PFS Personal Trainer® COMBO (Instruktor Siłowni + Trener Personalny)

Trener Personalny
PFS Personal Trainer®
COMBO (Instruktor Siłowni + Trener Personalny)
  TERMINY SZKOLENIA

Szkolenie PFS Personal Trainer® COMBO na które już za chwilę się zapiszesz to najdłuższy, najobszerniejszy i najbardziej nowoczesny system kształcenia przyszłych trenerów personalnych, jaki jest dostępny na naszym rynku. Jesteśmy tego pewni, ponieważ uczymy trenerów personalnych najdłużej w Polsce: od 2003 roku do naszej Akademii uczęszczało ponad 12000 studentów. Tak potężne doświadczenie w nauczaniu oraz obserwacja tego, co dzieje się na rynku treningów personalnych pozwala nam regularnie modyfikować wiedzę, którą wam przekazujemy. Wystarczy porównać sobie harmonogram zjazdów dzisiaj z tym z przeszłości. Co rok go aktualizujemy, by sprostać rosnącym potrzebom klientów oraz rozwijającego się rynku.

  

PFS Peronal Trainer COMBO

 

* Termin rozpoczęcia szkolenia PFS Personal Trainer® COMBO jest jednocześnie datą startu kursu PFS Gym Instructor®

 

 

Przez lata wielu szukało najlepszej szkoły i w efekcie wybrali nas

1. W szeregach naszych szkoleniowców nie ma przypadku.

Z jednej strony wszyscy jesteśmy wieloletnimi praktykami a z drugiej regularnie sami się uczymy, jak skutecznie prowadzić szkolenia. Wiemy jak przekazać wiedzę, żeby została ci w głowie. Zależy nam na tym, żebyś po szkoleniu był w stanie wykorzystać ją w swojej pracy. W końcu robisz szkolenie po to by się dowiedzieć jak najwięcej i bezpośrednio po szkoleniu zacząć skutecznie pracować.

2. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Od dawna widzimy, jak ważne jest praktyczne podejście do tematu. Dlatego na twoim przyszłym szkoleniu będziesz skupiać się przede wszystkim na nauce praktycznego podejścia do ćwiczeń. Ponad 80% zajęć to nauka ćwiczeń siłowych i funkcjonalnych. Tego nie da się nauczyć w teorii. Na początku zajęć dostaniesz dwa bogate skrypty, które zaspokoją twoją wiedzę.

3. Nasz program jest akredytowany przez największe zagraniczne instytucje.

Dlatego certyfikat który uzyskasz po szkoleniu jest respektowany w wielu krajach świata. Jeśli szukasz szkoły, po ukończeniu której będziesz pracować w Unii Europejskiej, Australii, USA czy Emiratach Arabskich, zapisz się na szkolenie już dziś. Po zdanym egzaminie uzyskasz kwalifikacje na poziomie EQF3 i EQF4. Więcej informacji znajdziesz na stronie REPs Polska.

4. Szkolimy również za granicami kraju!

Choć zaczęliśmy w Polsce, nasz system nauczania stał się tak skuteczny i doceniany, że otworzyliśmy placówki poza granicami Polski. Mamy oddziały również w Irlandii i Hiszpanii. I jesteśmy pewni, że to nie koniec!

 


PLAN SZKOLENIA - Część GYM INSTRUCTOR

Dzień 1

Anatomia i fizjologia wysiłku.

Dzień 2

Rola nowoczesnego instruktora siłowni. Jak być zauważonym i czym wyróżniać się w klubie fitness.

Dzień 3

Ćwiczenia siłowe budujące mięśnie klatki piersiowej. Metody i ćwiczenia rozciągające poszczególne mięśnie całego ciała.

Dzień 4

Ćwiczenia siłowe budujące mięśnie kończyn dolnych. Metodologia i nauka prawidłowego technicznego przysiadu.

Dzień 5

Ćwiczenia siłowe budujące mięśnie pleców i dwugłowe ramion.

Dzień 6

Ćwiczenia siłowe budujące mięśnie naramienne i trójgłowe ramion

Dzień 7

Technika i metodologia wykonywania treningów aerobowych i anaerobowych o wysokiej intensywności. Cardio, aeroby, HIT i ich rola jako narzędzi budujących wydolność i spalających tłuszcz. Budowanie planów treningowych metodami FBW (full body workout) w oparciu o treningi siłowe stacyjne i obwodowe.

 

 

PLAN SZKOLENIA - Część PERSONAL TRAINER

Dzień 8

Dwie koncepcje treningu Core - Stability oraz Core Coordination. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie i stabilizujące kręgosłup.

Dzień 9

Klasyczne i nowoczesne metody intensyfikacji i planowania stosowane we współczesnym treningu siłowym.

