PFS Personal Trainer® Trener Personalny

Trener Personalny
PFS Personal Trainer®
Trener Personalny
  TERMINY SZKOLENIA

"Aspirujesz do poziomu Międzynarodowych Kwalifikacji"

 
PFS Personal Trainer®  jest jednym z najbardziej elitarnych i rozbudowanych programów szkoleniowych w dziedzinie treningu osobistego na rynku branży fitness w Europie. Aby wziąć udział w szkoleniu PFS Personal Trainer® System Międzynarodowych Uprawnień wymaga posiadania Dyplomu PFS Gym Instructor® Instruktora Siłowni lub posiadania uprawnień Instruktora Siłowni/Kulturystyki zdobytych w innej Placówce szkoleniowej. Jeśli nie posiadasz takich bądź podobnych szkoleń możesz skorzystać ze szkolenia PFS Personal Trainer® COMBO (Gym+Personal), gdzie łączymy te dwa szkolenia. 

Zapewniamy Tobie zdobycie odpowiedniego poziomu tworzenia programów treningowych. 
Masz pewność zapewniając swoim klientom pozytywne i trwałe zmiany w stylu życia. Podczas szkolenia zdobędziesz nie tylko wiedzę, która pozwoli Ci trenować ludzi 1 na 1, ale także dowiesz się jak używać wielu różnorodnych technik i zasad treningu, takich jak m.in. trening funkcjonalny, trening mobility czy trening cardio.
 

Kim jest Trener Personalny?

Trener Personalny to obecnie postać, która pełni wiele funkcji przede wszystkim odpowiedzialnie planuje drogę dojścia do wyznaczonego celu i jest często niezbędna w jego osiągnieciu. Umiejętnie go modyfikuje tworząc nową jakość życia swoich podopiecznych. Jest specjalistą w obszarze prowadzenia zdrowego trybu życia. Powiększa wciąż swoje kompetencje dla potrzeb swoich podopiecznych, dba o swój rozwój wiedząc, że ma to wpływ na życie innych ludzi. Potrafi słuchać i obserwować dobierając do indywidualnych potrzeb swoich klientów odpowiednie ćwiczenia, odżywianie i regenerację. Jest swego rodzaju life-couchem powodując trwałe korzystne zmiany u swoich klientów. Oprócz ciągłej dbałości i nadzoru jest też często przyjacielem oraz powiernikiem.


Dlaczego system PFS Personal Trainer ProFi®?

Jeśli chcesz:
 • Być przygotowany do rozmowy kwalifikacyjnej lub do uruchomienia własnej działalności w osobie Trenera Personalnego otrzymasz gotowy przepis na sukces od liderów branży fitness.
 • Tworzyć długo terminowe plany treningowe i żywieniowe skutecznie modelujące sylwetkę kobiecą i męską, redukować tkankę tłuszczową osób z głęboką otyłością, przywracać sprawność seniorom
 • Poprawić własne osiągnięcia i formę w tak trudnych lub wymagających dyscyplinach jak crossfit, biegi maratońskie, sporty walki, triathlon.
 • Rozpocząć własną przygodę z aktywnością fizyczną i w efektywnym stylu osiągać życiową formę.
 • Nasz system jest wysoko oceniany na całym świecie, jeśli zapragniesz prowadzić zajęcia za granica DYPLOM ProFi® PFS Personal Trainer® umożliwi to Tobie.

 

"Podejmij wyzwanie i dołącz do grona Najlepszych"

 

 • Uszyty na miarę potrzeb program ułożony przez grono profesjonalistów z doświadczeniem krajowym jak i międzynarodowym. Trenerzy Personalni, Managerowie największych klubów fitness, dietetycy oraz fizjoterapeuci przygotują Ciebie do wymogów pracy w Polsce i na świecie. 
 • Przekazujemy Tobie jak korzystać z kanonów treningowych oraz nowatorskich rozwiązań oferowanych  w szeroko pojętym treningu sportowym.
 • Program nauczania został stworzony dzięki doświadczeniu i badaniom polskich, irlandzkich i angielskich wykładowców, którzy pracują w dziedzinach sportu i fitness od ponad 10 lat.
 • Poziom i merytoryka programów szkolenia objęta jest kuratorium jednej z najbardziej uznawanych w świecie fitness Międzynarodowej instytucji REPS Acreditation.

