Instruktor Fitness
PFS Pilates Level I®
  TERMINY SZKOLENIA

PFS Pilates Level I® pozwoli Ci poznać bezpieczne i efektywne ćwiczenia techniki Pilates, które wzmacniają głębokie mięśnie tułowia i miednicy, stabilizują środek ciała oraz wpływają na stabilność całego gorsetu mięśniowego.

Ćwiczenia Pilates mają na celu zwiększenie świadomości własnego ciała, co wpływa na utrzymanie prawidłowej postawy w życiu codziennym. Profesjonalnie przekazana koncepcja treningu dostosowana jest do rożnego poziomu zaawansowania uczestników, jak i do każdej grupy wiekowej.

Nasz najnowszy system szkoleniowy PFS PILATES składa się z 18 ćwiczeń, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno w grupach początkujących jak i średniozaawansowanych.
Duża ilość godzin przeznaczonych na ćwiczenia, pozwoli na indywidualną pracę z każdym kursantem oraz umożliwi maksymalne wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce.

 

Co nas wyróżnia?

Dzięki wykładowcom i twórcom kursu o ponad 20-letnim doświadczeniu w branży fitness, możesz być pewien, że kurs przygotuje Cię do bycia doskonałym Instruktorem Pilatesu. Nauczysz się dobierać  oraz wykorzystywać metody Pilates ,a także dowiesz się jak przekazywać swoją wiedzę osobom ćwiczącym, w sposób profesjonalny z pełną świadomością pracy ludzkiego organizmu.

 

Czego nauczysz się na szkoleniu?

 • Poznasz zasady i założenia techniki Pilates.
 • Zajęcia teoretyczne umożliwią Ci poznanie oraz opisanie ćwiczeń Pilates.
 • Zajęcia praktyczne pozwolą Ci poznać oraz udoskonalić technikę poznanych ćwiczeń.
 • Nauczysz się układać plan lekcji oraz dobierać metody do stopnia zaawansowania grupy oraz indywidualnych możliwości uczestników.
 • Otrzymasz indywidualne wskazówki dotyczące pracy z własnym ciałem, co pozwoli Ci dostrzegać problemy i błędy u uczestników zajęć.
 • Omówisz i poznasz poszczególne typy sylwetki oraz problemy, z którymi najczęściej spotyka się Instruktor podczas zajęć.
 • Uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące pracy werbalne z grupą.

 

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie PFS Pilates Level I®?

Szkolenie przeznaczone jest dla każdego Instruktora, który chciałby rozpocząć pracę z techniką Pilates, zdobyć nową wiedzę oraz zgłębić tajniki pracy z ludzkim ciałem.

 

Tematyka:

 • Koncepcja Treningu. 
 • Zasady i założenia ćwiczeń Pilates.
 • Technika oddychania.
 • Anatomia i biomechanika ruchu.
 • Metodyka nauczania w lekcji Pilates.
 • Planowanie zajęć.
 • Wizualizacja w przekazie ćwiczeń.
 • Głęboka stabilizacja mięśni tułowia i dna miednicy.

Otrzymujesz uprawnienia instruktorskie - tytuł Professional Pilates Instructor®.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu PFS Pilates Level I® jest ukończenie 17 roku życia oraz brak przeciwwskazań do wysiłku fizycznego.

Aby wziąć udział w szkoleniu PFS Pilates Level I® należy posiadać udokumentowaną wiedzę z anatomii oraz fizjologii w zakresie podstawowym np. ukończyć szkolenie  PFS THEORY FITNESS®, PFS GYM INSTRUCTOR®,PFS PERSONAL TRAINER®, PFS Fitness Group Instructor®(część ogólna) lub wykazać się ukończeniem wymienionych szkoleń o podobnym profilu w innej placówce szkoleniowej. Udział w szkoleniu mogą wziąć również fizjoterapeuci oraz rehabilitanci.

2 dni - 14 godzin.

Uzyskanie certyfikatu wiąże się z pozytywnym zaliczeniem egzaminu praktycznego

 

Egzamin polega na przedstawieniu oraz omówieniu ćwiczeń Pilates poznanych podczas szkolenia.

Uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa w szkoleniu PFS Pilates Level I®.

 

 

 

Szkolenie dostępne jest w cenie 780 zł.

 

FINANSOWANIE SZKOLEŃ PRZEZ URZĄD PRACY

Jeżeli jesteś osobą bezrobotną i chcesz zdobyć kwalifikacje zawodowe instruktora rekreacji ruchowej w zakresie fitness, zapytaj o dofinansowanie tego kursu w swoim Urzędzie Pracy. ProFi Fitness School Polska jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.32/00030/2012.

Spis urzędów znajdziesz na stronie www.praca.gov.pl

Więcej o dofinansowaniach z Urzędu Pracy:
info@profi-fitness.com.pl

FINANSOWANIE SZKOLEŃ Z FUNDUSZY UNIJNYCH

Usługi rozwojowe dla przedsiębiorstw dofinansowane od 50% do 80%.

Aktualnie realizujemy również program dofinansowania wszystkich naszych szkoleń podnoszących kwalifikacje trenerów personalnych, instruktorów, trenerów prowadzących zajęcia grupowe z możliwością dofinansowania sięgającego nawet 80%!

Finansowanie obejmuje przedsiębiorstwa i pracowników tych przedsiębiorstw jak i osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

 

Czas obsługi procedury aplikacyjnej wynosi ok. 1-2 tygodni.

Refundacja środków 2-4 tygodnie po rozliczeniu szkolenia.

 

Więcej o dofinansowaniach unijnych:
office@profi-fitness.com.pl

 


 

Rekomendowane kursy

Szkolenia Uzupełniające
Szkolenia Uzupełniające