Szkolenia Trener Personalny
PFS HIIT & LIIT
  TERMINY SZKOLENIA

Poznaj najnowsze trendy w branży fitness:
High Intensity Interval Training (HIIT) oraz Low Impact Intensity Training (LIIT)!

 

Nowość w ofercie ProFi Fitness School!

Jedyne takie szkolenie na rynku kładące nacisk na praktykę pracy z tętnem w jednostkach czasu i różnych konfiguracjach organizacyjnych, zależnie od ilości sprzętu i ćwiczących.

Podczas warsztatów PFS HIIT&LIIT poznasz nowe wiodące kierunki rozwoju w branży fitness na świecie, takie jak zajęcia HIIT oraz LIIT, poznasz różnice między nimi, nauczysz się projektować i skutecznie prowadzić ten rodzaj treningu. Dowiesz się na co zwracać uwagę planując i prowadząc zajęcia. Pokażemy Ci również jak tworzyć cele treningowe i do kogo kierować dany rodzaj treningu.  Dzięki umiejętności prowadzenia zajęć w małych grupach poszerzysz swoją ofertę treningową i będziesz bardziej konkurencyjny na rynku. Podczas warsztatów dowiesz się również jak zwiększyć skuteczność spalania tkanki tłuszczowej poprzez pracę na odpowiednich zakresach tętna, jak poprawić wydolność oraz kształtować silną i smukłą sylwetkę stosując trening HIIT i LIIT pod kontrolą nowoczesnych systemów pomiaru tętna takich jak MY ZONE.

Warsztaty praktyczno-teoretyczne zaprojektowane i skierowane do Trenerów personalnych, Instruktorów Fitness oraz managerów i właścicieli klubów fitness pragnących być na bieżąco z nowinkami świata fitness.

Warsztaty składają się z trzech integralnych części:

1.  Powtórzenie z zakresu fizjologii pracy na tętnie. Stosowanie w konkretnym fizjologicznym zakresie tętna ćwiczeń zgodnie z założeniami treningów interwałowych w małych grupach z podziałem na HIIT oraz LIIT. Zrozumiesz działanie systemów i zasobów energetycznych w ciele ludzkim, co przełoży się na pozytywne efekty treningowe klientów.

2.  Jak zaplanować (ułożyć) zajęcia typu HIIT, LIIT biorąc pod uwagę:

 • dobór ćwiczeń i sprzętu w odniesieniu do celu, ilości ćwiczących i powierzchni
 • czas trwania zajęć
 • podział poszczególnych części zajęć (rozgrzewka, część główna, zakończenie)
 • zaplanowanie jednostek czasu w interwale (praca/opór/cardio/odpoczynek)
 • różne formy organizacji zajęć – dobór ćwiczących (indywidualnie/pary/trójki/grupy)
 • wykorzystanie w treningu personalnym
 • dobór muzyki do poszczególnych części zajęć
 • wprowadzanie elementów sportowych – rywalizacja
 • sposoby monitorowania zakresów intensywności wysiłku podczas zajęć
 • programowanie treningu w odniesieniu do stopniowania zaawansowania i obranego celu ćwiczących, z podziałem na zaawansowanie ćwiczeń od najprostszych wzorców ruchowych dla początkujących, po zajęcia oparte na wielostawowe ruchy złożone
 • dobór atrybutów wpływających na poprawienie retencji na zajęciach (frekwencja i przywiązanie do zajęć/klubu)
 • przekaz informacji wpływający na wzrost motywacji (budowanie świadomości).

3. Ćwiczenia praktyczne z prowadzenia poszczególnych bloków zajęć, z wykorzystaniem różnorodnych sprzętów treningowych w kilku segmentach zaawansowania. Poznasz specyfikę pracy z systemami grupowego pomiaru pracy serca, dowiesz się jak moderować grupą, aby osiągała najlepsze efekty treningowe, czyli pracować w odpowiednim tętnie.

Nie wymagamy wcześniejszych kwalifikacji. Warsztat jest otwarty dla wszystkich chętnych.

2 dni -10 h

Materiały w wersji elektronicznej.

Po dokonaniu płatności uczestnik otrzymuje nielimitowany dostęp do platformy e-learningowej, gdzie znajdują się wszystkie materiały szkoleniowe.

 

Dostęp do platformy uczestnik otrzymuje drogą mailową po dokonaniu płatności (po otrzymaniu informacji o zmianie statusu płatności na aktywny).

Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie uprawnień do prowadzenia zajęć HIIT oraz LIIT oraz udział w szkoleniu PFS® HIIT&LIIT.

Szkolenie dostępne w promocyjnej cenie 780 zł 650 zł!