 

"Jeśli chcesz zdobyć Certyfikat  umożliwiający podjęcie pracy na całym świecie wybór jest tylko jeden ProFi Fitness School Polska!"

 

Dla kogo przeznaczony jest to szkolenie ?

PFS Personal Trainer® to idealny system szkolenia dla tych, którzy chcą zostać zaawansowanymi trenerami personalnymi lub już pracują w zawodzie i chcą usystematyzować swoją wiedzę i zdobyć międzynarodowe uprawnienia. Jest też doskonały dla osób, które ćwiczą w siłowni od dłuższego czasu i szukają pomysłu by urozmaicić i udoskonalić swój trening. Kurs PFS Personal Trainer® jest ściśle dostosowane tematycznie do najbardziej aktualnych trendów w branży dzięki czemu masz gwarancję, że dostaniesz wyłącznie najświeższą, najbardziej aktualną wiedzę!
 
  

Czego nauczysz się na szkoleniu ?

Uzyskasz dostęp do wiedzy jak analizować proste i złożone ćwiczenia, umiejętnie stosować progresję i zaawansowanie poszczególnych form treningu. Jak eliminować ograniczenia aparatu ruchowego, dywersyfikować wady postawy, motywować siebie i ćwiczących do działania.  Przekażemy Tobie jak korzystać z kanonów treningowych oraz nowatorskich rozwiązań oferowanych  w szeroko pojętym treningu sportowym.

 

Po szkoleniu będziesz potrafił/a:

 • Pozyskiwać klientów na treningi personalne w klubie i poza nim
 • Przeprowadzać analizę potrzeb klienta i kwestionariusz, aby wykluczyć przeciwwskazania do wykonywania niektórych ćwiczeń
 • Wykonać pomiary tkanki tłuszczowej
 • Przeprowadzić podstawowe testy wydolnościowe i dowiesz się, jak je analizować
 • Skutecznie wprowadzić klienta w środowisko siłowni i zaprezentować dostępne warianty treniengowe
 • Rozciągać klienta przy użyciu zaawanowanych technik stretchnigu w modelach stretchingu asystownego
 • Rozciągać klienta dzięki poizometrycznej relaksacji
 • Pokazać różne sposoby rozgrzania się i schłodzenia
 • Dobierać odpowiednie ćwiczenia, progresje i regresje ćwiczeń dla różnych poziomów sprawności i potrzeb
 • Dywersyfikować wady postawy
 • Stosować trening izometryczny i trening wzmacniający stabilizację kręgosłupa w programach treningowych klienta
 • Stosować zasady treningu cardio i treningu wytrzymałościowego w programach treningowych klienta
 • Zaprojektować kompletny program treningowy, dostosowany do celów klienta
 • Ocenić postawę i budowę ciała klienta oraz nauczysz się jakie kompensacje występują w przypadku najczęstszych wad postawy
 • Pracować z mięśniami głębokimi (otrzymując w trakcie szkolenia całkowity dostęp do programu PFS Core Stability® level I)
 • Aktywizować mięśnie głębokie do pracy oraz  palpacyjnie różnicować ich skurcz przeciwdziałając i niwelując dolegliwości bólowe kręgosłupa
 • Wyczuwać punkty spustowe  i nauczysz się metod ich rozluźniania
 • Zastosować w praktyce rozluźnianie mięśniowo-powięziowe przy użyciu wałków
 • Używać różnorodnych metod treningowych i systemów które są dają wymierne efekty w budowaniu masy mięśniowej
 • Ocenić stan funkcjonalnej mobilności klienta i zastosować odpowiednie ćwiczenia w celu zwiększenia zakresu ruchu
 • Zastosować periodyzację i zasady treningu sportowego w programach treningowych
 • Zaplanować efektywną sesję treningowe w makro i mikrocyklu
 • Przeprowadzić zajęcia z elementami treningu funkcjonalnego, kettlebells i systemu taśm podwieszanych PFS Suspension Training®
 • Poznasz podstawy dietetyki i zdrowie odżywiania się (otrzymując w trakcie szkolenia całkowity dostęp do programu PFS Dietetyka i Suplementacja Base® Moduł I)
 • Używać poprawnej terminologii podczas treningu z klientem
 • Motywować i wspierać swoich klientów
 • Trenować ludzi zachowując zasady bezpieczeństwa

 

Jakie są Twoje możliwości po tym szkoleniu ?

