PFS Personal Trainer® COMBO (Instruktor Siłowni + Trener Personalny)

Trener Personalny
PFS Personal Trainer®
COMBO (Instruktor Siłowni + Trener Personalny)
  TERMINY SZKOLENIA

Szkolenie PFS Personal Trainer® COMBO to szkolenie dla osób, które chciałyby zostać Trenerem Personalnym. Składa się z dwóch szkoleń PFS Gym Instructor® oraz PFS Personal Trainer®. Otrzymujesz dzięki temu dwa międzynarodowe Dyplomy.  

 

PFS Peronal Trainer COMBO

 
* Termin rozpoczęcia szkolenia PFS Personal Trainer® COMBO jest jednocześnie datą startu Kursu PFS Gym Instructor®

 

Aby wejść na wyższy poziom szkolenia PFS Personal Trainer® potrzebujesz pierwszego etapu - to szkolenie PFS Gym Instructor®  lub podobne szkolenie z zakresu podstaw wiedzy Instruktora siłowni. Od momentu powstania ProFi® naszą misją  jest skuteczne kształcenie przyszłych trenerów i wiemy, że aby tego dokonać potrzebne jest długie i intensywne szkolenie. Dlatego PFS Personal Trainer®COMBO to szkolenie, które trwa łącznie 3 miesiące (17 dni) lub w systemie letnim intensywne Kursy Wakacyjne (16 dni).  To zdecydowanie najdłuższe szkolenie tego typu w Polsce. Program oparty jest na normach międzynarodowej instytucji EHFA regulujących wartości programowe szkoleń Trenerskich Fitness na świecie. Normy zostały stworzone, aby zapewnić trenerom najwyższy poziom szkoleń. To efekt pracy kadry międzynarodowej trenerów ProFi® oraz autorytetów dziedzin sportu i fitness. Efekt ewolucji wiedzy fitness i potrzeb klientów. Obecnie trening siłowy jest tylko jednym z licznych, omawianych przez nas tematów. Praca trenera personalnego już dawno przestała bazować wyłącznie na maszynach i ćwiczeniach siłowych.

 

1 KROK

Szkolenie PFS Gym Instructor® przygotuje Ciebie do pracy jako instruktor siłowni,  czyli do pracy z klientem przy doborze i prezentacji ćwiczeń wzmacniających. To szkolenie,  które systematyzuje wiedzę z zakresu treningu siłowego oraz najczęściej stosowanych metod odchudzania i poprawy kondycji. Zdobędziesz umiejętności które pozwolą bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić konsultację z klientem, stworzyć odpowiednie dla potrzeb każdego klienta programy treningowe. Daje solidne podstawy programowe i umożliwia kontynuowanie zdobywania bardziej zaawansowanej wiedzy na drugiej części.

2 KROK

Szkolenie PFS Personal Trainer® został stworzony, aby umożliwić Tobie perfekcyjny start w tym atrakcyjnym i dochodowym zawodzie. Dajemy Tobie program szkolenia uszyty na miarę XXII wieku. Zagadnienia Core Stability, treningu powięziowego, treningu Mobility , Kettelbells, treningu taśm podwieszanych, treningu funkcjonalnego to nieliczne aspekty niezbędne w pracy trenera, a stanowiące kluczowe zagadnienia jednego z najbardziej prestiżowego i rozbudowanego szkolenia dla Trenerów Personalnych PFS Personal Trainer®

 

   

 Kim jest Trener Personalny?

Trener Personalny to obecnie postać, która pełni wiele funkcji przede wszystkim odpowiedzialnie planuje drogę dojścia do wyznaczonego celu i jest często niezbędna w jego osiągnięciu. Umiejętnie go modyfikuje tworząc nową jakość życia swoich podopiecznych. Jest specjalistą w obszarze prowadzenia zdrowego trybu życia. Powiększa wciąż swoje kompetencje dla potrzeb swoich podopiecznych, dba o swój rozwój wiedząc, że ma to wpływ na życie innych ludzi. Potrafi słuchać i obserwować dobierając do indywidualnych potrzeb swoich klientów odpowiednie ćwiczenia, odżywianie i regenerację. Jest swego rodzaju life-couchem powodując trwałe korzystne zmiany u swoich klientów. Oprócz ciągłej dbałości i nadzoru jest też często przyjacielem oraz powiernikiem.

