KONFERENCJA REPS LIVE: TRENER MEDYCZNY RUCH&DIETETYKA

Szkolenia Trener Personalny
KONFERENCJA REPS LIVE: TRENER MEDYCZNY RUCH&DIETETYKA
  TERMINY SZKOLENIA

16-19 kwietnia 2021r.

Już w kwietniu REPs Polska (przy współpracy z akredytowanymi szkołami) organizuje specjalistyczną konferencję LIVE:
TRENER MEDYCZNY RUCH & DIETETYKA.

Podczas konferencji odbędzie się aż 20 fachowych zajęć i wykładów, skierowanych głównie do profesjonalistów z dziedzin treningu personalnego, dietetyków, fizjoterapeutów i innych zawodów związanych z pracą z ciałem i umysłem człowieka. Jeżeli masz bezpośredni związek z klientami wymagającymi dbania o zapobieganie postępów i nawrotów chorób – to ta konferencja jest właśnie dla Ciebie. Nauczysz się przywracania sprawności fizycznej klientów i propagowania profilaktyki leczniczej związanej z aktywnością fizyczną.

Eksperci i profesjonaliści omówią m.in.:

  • specyfikę treningu medycznego
  • trening po rehabilitacji i kontuzji
  • wybrane dysfunkcje i praktyczną pracę nad ich eliminowaniem
  • dietetykę we wspomaganiu leczenia chorób cywilizacyjnych
  • niwelowanie stanów bólowych
  • mentoring i psychologię w motywacji klienta
  • metody pracy z klientem tzw. problemowym

Dzięki konferencji poznasz i zrozumiesz kompetencje, które pomogą Ci ukierunkować własną wiedzę i pomogą stać się doskonałym specjalistą. Zapraszamy na 4 dni fachowych i wysokospecjalistycznych zajęć prowadzonych przez znanych specjalistów, uczących w kraju i za granicą. Jeżeli należysz do elitarnej grupy zawodowej, która pomaga drugiemu człowiekowi być zdrowym i sprawnym fizycznie – to właśnie Ciebie zapraszamy do udziału w konferencji.

SZKOLENIOWCY PROFI PRZEDSTAWIĄ NASTĘPUJĄCE TEMATY:

1. Szymon Moszny "Jak poradzić sobie z dolegliwościami bólowymi stawu ramiennego?"

W trakcie wykładu zajmiemy się tematyką pojawiających się wśród osób ćwiczących w siłowni dolegliwości bólowych stawów ramiennych. Są to specyficzne stawy, z mała panewką, a przy tym silnie obudowane mięśniami. Sprawia to, że z jednej strony treningiem i fizjoterapią można naprawić wiele dysfunkcji, które mogą powstać w tej strefie, z drugiej jednak nieodpowiednie dbanie o te stawy, o siłę ich stabilizatorów oraz elastyczność struktur może przyczynić się do powstania problemów i bólu.  Choć szkolenie jest organizowane online nie zabraknie demonstracji ćwiczeń, które można ordynować klientom trenera personalnego, zarówno tych mających charakter prewencyjny, jak i ćwiczeń konkretnie już usprawniających.

2. Damian Archacki "Postępowanie z klientem bólowym, diagnostyka zaburzeń posturalnych, czerwone flagi i zakres kompetencji trenera medycznego."

Wykrywanie zaburzeń posturalnych, umiejętność wyboru odpowiedniej ścieżki diagnostycznej oraz rozpoznanie stanu klienta przeznaczonego na terapię fizjoterapeutyczną
to najważniejsze elementy wchodzące w zakres kompetencji trenera medycznego. Podczas wykładu poznasz podstawowe filary pracy z tzw. klientem bólowym, dowiesz się
jak rozpoznawać zaburzenia w poszczególnych segmentach ciała oraz jakie mają one znaczenie funkcjonalne.

3. Agnieszka Wietrzyńska "Chore biodro- chory człowiek...czyli dlaczego i jak warto zadbać o sprawność bioder?"

Bóle bioder to, po bólach kręgosłupa, najczęściej trapiąca nas dolegliwość. W terapii manualnej mówi się, że "chore biodro- chory człowiek", ponieważ dysfunkcyjny staw biodrowy powoduje interakcje w całym ciele człowieka, nawet na poziomie głowy i szyi! Z wykładu dowiesz się jak rozpoznać pierwsze zwiastuny dysfunkcji bioder, jeszcze zanim stawy zaczną boleć. Poznasz zasady dbania o stawy biodrowe, zaczynając od codziennych nawyków, higieny pracy, a kończąc na ćwiczeniach, za które twoje biodra będą Ci wdzięczne. Dowiesz się również o co warto zadbać w diecie, aby wspomóc zdrowie bioder. Otrzymasz też propozycje postępowania z Twoim podopiecznym, który zaczyna mieć problemy z biodrami.

4. Łukasz Burliński "Fizjoterapia vs Trening"

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twój podopieczny odniósł kontuzję na treningu i chcesz lepiej zrozumieć mechanizm powstawania kompensacji, które mogą doprowadzić do urazu - ten wykład jest właśnie dla Ciebie. Omówimy najważniejsze zagadnienia, które profesjonalista, zajmujący się ruchem, powinien koniecznie znać, a także pokażemy jak powinna wyglądać współpraca na linii trener – fizjoterapeuta. Łukasz poruszy tematy: czym jest ruch, co warunkuje efektywny ruch, kompensacje - zjawisko negatywne czy pozytywne, ból - co dokładnie oznacza,ehahabilitacja vs. prehabilitacja - dwie strony tej samej monety oraz współpraca na linii fizjoterapeuta – trener.
 
 
HARMONOGRAM KONFERENCJI

Nie wymagamy wcześniejszych uprawnień, konferencja jest otwarta dla wszystkich osób zainteresowanych taką tematyką.

16-19.04.2021r. LIVE

Uczestnik otrzymuje miesięczny dostęp do nagrań z konferencji.

Uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w konferencji.

Jesteśmy akredytowani przez REPs Polska
To szkolenie posiada 8 punktów CPD (Continue Professional Development). 

Konferencja jest dostępna w cenie 220 zł 110 zł.