Dzień 10

Ćwiczenia praktyczne stosowane w trening funkcjonalnym. Ćwiczenia na taśmach podwieszanych. Ćwiczenia z piłkami lekarskimi oraz workami (powerbag, core bag, bulgarian bag) oraz kettlebels.

Dzień 11

Ćwiczenia praktyczne stosowane w trening funkcjonalnym. Ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała. Trening z użyciem niestabilnego podłoża (BOSU) oraz ćwiczenia z piłkami fitness. Zaawansowane ćwiczenia budujące stosowane w treningu siłowym. Ćwiczenia stosowane w budowaniu i kształtowaniu pośladków.

Dzień 12

Techniki stosowane w mobility z użyciem różnych przyborów: wałki, piłki, flossbandy, powerbandy. Mobilizacje najważniejszych stawów. Metoda skutecznego zwiększania zakresu ruchomości przy użyciu technik neurologicznych (PIR)

Dzień 13

Budowa planów treningowych na różnych etapach zaawansowania mężczyzn i kobiet.

Dzień 14

Planowanie treningów budujących masę mięśniową oraz spalających tłuszcz. Omówienie planów stosowanych w klasycznej periodyzacji oraz nowoczesnego planowania ćwiczeń w blokach siłowych i interwałowych

Dzień 15

Podstawy sprzedaży treningów personalnych, skuteczne metody reklamy. Metody dojścia do klienta. Czym wyróżniać się w klubie fitness oraz jak budować skuteczną kampanię w mediach społecznościowych.

Dzień 16

Egzamin teoretyczny i praktyczny.

  

 

Dlaczego to szkolenie jest przeznaczone właśnie dla ciebie?

Prowadzimy szkolenie od wielu lat i wiemy nie tylko ile wiedzy jest niezbędne do pracy z klientem, ale też jaki powinien być poziom nauczania dla osób które chcą stawiać pierwsze kroki w branży. Dlatego nasi absolwenci najbardziej doceniają nasz program. 

 

Po pierwsze: Realność

COMBO jest przeznaczone dla początkujących trenerów. Nie znajdziesz tutaj zaawansowanych metod leczenia bólów kolana ani specjalistycznych ćwiczeń stabilizujących barki. Od tego są nasze warsztaty uzupełniające dla osób zaawansowanych. Ale nie sugeruj się, że przez to poziom będzie niski. Wręcz odwrotnie - podstawy pracy trenera personalnego to godziny ciężkiej pracy i nauki. A po zdaniu egzaminu będziesz mieć doskonałe podstawy żeby uczyć się dalej.

Po drugie: Praktyka

W trakcie kursu nauczymy się ogromnej ilości ćwiczeń. W naszym programie znajdziesz ponad ćwiczeń 250 siłowych i funkcjonalnych, które będziesz mógł wykorzystywać zarówno w swojej pracy jako trener personalny, jak i w swoim treningu. Podstawowe i zaawansowane ćwiczenia siłowe, ćwiczenia na pośladki, treningi funkcjonalne z przyborami i obciążeniem własnego ciała. Jeśli nastawiasz się na praktykę, zapisz się na szkolenie już dziś!

Po trzecie: Doświadczenie

Potrafimy prowadzić szkolenia. Robimy to już od wielu lat. Dlatego nasi szkoleniowcy to nie tylko praktycy treningów personalnych, ale i prelegenci wszystkich najważniejszych kongresów fitness. Pomagają osiągać wyniki sportowe i zdobywać swoim podopiecznym podium zawodów sylwetkowych. Możesz posłuchać nas wszędzie. W ubiegłym roku byliśmy na kongresach: FIWE, Eu4YA, Body Life, Body & Mind oraz IFM SUMMIT! Wiemy jak trenować i wiemy jak nauczać. 

 

Nie jesteś przekonany? Poczytaj, co mówią o nas nasi absolwenci!

 

Podwójne uprawnienia na poziomie Międzynarodowych kwalifikacji EQF 3 oraz EQF 4.

PFS Gym Instructor® oraz PFS Personal Trainer® to szkolenia akredytowane przez Międzynarodowy Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness REPs*

 

 

Uczestnik otrzymuje dwa tytuły Professional Fitness Gym Instructor oraz Professional Fitness  Personal Trainer.

 

REPS Polska

  

 

*REPs Polska jest pełnoprawnym członkiem ogólnoświatowej Federacji Fitness International Confederation of Registers for Exercise Professionals (ICREPs)

Możesz być widoczny w Międzynarodowym spisie Akredytowanych Trenerów. Należy wówczas dokonać wpisu na stronie REPs Polska . Wpisu należy dokonać za pomocą uzyskanego certyfikatu w Akademii ProFi Fitness School lub innej placówki mającej uprawnienia Międzynarodowych Akredytacji.