 

Dlaczego system PFS Personal Trainer ProFi®?

Jeśli chcesz:

 1. Być przygotowany do rozmowy kwalifikacyjnej lub do uruchomienia własnej działalności w osobie Trenera Personalnego otrzymasz gotowy przepis na sukces od liderów branży fitness.
 2. Tworzyć długo terminowe plany treningowe i żywieniowe skutecznie modelujące sylwetkę kobiecą i męską, redukować tkankę tłuszczową osób z głęboką otyłością, przywracać sprawność seniorom poprawić własne osiągnięcia i formę w tak trudnych lub wymagających dyscyplinach jak crossfit, biegi maratońskie, sporty walki,triathlon.
 3. Rozpocząć własną przygodę z aktywnością fizyczną i w efektywnym stylu osiągać życiową formę.

 

"Podejmij wyzwanie i dołącz do grona Najlepszych."

 

 • Uszyty na miarę potrzeb program ułożony przez grono profesjonalistów z doświadczeniem krajowym jak i międzynarodowym. Trenerzy Personalni, Managerowie największych klubów fitness, dietetycy oraz fizjoterapeuci przygotują Ciebie do wymogów pracy w Polsce i na świecie. 
 • Przekazujemy Tobie jak korzystać z kanonów treningowych oraz nowatorskich rozwiązań oferowanych  w szeroko pojętym treningu sportowym.
 • Poziom i merytoryka programów szkolenia objęta jest kuratorium jednej z najbardziej uznawanych w świecie fitness Międzynarodwoej instytucji REPS Acreditation.

 

"Jeśli chcesz zdobyć Certyfikat  umożliwiający podjęcie pracy na całym świecie wybór jest tylko jeden

ProFi Fitness School Polska!"

 

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie ?

PFS Personal Trainer® to idealny system szkolenia dla tych, którzy chcą zostać zaawansowanymi trenerami personalnymi lub już pracują w zawodzie i chcą usystematyzować swoją wiedzę i zdobyć międzynarodowe uprawnienia. Jest też doskonały dla osób, które ćwiczą w siłowni od dłuższego czasu i szukają pomysłu by urozmaicić i udoskonalić swój trening. Szkolenie jest ściśle dostosowane tematycznie do najbardziej aktualnych trendów w branży dzięki czemu masz gwarancję, że dostaniesz wyłącznie najświeższą, najbardziej aktualną wiedzę!

 

Czego nauczysz się na szkoleniu ?

Uzyskasz dostęp do wiedzy jak analizować proste i złożone ćwiczenia, umiejętnie stosować progresję i zaawansowanie poszczególnych form treningu. Jak eliminować ograniczenia aparatu ruchowego, dywersyfikować wady postawy, motywować siebie i ćwiczących do działania.  Przekażemy Tobie jak korzystać z kanonów treningowych oraz nowatorskich rozwiązań oferowanych  w szeroko pojętym treningu sportowym.

Po szkoleniu będziesz potrafił/a:

