Instruktor Fitness
PFS Yoga Basic I
  TERMINY SZKOLENIA

PFS Yoga Basic I to dwudniowe szkolenie wprowadzające do tematyki yogi. Celem szkolenia jest zarówno poznanie podstawowych pozycji, jak i ich intensywna praktyka. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak przygotować ciało do pracy, a także poznają właściwą technikę wykonywania pozycji oraz prawidłową metodykę nauczania.

 

Weekendowe szkolenie PFS Yoga Basic I jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie jogą i świadomą pracą z ciałem. Rośnie liczba trenerów, instruktorów i rehabilitantów, którzy doceniają pozytywne działanie jogi i chcą uzyskać specjalistyczną wiedzę z tego zakresu w taki sposób, aby móc włączyć  pozycje jogi, umiejętność rozluźniania i prawidłowej pracy z oddechem do swoich zajęć. Joga jest  idealnym sposobem na zwiększenie zakresów ruchu i poprawę mobilności. Jest także skuteczna w niwelowaniu podstawowych dolegliwości bólowych, szczególnie kręgosłupa.

 

Czego nauczysz się na szkoleniu?

  • Poznasz podstawowe pozycje jogi, które pomogą zwiększyć zakres ruchu obręczy barkowej.
  • Dowiesz się, które pozycje wpływają na większą mobilność w stawie ramiennym.
  • Omówisz i poznasz bezpieczne korekcje w pozycjach.
  • Poznasz ćwiczenia wprowadzające i zrozumiesz, jak dobierać odpowiedni poziom ćwiczeń w zależności od poziomu zaawansowania.
  • Opanujesz pozycje, które pomogą Ci pracować z zaburzeniem rotacji kręgosłupa, co jest jednym z podstawowych wzorców ruchu.
  • Poznasz podstawy filozofii jogi i jej rodzaje.
  • Zrozumiesz w jaki sposób joga oddziałuje zarówno na ciało, jak i umysł.

 

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Szkolenie skierowane jest zarówno do instruktorów fitness, trenerów personalnych, jak i instruktorów innych dyscyplin, jako uzupełnienie zajęć oraz do wszystkich osób, które chciałyby samodzielnie pracować ze swoim ciałem w bezpieczny i świadomy sposób.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ukończony 17 rok życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

2 dni: 12-14h

Uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa w szkoleniu PFS Yoga Basic I.

 

*Szkolenie nie kończy się egzaminem.

Szkolenie odstępne jest w cenie 580 zł.