Po ukończeniu szkolenia PFS Personal Trainer® masz gwarancję uzyskania rzetelnej i praktycznej wiedzy  z zakresu tworzenia skutecznych programów treningowych, dzięki czemu z łatwością odnajdziesz się w pracy Trenera Personalnego. Odnajdziesz się w prowadzeniu i motywowaniu swoich klientów, zdobywając ich lojalność. Osiągniesz sukces zarządzając własną firmą treningową jako Trener Personalny. Otrzymasz narzędzia pozwalające Tobie zaplanować swoją karierę Trenera i Mentora swoich podopiecznych. Rozwiniesz w sobie umiejętności prowadzenia treningów na różnych poziomach zaawansowania, co pozwoli Ci stać się wyjątkowym i konkurencyjnym na coraz bardziej wymagającym rynku branży fitness.  Będziesz miał pewność wiedzy i swoich umiejętności, dzięki którym osiągniesz cele pomagając też innym w ich zdobywaniu. Trenerzy personalni pracują na siłowniach, w ośrodkach wypoczynkowych i na uniwersytetach. Szkolenie ProFi® PFS Personal Trainer® jest akredytowane przez REPs Polska, co zapewnia międzynarodową rozpoznawalność. Otrzymasz certyfikat ważny w wielu krajach na całym świecie, co pozwoli Tobie podjąć pracę nie tylko w Polsce czy Europie, ale również poza granicami naszego kontynentu. Nasi absolwenci są poszukiwani na rynku fitness i mogą być pewni, że zostaną zatrudnieni przez siłownie i ośrodki zdrowia. Możesz liczyć na nasze wsparcie w swojej karierze, począwszy od wszechstronnego programu szkoleniowego, po pomoc w znalezieniu zatrudnienia, dzięki naszym kontaktom na rynku fitness. Nasi absolwenci mogą także liczyć na pozycję w kadrze szkoleniowej – po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia, z radością zatrudnimy Cię jako naszego wykładowcę.

 

Atuty

ProFi

Najbardziej merytorycznie i programowo rozbudowany system szkolenia

 +

Szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży

 +

Zgodność obietnic programowych

 +

Program szkolenia dostosowany do potrzeb trenerów w XXII wieku

 +

Szkoleniowcy celebryci branży fitness i sportu z osiągnieciami w swoich dziedzinach

 +

Ponad 3500 zorganizowanych szkoleń

 +

Uczestnik w trakcie szkolenia otrzymuje pełen dostęp do szkolenia PFS Core Stability® level I

 +

Uczestnik w trakcie szkolenia otrzymuje pełen dostęp do szkolenia PFS Dietetyka i Suplementacja Base® Moduł I

 +

Dostęp do wszystkich prezentacji, skryptów i materiałów praktycznych do wykorzystania w pracy trenera m.in formularzy zdrowotnych, kart klienta, kart planów trenigowych itp

 +

Szkoła z ponad  12 letnim doświadczeniem

 +

Międzynarodowy egzamin

 +

Międzynarodowy certyfikat REPS

 +

Program gwarantowany dzięki EHFA

 +

 

 Twoje życie staje się lepsze tylko, kiedy Ty stajesz się lepszym Ci najlepsi starają się ciągle czegoś nauczyć."

Brian Tracy

Szkolenie akredytowane przez Międzynarodowy Rejestr Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness REPs *

 

Uczestnik otrzymuje tytuł Professional Fitness Personal Trainer.

 

Dyplom na poziomie Międzynarodowych kwalifikacji EQF 4. Szkolenie jest rozpoznawalne na rynku międzynarodowym.

 

REPS Polska

  

 

*REPs Polska jest pełnoprawnym członkiem ogólnoświatowej Federacji Fitness International Confederation of Registers for Exercise Professionals (ICREPs)

Możesz być widoczny w Międzynarodowym spisie Akredytowanych Trenerów. Należy wówczas dokonać wpisu na stronie REPs Polska . Wpisu należy dokonać za pomocą uzyskanego certyfikatu w Akademii ProFi Fitness School lub innej placówki mającej uprawnienia Międzynarodowych Akredytacji.