 • Używać różnorodnych metod treningowych i systemów, które dają wymierne efekty w budowaniu masy mięśniowej
 • Wytłumaczyć zasady treningu cardio i zastosować je w odpowiedni sposób, aby pomóc klientowi osiągnąć zamierzone cele
 • Pozyskiwać klientów na treningi personalne w klubie i poza nim
 • Przeprowadzać analizę potrzeb klienta, zbudować kwestionariusz, aby wykluczyć przeciwwskazania do wykonywania niektórych ćwiczeń
 • Wykonać pomiary tkanki tłuszczowej
 • Przeprowadzić podstawowe testy wydolnościowe i dowiesz się, jak je analizować
 • Skutecznie wprowadzić klienta
 • w środowisko siłowni i zaprezentować dostępne warianty treningowe
 • Zrozumieć strukturę i funkcjonalność układu mięśniowego
 • Zrozumieć strukturę i funkcjonalność układu szkieletowego
 • Zrozumieć podstawy energetyki wysiłku (otrzymując w trakcie szkolenia całkowity dostęp do programu PFS Anatomia i Fizjologia®)
 • Opisać patologie wzrostu
 • Wytłumaczyć wpływ ćwiczeń na ciało człowieka
 • Wytłumaczyć zagadnienia z zakresu fizjologii wysiłku, zasad ćwiczenia i biomechaniki
 • Rozciągać klienta przy użyciu zaawansowanych technik stretchnigu w modelach stretchingu asystowanego
 • Rozciągać klienta dzięk poizometrycznej relaksacji
 • Pokazać różne sposoby rozgrzania się i schłodzenia
 • Dobierać odpowiednie ćwiczenia, progresje i regresje ćwiczeń dla różnych poziomów sprawności i potrzeb
 • Dywersyfikować wady postawy
 • Stosować trening izometryczny i trening wzmacniający stabilizację kręgosłupa w programach treningowych klienta
 • Stosować zasady treningu cardio i treningu wytrzymałościowego w programach treningowych klienta
 • Zaprojektować kompletny program treningowy, dostosowany do celów klienta
 • Ocenić postawę i budowę ciała klienta oraz nauczysz się jakie kompensacje występują w przypadku najczęstszych wad postawy
 • Pracować z mięśniami głębokimi (otrzymując w trakcie szkolenia całkowity dostęp do programu PFS Core Stability® level I)
 • Aktywizować mięśnie głębokie do pracy oraz  palpacyjnie różnicować ich skurcz przeciwdziałając i niwelując dolegliwości bólowe kręgosłupa
 • Wyczuwać punkty spustowe  i nauczysz się metod ich rozluźniania
 • Zastosować w praktyce rozluźnianie mięśniowo-powięziowe przy użyciu wałków
 • Używać różnorodnych metod treningowych i systemów które są dają wymierne efekty w budowaniu masy mięśniowej
 • Ocenić stan funkcjonalnej mobilności klienta i zastosować odpowiednie ćwiczenia w celu zwiększenia zakresu ruchu
 • Zastosować periodyzację i zasady treningu sportowego w programach treningowych
 • Zaplanować efektywną sesję treningowe w makro i mikrocyklu
 • Przeprowadzić zajęcia z elementami treningu funkcjonalnego, kettlebells i systemu taśm podwieszanych PFS Suspension Training®
 • Poznasz podstawy dietetyki i zdrowie odżywiania się (otrzymując w trakcie szkolenia całkowity dostęp do programu PFS Dietetyka i Suplementacja Base® Moduł I)
 • Używać poprawnej terminologii podczas treningu z klientem
 • Motywować i wspierać swoich klientów
 • Trenować ludzi zachowując zasady bezpieczeństwa

 

Jakie są Twoje możliwości po tym szkoleniu ?

