia
Kraków
Poznań
Szczecin
Warszawa
Wrocław

Filmy

Rekomendowane kursy

METODY TRENINGOWE I DIAGNOSTYKA
METODY TRENINGOWE ZE SPRZĘTEM
METODY TRENINGOWE ZE SPRZĘTEM
METODY TRENINGOWE ZE SPRZĘTEM
METODY TRENINGOWE I DIAGNOSTYKA