Trener Personalny
Myover40®
  TERMINY SZKOLENIA

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE myover40® na licencji ProFi Fitness School?

Myover40® jest kursem dedykowanym dla Klientów w wieku powyżej 40 lat, przygotowanym dla Instruktorów, którzy prowadzą zajęcia indywidualne z Klientem i/lub zajęcia grupowe w klubach fitness.

Program został opracowany przez wybitnych specjalistów w dziedzinie fitness, dostosowany do nauczania w 60-minutowych lekcjach. W każdym miesiącu wprowadzana jest nowa lekcja, do której akredytowany Instruktor otrzymuje pakiet zestawu ćwiczeń, specjalnie opracowanych dla danej grupy wiekowej, wraz z video muzyką dostosowaną do charakteru ćwiczeń.

 

DLACZEGO WARTO ZROBIĆ SZKOLENIE myover40®?

Szkolenie przeznaczone jest dla instruktorów fitness oraz trenerów personalnych, którzy szukają innowacji i nowych rozwiązań oraz pragną urozmaicić swoje lekcje lub pragną usystematyzować już zdobytą wiedzę. Inspirując się nowym podejściem do ćwiczeń mobilizacyjnych, wzmacniających i rozciągajacych oraz poznać różne formy rolingu.

Myover40® jest programem umożliwiającym każdemu osiągnąć sprawne ciało, wolne od bólu i bez ograniczonego zakresu ruchu - aż do późnej starości.

Myover40® jest kompleksowym i jednocześnie bardzo prostym rozwiązaniem - jest  codziennym, bardzo krótkim treningiem opracowanym przy współpracy fizjoterapeutów, masażystów, trenerów osobistych oraz instruktorów Jogi i Pilates.

Podczas prostych ćwiczeń stosowane są zróżnicowane techniki mobilizacyjne poprawiające zakres ruchu. Wprowadzone są również elementy automasażu, pozwalające rozluźnić napięte mięśnie poprzez odnalezienie tzw. punktów spustowych, których ucisk niweluje ból w danym obszarze ciała. Ćwiczenia te kształtują dobrą postawę sylwetki, poprawiają zakres ruchu w stawach, niwelują bóle pleców, barków i kolan. Ponadto charakter ćwiczeń zapewnia uczucie relaksu i odprężenia, który utrzymuje się do późnego wieczora.

Myover40® to program przemyślany, zaplanowany i ułożony z atencją na najdrobniejsze szczegóły anatomii, aby w jak najkrótszym czasie wykonywanych ćwiczeń, jak najefektywniej wpłynąć na całe ciało ćwiczącego.
Poświęcając jedynie kilkanaście minut dziennie można opóźnić efekty starzenia oraz zapobiec wielu schorzeniom cywilizacyjnym XXI wieku.

Myover40® pomaga czuć się zdrowym, młodym i pełnym energii, bez względu na płeć, wiek i rodzaj wykonywanej pracy. Pomaga każdemu zapomnieć o dolegliwościach bólowych, odmładza ciało i relaksuje umysł.

Po zdaniu egzaminu otrzymujesz uprawnienia instruktorskie - tytuł Professional myover 40 Instructor.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach ProFi jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Warunkiem uzyskania uprawnień Instruktora programu Myover40® jest posiadanie akredytacji REPs Polska na poziomie EQF3 (Instruktor Fitness, Instruktor Siłowni) lub EQF4 (Trener Personalny).

1 dzień - 8 godzin.

Aby uzyskać certyfikat instruktora programu Myover40® należy zdać egzamin, do którego można przestąpić poprzez rejestrację na stronie www.myover40.com.

Egzamin trwa 60 min.(online). Należy go zaliczyć w terminie 6 miesięcy od ukończenia kursu. Każdy instruktor otrzyma tzw. certyfikat obecności.
Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Wszystkie jego aspekty omówione są przez nauczyciela podczas kurs.

Część teoretyczna egzaminu obejmuje 16 pytań MCQ (pytania wielokrotnego wyboru), a warunkiem jego zdania jest uzyskanie 75% poprawnych odpowiedzi. Egzamin odbywa się w trybie online i może zostać podjęty przez studenta w dowolnym czasie, nie później jednak, aniżeli w ciągu 1 miesiąca od daty wniesienia opłaty egzaminacyjnej i 6 miesięcy od dnia ukończenia kursu. Link do egzaminu dopuszcza tylko jedną próbę, co w przypadku nieudanego egzaminu wymaga ponownego podejścia.

Część praktyczna egzaminu oceniana jest na podstawie przesłanego przez studenta 30-minutowego nagrania wideo z zarejestrowanym obrazem prowadzonego zajęcia z indywidualnym Klientem lub w klubie fitness. Film należy przesłać w ciągu 1 miesiąca od daty wniesienia opłaty egzaminacyjnej. Informacja zwrotna od nauczyciela zostanie przesłana drogą e-mail. Studenci mają możliwość przesłania 3 nagrań w ciągu jednego miesiąca.

Opłatę za egzamin należy uiścić przed egzaminem i nie podlega ona zwrotowi.

Opłata egzaminacyjna obejmuje narzędzia marketingowe dostępne dla studentów po ukończonym kursie.

 

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat obecności. Ten certyfikat potwierdzi obecność, ale nie jest kwalifikacją pedagogiczną.

Aby uzyskać certyfikat instruktora, uczestnicy kursu muszą zdać egzamin.

Szkolenie dostępne jest w cenie 380 zł.