Po ukończeniu szkolenia PFS Personal Trainer® masz gwarancję uzyskania rzetelnej i praktycznej wiedzy  z zakresu tworzenia skutecznych programów treningowych, dzięki czemu z łatwością odnajdziesz się w pracy Trenera Personalnego. Odnajdziesz się w prowadzeniu i motywowaniu swoich klientów zdobywając ich lojalność. Osiągniesz sukces zarządzajac własną firmą treningową jako Trener Persoanlany. Otrzymasz narzędzia pozwalające Tobie zaplanować swoją karierę Trenera i Mentora swoich podopiecznych. Rozwiniesz w sobie umiejętności prowadzenia treniengów na różnych poziomach zaawansowania co pozwoli Tobie stać się wyjątkowym i konkurencyjnym na coraz bardziej wymagającym rynku branży fitness.  Będziesz miał pewność wiedzy i swoich umiejętności, dzięki którym osiągniesz cele pomagając też innym w ich zdobywaniu. Trenerzy personalni pracują na siłowniach, w ośrodkach wypoczynkowych i na uniwersytetach. Szkolenie ProFi® PFS Personal Trainer® jest akredytowane przez REPs Polska, co zapewnia międzynarodową rozpoznawalność. Otrzymasz Certyfikat ważny na całym świecie co pozwoli Tobie podjąć pracę nie tylko w Polsce czy Europie, ale również poza granicami naszego kontynentu. Nasi absolwenci są poszukiwani na rynku fitness i mogą być pewni, że zostaną zatrudnieni przez siłownie i ośrodki zdrowia. Możesz liczyć na nasze wsparcie w swojej karierze, począwszy od wszechstronnego programu szkoleniowego po pomoc w znalezieniu zatrudnienia dzięki naszym kontaktom na rynku fitness. Nasi absolwenci mogą także liczyć na pozycję w kadrze szkoleniowej – po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia, z radością zatrudnimy Cię jako naszego wykładowcę.

Podwójne uprawnienia na poziomie Międzynarodowych kwalifikacji EQF 3 oraz EQF 4.

PFS Gym Instructor® oraz PFS Personal Trainer® to szkolenia akredytowane przez  Międzynarodowy Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness REPs *

Uczestnik otrzymuje dwa tytuły Professional Fitness Gym Instructor oraz Professional Fitness  Personal Trainer.

 

REPS Polska

  

 

*REPs Polska jest pełnoprawnym członkiem ogólnoświatowej Federacji Fitness International Confederation of Registers for Exercise Professionals (ICREPs)

Możesz być widoczny w Międzynarodowym spisie Akredytowanych Trenerów. Należy wówczas dokonać wpisu na stronie REPs Polska . Wpisu należy dokonać za pomocą uzyskanego certyfikatu w Akademii ProFi Fitness School lub innej placówki mającej uprawnienia Międzynarodowych Akredytacji.

W sprawie zapytań można skontaktować się bezpośrednio pod adresem email: kontakt@repspolska.pl

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS Personal Trainer® COMBO jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Dodatkowe dokumentacje:

 1. Ukończone 17 lat (w przypadku osób 17-to letnich wymagana jest legitymacja szkolna, pisemna zgoda rodziców + ksero dowodu tożsamości jednego z rodziców)
 2. Zaświadczenie od lekarza rodzinnego, że jest się zdrowym i można przystąpić do ćwiczeń lub oświadczenie dotyczącego braku przeciwwskazań do uczestnictwa w szkoleniu. 
 3. Po ukończeniu pierwszej części szkolenia PFS GYM INSTRUCTOR uczestnicy mają obowiązek odbycia 10 godzin praktyk na stanowisku Instruktora siłowni w wybranym przez siebie klubie fitness. 

Szkolenie w systemie niestacjonarnym

17 dni, (9 weekendów, zajęcia w soboty i niedziele)

Obowiązuje od początku września do końca czerwca.

(Czas trwania jednostki  od 5 do 8 godzin dziennie w zależności od modułu)

 

Szkolenie w systemie stacjonarnym - KURSY WAKACYJNE

System KURSY WAKACYJNE to  intensywne szkolenie przeznaczone dla osób mających minimum rekreacyjne doświadczenie w pracy z własnym treningiem.

15 dni, (3 tygodnie, zajęcia od poniedziałku do piątku)

Obowiązuje od początku lipca do końca sierpnia.

Czas trwania jednostki od 7 do 8 godzin dziennie w zależności od modułu.

 

(Egzaminy PFS Gym Instructor® zaliczane są w takcie szkolenia. Egzamin PFS Personal Trainer® w terminie 1 miesiąca od zakończenia szkolenia).

Uzyskanie certyfikatu wiąże się z pozytywnym zaliczeniem egzaminów teoretycznych w formie testu i zaliczenia praktycznego szkolenia.