W sprawie zapytań można skontaktować się bezpośrednio pod adresem email: kontakt@repspolska.pl

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS Personal Trainer® COMBO jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Dodatkowe dokumentacje:

 1. Ukończone 17 lat (w przypadku osób 17-to letnich wymagana jest legitymacja szkolna, pisemna zgoda rodziców + ksero dowodu tożsamości jednego z rodziców).
 2. Zaświadczenie od lekarza rodzinnego, że jest się zdrowym i można przystąpić do ćwiczeń lub oświadczenie dotyczącego braku przeciwwskazań do uczestnictwa w szkoleniu. 
 3. Karta praktyk. Po ukończeniu pierwszej części szkolenia PFS GYM INSTRUCTOR uczestnicy mają obowiązek odbycia 10 godzin praktyk na stanowisku Instruktora siłowni w wybranym przez siebie klubie fitness. 

Szkolenie w systemie niestacjonarnym

17 dni (9 weekendów, zajęcia w soboty i niedziele).

Obowiązuje od początku września do końca czerwca.

Czas trwania jednostki od 5 do 8 godzin dziennie w zależności od modułu.

 

Szkolenie w systemie stacjonarnym - KURSY WAKACYJNE

System KURSY WAKACYJNE to  intensywne szkolenie przeznaczone dla osób mających minimum rekreacyjne doświadczenie w pracy z własnym treningiem.

17 dni (3 tygodnie, zajęcia od poniedziałku do piątku, egzaminy końcowe odbywają się w ostatni weekend szkolenia).

Obowiązuje od początku lipca do końca sierpnia.

Czas trwania jednostki od 5 do 8 godzin dziennie w zależności od modułu.

 

(Egzaminy PFS Gym Instructor® zaliczane są w takcie szkolenia. Egzamin PFS Personal Trainer® w terminie 1 miesiąca od zakończenia szkolenia).

Uzyskanie certyfikatu wiąże się z pozytywnym zaliczeniem egzaminów teoretycznych (w formie testu) oraz egzaminów praktycznych.

Egzamin PFS Gym Instructor® składa się z:

 • Egzaminu teoretycznego z anatomii i fizjologii (30 pytań, 45 minut)
 • Egzaminu teoretycznego z części specjalistycznej – program treningowy, podstawy dietetyki (30 pytań - 45 minut)
 • Egzaminu praktycznego (20-30 minut)

Podczas egzaminu praktycznego studenci przeprowadzają krótką sesję treningową o następujących częściach składowych:

 1. Przedstawienie się
 2. Konsultacja z klientem
 3. Rozgrzewka
 4. Ćwiczenia wzmacniające
 5. Trening cardio
 6. Rozciąganie

Egzamin PFS Personal Trainer® składa się z:

 • Egzaminu teoretycznego z fizjologii wysiłku (10 pytań, 15 minut).
 • Egzaminu teoretycznego z części specjalistycznej – program treningowy cz. specjalistyczna, dietetyka (30 pytań - 45 minut).
 • Egzaminu praktycznego (20-30 minut).

 

Dwa DYPLOMY na poziomie Międzynarodowych kwalifikacji EQF 3 oraz EQF 4. 

Szkolenie jest rozpoznawalne na rynku międzynarodowym.

Dyplom ukończenia  PFS Gym Instructor® oraz PFS Personal Trainer® zostanie wysłany do studentów w ciągu 4 tygodni od pomyślnego zakończenia szkolenia.

Dyplomy wystawiane są w języku angielskim.

Istnieje możliwość dodatkowego zamówienia Dyplomu w języku polskim. 

 

 

Szkolenie dostępne jest w cenie 2200,00 zł*  

W cenie zawarte są materiały szkoleniowe.

 

*W trakcie szkolenia uczestnik dokonuje płatności za egzaminy międzynarodowe:

1. 100zł- egzamin PFS GYM INSTRUCTOR (opłatę należy uregulować do 5 dni przed wyznaczonym terminem )

2. 100zł- egzamin PFS PERSONAL TRAINER (opłatę należy uregulować do 5 dni przed wyznaczonym terminem )

 

Depozyt o wartości 600 zł wymagany jest w ciągu 24h od daty rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do 10 dni przed planowaną datą rozpoczęcia pierwszego dnia kursu lub skorzystać z systemu ratalnego.

Cena regularna dwóch szkoleń 3500 zł, w systemie COMBO zyskujesz 1300,00 zł 

 

Możliwości płatności:

1. System RATALNY (płatność rozłożona na 3 równe, comiesięczne raty).

* do rat doliczone jest oprocentowanie w kwocie 105 zł

 

I RATA w kwocie 769 zł płatna w ciągu 24h od daty rejestracji.

II RATA w kwocie 768 zł płatna do 15 dnia następnego miesiąca.

III RATA w kwocie 768 zł płatna do 15 dnia kolejnego miesiąca.

 

Najbliższe szkolenia

Gdańsk/Gdynia
Katowice
Kraków
Poznań
Szczecin
Warszawa
Wrocław

Filmy

Rekomendowane kursy