W sprawie zapytań można skontaktować się bezpośrednio pod adresem email: kontakt@repspolska.pl

 

 

 

 
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Dodatkowe dokumentacje

 1. Ukończone 17 lat (w przypadku osób 17-to letnich wymagana jest legitymacja szkolna, pisemna zgoda rodziców + ksero dowodu tożsamości jednego z rodziców)
 2. Zaświadczenie od lekarza rodzinnego, że jest się zdrowym i można przystąpić do ćwiczeń.  
 
Szkolenie wymaga posiadania certyfikatu PFS Gym Instructor®, instruktora siłowni,  jego odpowiednika  zarejestrowanego na poziomie kwalifikacji europejskich EQF 3 lub ukończenia szkoły Wyższej o profilu państwowym specjalizacja kulturystyka.
 
W przypadku ukończenia Akademii o profilu państwowym w dziedzinie kulturystyki, która nie posiada uprawnień Międzynarodowych uczestnik zobowiązany jest zdać egzamin* wstępny nadający mu jednocześnie dodatkowe uprawnienia Międzynarodowe PFS Gym Instructor®.
 
* Koszt egzaminu wraz z certyfikatem i uzyskaniem tytułu Professional Gym Instructor to 200 zł. Zasady Egzaminu PFS Gym Instructor®

Jeśli nie posiadasz stosownych uprawnień sprawdź możliwość skorzystania z opcji łączonej szkolenia PFS Personal Trainer® COMBO.

Szkolenie w systemie niestacjonarnym

9 dni, (5 weekendów, zajęcia w soboty i niedziele, w ostatni weekend egzaminy )

Obowiązuje od początku września do końca czerwca.

 

Szkolenie w systemie stacjonarnym - SUMMER EDITION

9 dni, (1,5 tygodnia, zajęcia od poniedziałku do piątku)

Obowiązuje od początku lipca do końca sierpnia.

Czas trwania jednostki od 5 do 8 godzin dziennie w zależności od modułu.

Uzyskanie certyfikatu wiąże się z pozytywnym zaliczeniem egzaminów teoretycznych w formie testu i zaliczenia praktycznego szkolenia.

Egzamin PFS Personal Trainer® składa się z:

 • Fizjologii wysiłku (15 pytań, 30 minut)
 • Egzaminu teoretycznego – program treningowy cz. specjalistyczna, dietetyka (30 pytań - 45 minut)
 • Zaliczenia praktycznego szkolenia

 

Uczestnik otrzymuje DYPLOM ukończenia szkolenia PFS Personal Trainer®

Dyplomy wystawiane są w języku angielskim.

Istnieje możliwość dodatkowego zamówienia dyplomu w języku polskim. 

 

 

Szkolenie dostępne jest w cenie 1900 zł*

Depozyt o wartości 500 zł wymagany jest w ciągu 4 dni od rejestracji na szkolenie, pozostałą część płatności należy uregulować do pierwszego dnia szkolenia lub skorzystać z systemu ratalnego.

*Cena szkolenia zawiera koszt egzaminu.  

FINANSOWANIE SZKOLEŃ PRZEZ URZĄD PRACY

Jeżeli jesteś osobą bezrobotną i chcesz zdobyć kwalifikacje zawodowe instruktora rekreacji ruchowej w zakresie fitness, zapytaj o dofinansowanie tego kursu w swoim Urzędzie Pracy. ProFi Fitness School Polska jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.32/00030/2012.

Spis urzędów znajdziesz na stronie www.praca.gov.pl

Więcej o dofinansowaniach z Urzędu Pracy:
info@profi-fitness.com.pl

FINANSOWANIE SZKOLEŃ Z FUNDUSZY UNIJNYCH

Usługi rozwojowe dla przedsiębiorstw dofinansowane od 50% do 80%.

Aktualnie realizujemy również program dofinansowania wszystkich naszych szkoleń podnoszących kwalifikacje trenerów personalnych, instruktorów, trenerów prowadzących zajęcia grupowe z możliwością dofinansowania sięgającego nawet 80%!

Finansowanie obejmuje przedsiębiorstwa i pracowników tych przedsiębiorstw jak i osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

 

Czas obsługi procedury aplikacyjnej wynosi ok. 1-2 tygodni.

Refundacja środków 2-4 tygodnie po rozliczeniu szkolenia.

 

Więcej o dofinansowaniach unijnych:
office@profi-fitness.com.pl


 

 

 

Filmy