Egzamin PFS Gym Instructor® składa się z:

 • Anatomii i fizjologii (25 pytań, 45 minut)
 • Egzaminu teoretycznego – program treningowy, podstawy dietetyki (15 pytań - 30 minut)
 • Egzaminu praktycznego (30minut)

Podczas egzaminu praktycznego studenci przeprowadzają krótką sesję treningową o następujących częściach składowych:

 1. Przedstawienie się
 2. Konsultacja z klientem
 3. Rozgrzewka
 4. Ćwiczenia wzmacniające
 5. Trening cardio
 6. Rozciąganie

Egzamin PFS Personal Trainer® składa się z:

 • Fizjologii wysiłku (15 pytań, 30 minut)
 • Egzaminu teoretycznego – program treningowy cz. specjalistyczna, dietetyka (30 pytań - 45 minut)
 • Zaliczenia praktycznego szkolenia

 

Dwa DYPLOMY na poziomie Międzynarodowych kwalifikacji EQF 3 oraz EQF 4. 

Szkolenie jest rozpoznawalne na rynku międzynarodowym.

Dyplom ukończenia  PFS Gym Instructor® oraz PFS Personal Trainer® zostanie wysłany do studentów w ciągu 4 tygodni od pomyślnego zakończenia szkolenia.

Dyplomy wystawiane są w języku angielskim.

Istnieje możliwość dodatkowego zamówienia Dyplomu w języku polskim. 

 

 

 

Szkolenie dostępne jest w cenie 2400 zł.

W cenie zawarte są: materiały szkoleniowe, koszt egzaminów PFS Gym Instructor, PFS Personal Trainer.

 

Depozyt o wartości 600 zł wymagany jest w ciągu 4 dni od rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować  do pierwszego dnia kursu lub skorzystać z systemu ratalnego.

Cena regularna dwóch szkoleń 3600 zł, w systemie COMBO zyskujesz 1200 zł !

  

*Cena szkolenia zawiera koszt egzaminów. 

 

Możliwości płatności:

1. System RATALNY ( płatność rozłożona na 3-y równe, comiesięczne raty) 

* do rat doliczone jest oprocentowanie w kwocie 105 zł

 

I RATA w kwocie 835 zł płatna w ciągu 4-ch dni od daty rejestracji

II RATA w kwocie 835 zł płatna do 15 dnia następnego miesiąca

III RATA w kwocie 835 zł płatna do 15 dnia kolejnego miesiąca

 

FINANSOWANIE SZKOLEŃ PRZEZ URZĄD PRACY

Jeżeli jesteś osobą bezrobotną i chcesz zdobyć kwalifikacje zawodowe instruktora rekreacji ruchowej w zakresie fitness, zapytaj o dofinansowanie tego kursu w swoim Urzędzie Pracy. ProFi Fitness School Polska jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.32/00030/2012.

Spis urzędów znajdziesz na stronie www.praca.gov.pl

Więcej o dofinansowaniach z Urzędu Pracy:
info@profi-fitness.com.pl

FINANSOWANIE SZKOLEŃ Z FUNDUSZY UNIJNYCH

Usługi rozwojowe dla przedsiębiorstw dofinansowane od 50% do 80%.

Aktualnie realizujemy również program dofinansowania wszystkich naszych szkoleń podnoszących kwalifikacje trenerów personalnych, instruktorów, trenerów prowadzących zajęcia grupowe z możliwością dofinansowania sięgającego nawet 80%!

Finansowanie obejmuje przedsiębiorstwa i pracowników tych przedsiębiorstw jak i osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

 

Czas obsługi procedury aplikacyjnej wynosi ok. 1-2 tygodni.

Refundacja środków 2-4 tygodnie po rozliczeniu szkolenia.

 

Więcej o dofinansowaniach unijnych:
office@profi-fitness.com.pl

 

 

Najbliższe szkolenia

Gdańsk/Gdynia
Kraków
Poznań
Szczecin
Warszawa
Wrocław

Filmy

Rekomendowane kursy